Połączone komisje & sąd ostateczny nad Kowalskim!

Oceń ten artykuł
(13 głosów)

07 lutego b.m, odbyło się spotkanie połączonych komisji Rady Miejskiej . Omawianymi tematami były: gospodarka nieruchomościami i sytuacja oświaty – informacja burmistrza na temat zmian organizacyjnych. Przed rozpoczęciem obrad burmistrz Grzegorz Dunia poprosił o zmianę porządku obrad, ponieważ miał ważny punkt do omówienia. Punktem tym było „zreferowanie problemu” dot. Blogu Janusza Kowalskiego. Burmistrz czytał z kartki fragmenty (napisane przez panią „redaktor”…) z mojego bloga, myląc informację z komentarzem, przedstawiając w sposób wybiórczy na granicy groteski i kompromitacji. Żałosna była drwina odnosząca się do wyznawanych przeze mnie wartości religijnych, podziękowania dla wyborców (za licznie oddane głosy). Rozumiem drwinę Grzegorza Duni, nigdy nie miałem wątpliwości co do intencji uczestnictwa w mszach świętych naszej władzy, w najbardziej wyeksponowanych częściach kościoła, głównie na Sumie. Po wystąpieniu „ordynata”, głos zabrał Radny Waldemar Kruk. Przez kilka minut obrzucał mnie inwektywami, które wprawiło w osłupienie część radnych. Szczegółami tych wyzwisk podzielę się z Państwem po lutowej sesji Rady Miejskiej,Zdając sobie sprawę z odpowiedzialności słowa pisanego na blogu, nie przytoczyłem we wcześniejszych komentarzach skandalicznych słów Przewodniczącego Komisji Budżetu Pana Kruka (sprzed ostatniej sesji), ponieważ uważałem i nadal uważam, że w złym świetle stawia zarówno powagę Rady Miejskiej w Kazimierzu, jak również samego Przewodniczącego Komisji. Niestety poziom debaty publicznej, jaką zaczyna kreować burmistrz ze swoją świtą, jest na poziomie radnego z Bochotnicy. Na szczęście ta duża miejscowość ma także godnego przedstawiciela...

Poniedziałkowe wystąpienie kwartetu, miało jeden cel: zamknięcie ust innym radnym, którzy ośmielą się skrytykować działania burmistrza, a po wtóre odwrócić uwagę od niebagatelnego problemu „kulejącej” oświaty w Kazimierzu. Poniedziałkowe  sugestie burmistrza są skandalicznymi i są nadużyciem. Ponadto Pan burmistrz próbuje odwrócić uwagę radnych od spraw oświaty, czy raczej restrukturyzacji. Angażowanie radnych do własnych gierek jest śmieszne. Znam percepcję radnego Kruka i nie sądzę, aby sam wpadł na pomysł zarówno wyżej opisany, jak ten dotyczący wcześniejszych  zachowań. Tym bardziej, że w czasie ostatniej kadencji Radny Kruk raczej nie mówił wiele na temat.

 

Po 12.30 rozpoczęła się dyskusja na temat oświaty. Przybyli nauczyciele, dyrektorzy szkół i rodzice. Burmistrz zreferował potrzebę restrukturyzacji poprzez powołanie stowarzyszeń. Czemu to ma służyć najlepiej oddał radny Leszek Furtas, przedstawiwszy sprawę szerzej w kontekście działań Rządu, który na samorządy zwala całą odpowiedzialność. Ja dodam, że kierunek nakreślony przez Rząd nasuwa mi refleksję o rewolucji kulturalnej w Chinach, a niektórzy ideolodzy rządowi przypominają zachowanie hunwejbinów z tamtego okresu. Niemniej dyskusja wśród uczestników spotkania była merytoryczna i rzeczowa.Uważam, że uda się coś konkretnego wypracować. Niestety nie w ciągu 2 tygodni, które nam zostało (teoretycznie) do podjęcia uchwały. Nauczyciele i rodzice muszą wiedzieć, że zmiana/reorganizacja, to utrata przywilejów nauczycielskich, niepewne jutro i brak perspektyw na przyszłość. Może się bowiem okazać, że większość nauczycieli, którzy pozostaną w szkołach będzie zawierała umowy o pracę na zasadach umowy o dzieło. Skutek tego będzie taki, że dany nauczyciel nie otrzyma nawet suszarki do włosów na raty, ponieważ nie ma stałej pracy, a za gotówkę  może nie być  go stać.

 

J.K.

Czytany 7666 razy

Komentarze

+6
#22 Krzysztof 16-02-2011 14:23
Panie Kowalski popieram
Dzięki takim ludziom mogę się czegoś dowiedzieć z internetu co się wyprawia w Gminie Kazimierz.
Pozdrawiam.
+3
#21 Swój 13-02-2011 18:52
Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie !najśmieszniejsze jest to ,że Pan Kruk pozwala sobą sterować , bo chyba sam tego nie wymyslił ?Chłop to powinien mieć własne ja...a nie czyjeś .
+2
#20 J.K 11-02-2011 08:34
Zapraszam wszystkich Państwa dziś na godzinę 12,00- 13,oo do MDK (nad bankiem) .Mam tam dziś dyżur radnego.
+5
#19 J.K 11-02-2011 08:29
Edgar ,enio ,lew itepe- Słucham,zarzutów odnośnie obietnic wyborczych itp.Proszę,zmieńcie insynuacje inwektywy na pytania,merytoryczne .Co chodzi o usuwanie chamskich postów to chyba jest to zrozumiałe (chyba,że nie jest). Mam jednak dla Was propozycje (raczej dla ciebie)).Na kazimierskim portalu jest dyskusja dotycząca likwidacji szkół przez burmistrza.Spróbujcie napisać (nie ważne- prawda ,czy fałsz)np. "burmistrz jeździ konno pijany",bądź "jest psycholem" ma "psychicznie chore dzieci",leje żonę",bądź "żona jego leje" -nie ważne.Macie cywilna odwagę? zapraszam !Uważacie ,że pisze denne teksty,mam propozycje nie czytajcie tych tekstów .Ten blog nie jest dla was,po prostu jest dla was za za trudny,czytajcie coś lżejszego, infantylnego.W końców macie programy " w TV i portale edukacyjne,przeznaczone dla lemingów "
-1
#18 mirka 10-02-2011 19:15
przeglądając kazimierską cyber przestrzeń zauważyłam ciekawy w wpis "
Na razie nic ciekawego
się w Kazimierzu nie dzieje.",każdy znajdzie coś dla siebie i to napawa zadumą, a co z "Flemingami".
-1
#17 xxx 10-02-2011 17:50
kola- napisz to słowo na portalu kazimierskim,hłe :lol: :lol: :lol: hłe Mam pytanie dlaczego inny kazimierski portal w ogóle nie ma komentarzy?Czy ktoś wie coś na ten temat?
+1
#16 Aśka 10-02-2011 17:08
Proponuję osobom, które nie mają nic do powiedzenia na temat artykułu żeby siedziały cicho! Nie znacie problemu to się nie odzywajcie i darujcie sobie obrażanie innych - bo to dziecinna zagrywka!
-2
#15 kola 10-02-2011 15:37
No właśnie :) to słowo zostało ocenzurowane, a oznacza ono kobietę, z którą się ma ślub :)Spróbuj je wpisać to się przekonasz :)
-1
#14 kola 10-02-2011 15:33
Edgar! popieram w całej rozciągłosci. Zwracam jednak Twą uwagę, że na tym blogu [censored] jest tylko słowo "żona" (sic!) :)
+2
#13 J.K 10-02-2011 12:03
Edgar-reliktem socjalizmu, to również myślenie niektórych ideologów, kreującą wizję polski bez oświaty-naród ciemny to łatwy do manipulacji.Stan ten przypomina do złudzenia stan Polski przedrozbiorowej,bądź politykę kolonialistów nastawiana wyłącznie na zyski.Natomiast słucham zarzutów co co moich obietnic wyborczych.Bardzo proszę o konkrety i dziękuje "edgar",że puruszach kwestie obietnic wyborczych.

Dodaj komentarz