Czy drzewa muszą rosnąć ?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Wycina - gdzie nie powinien, nie wycina - tam gdzie powinien.
Pola Miejskie i Okale łączy droga gminna, a prąd dostarczany jest drutami biegnącymi przy tej drodze. Przy tej drodze również, na całej jej długości rosną drzewa stanowiące las po obu stronach. Drzewa te rosną w dziwny sposób, bo wierzchołki tych z lewej są na prawej stronie, a tych z prawej na lewej. Ich pnie krzyżują się nad droga i wspomnianymi drutami.

Mieszkańcy wielokrotnie prosili sołtysa pana Waldemara Rutkowskiego o interwencje w Gminie, bo niechybnie dojdzie do nieszczęścia, kiedy drzewa upadną na przejeżdżające samochody czy pieszych. Sołtys zgłaszał, a i ja zgłaszałem, co  nie musiałem, bo dzieci ze mną nie zamieszkują a my z małżonka już swoje przeżyliśmy, ale niech tam - pożyjmy dłużej. Zgłosiłem.

Dzisiaj zadzwonił do mnie sołtys, który powtórnie zgłosił zagrożenie, ale dowiedział się, że Urząd nic nie stanie nic zrobi, bo to las prywatny,  Urząd nie wie, kto jest jego właścicielem i nie jest w stanie ustalić, bo bałagan w dokumentacji.

Pomyślałem o pieniądzach z podatku. Niechybnie właściciele nie płacą, bo są dla Urzędu IN COGNITO. Może by tak ich naśladować, tylko, jak wejść w posiadanie takowego statusu. Zapytam w Urzędzie. Oni wiedzą.

Roman Sokołowski 

Czytany 1957 razy

Komentarze

+2
#6 Zdzicho 03-04-2019 20:38
Roman ktoś zwinął ta pochylona sosnę, trzeba przeprowadzić śledztwo bo to była własność prywatna.
+4
#5 STO 02-04-2019 12:43
Jakby zająć się prywatną działka to dopiero byłby skandal. Nie posiadaliby się z oburzenia co po niektórzy. Byłoby z kolei o dewastacji krajobrazu. Dlatego przez 20 lat sobie rosły rosły i wyrosły.
0
#4 Roman Sokolowski 02-04-2019 09:34
Cytuję z miasta:
a to zdjecie to gdzie na Okalu jest zrobione??? bo jakos nie moge skojarzyć

Nie. To nie Okale. Gdzie, to nie wiem, bo to nie ja je wstawiłem. Swoją drogą ciekawym czy przeprowadzono wizję lokalną , określono stan rzeczy i ustalono właścicieli.?

Dodam, że rok szkolny jeszcze się nie skończyl, a pod tymi drzewami przejeżdża szkolny autobus.
+2
#3 z miasta 01-04-2019 19:53
a to zdjecie to gdzie na Okalu jest zrobione??? bo jakos nie moge skojarzyć
+8
#2 obserwator 01-04-2019 12:50
Urzędem rządni nie burmistrz co pani sekretarz z panem byłym burmistrzem.Wiadomo.
+6
#1 #totylkoja 01-04-2019 12:39
Dobry cyrk w tym urzędzie. Oni w ogóle wiedzą, kto ich zrobił?

Dodaj komentarz