Prawo i Sprawiedliwość nadzieją dla Kazimierza Dolnego i regionu

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

W miniony wtorek (08.10.2019) w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Wziął w nim udział burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i Krzysztof Szulowski poseł puławskiej ziemi. Obecni byli także mieszkańcy, radni naszej gminy oraz Mariusz Wicik, koordynator wojewody do spraw turystyki i radny powiatu puławskiego.

Na wstępnie burmistrz Kazimierza serdecznie przywitał wszystkich zgromadzonych na konwencji wyborczej. Następnie Artur Pomianowski dziękował za dotychczasowe wsparcie jakie gmina otrzymuje od władz wojewódzkich. Podkreślił, że gmina Kazimierz Dolny otrzymała obecnie największe wsparcie finansowe historii na budowę dróg gminnych. W samym 2019 otrzymaliśmy ponad 3 mln zł. Burmistrz Artur Pomianowski zapewniał swych gości o dalszej współpracy z obecnymi władzami wojewódzkimi, ponieważ działania te jak nigdy dotąd przyczyniają się do rozwoju gminy.

Głos zabrał Wojewoda Lubelski Przemysł Czarnek, który pokrótce zreferował dotychczasowe osiągnięcia PiS. Mówił o postępach w służbie zdrowia, rozwoju gospodarczym Polski, budowie infrastruktury drogowej oraz pomocy społecznej, której w takim wymiarze nigdy wcześniej nie było! Wiele udało się zrobić, ale jeszcze wiele przed nami, wszystko zależy od Państwa głosów, które w najbliższą niedzielę oddacie, zachęcam na głosowanie na obecny formację rządzącą – mówił wojewoda. Przedstawił w liczbach pomoc jaką Rząd Polski niósł i niesie potrzebującym. Mówił także o 500+ i o miliardach, jakie dzięki temu programowi wsparły mieszkańców województwa lubelskiego. Takiej pomocy dla potrzebujących nigdy wcześniej nie było! Zaznaczył, że opozycja nie mając nic do zaoferowania totalnie neguje wszelkie działania PiS. Wojewoda zapewnił, że wbrew fałszywej narracji program 500+ nie powoduje, że ludzie rezygnują z pracy. Z tym pytaniem zwrócił się do naszego burmistrz który zapewnił, że program 500+ powoduje wzrost urodzeń i z pewnością nikt nie rezygnuje z pracy z powodu wsparcia.

Obecnie scena polityczna jest tak skonstruowana, że Polska nie ma alternatywy: albo kontynuacja obranej drogi albo swary, kłótnie i bezideowość – podkreślił z kolei poseł Szulowski. Na konwencji sporo mówiono o służbie zdrowia. Mimo, że jeszcze dużo przed nami, efekty polityki PiS są widoczne. Zmniejszały się kolejki do specjalistów i poprawiła się kondycja finansowa szpitali, w tym szpitala puławskiego.

Mieszkańcy pytali o różne problemy dnia codziennego. Wojewoda i poseł Szulowski zapewnili, że jeśli władza PiS zostanie utrzymana, wspólnie z burmistrzem Kazimierza będą rozwiązywane wszelkie problemy miasta. Wszyscy zgodnie zadeklarowali współpracę i zachęcili do aktywnego uczestnictwa w niedzielnych wyborach oddając swój głos na PiS. Do czego i ja zachęcam. Jak mało kiedy wczoraj z burmistrzem mówiliśmy jednym głosem.

J.K.   

Czytany 4596 razy

Komentarze

0
#53 Gienek 16-10-2019 15:21
Cytuję obserwator:
Cytuję WYBORCA:
Cytuję S.R.:
" Ogrzać się "
msn.com/.../...

Zal *****e sciska ze Narod wybral PiS

Powinien złodziei i nieudaczników. Podaj jeden zarzut do PiS .

Niestety PiS zarżyna do końca systemu emerytalny bo jeśli się ma 3 bln długu w zusie to nie ma wuja we wsi nigdy ich się nie odzyska a już na pewno nie dzięki 13 i 14 emerytórom przywilejom emerytalnym czy obniżeniu wieku emerytalnego, każdą władze interesuje to co jest teraz lecz PiS przebił wszystkich żądza tak jakby świat się miał skończyć za parę lat, zgodnie z danymi NBP w obiegu jest trzy razy więcej pieniądza nie w 2012 roku tzn że drukarnie chodzą pełną parą co to oznacza chyba każdy wie,
-3
#52 S.R. 15-10-2019 10:21
Cytuję WYBORCA:
Cytuję S.R.:
" Ogrzać się "
msn.com/.../...

Zal *****e sciska ze Narod wybral PiSNie. Skadże. To moje, to o prezesie TV Kurskim, który, stojąc na grupowym zdjęciu z Kaczyńnskim już oFICJALNIE odłosił, że widzowie ogladaja za publniczne pieniądze NIEZALEŻNĄ telewizję. Ten link TYLKO o tym.
Czy ***** ściska?. W niedalekiej przyszłośći moja , a i Twoja ***** zmuszona będzie / podatki/ do zaciśnięcia się.
Wybrało 8 000 000 , ale 8 900 000 sprzeciwia się.
+6
#51 WYBORCA 14-10-2019 14:18
Cytuję S.R.:
" Ogrzać się "
msn.com/.../...

Zal *****e sciska ze Narod wybral PiS
-7
#50 S.R. 14-10-2019 14:00
" Ogrzać się "
msn.com/.../...
+8
#49 PO 13-10-2019 22:33
Cytuję małojec:
Burmistrz Pomianowski na dobrego konia postawił. PiS otrzymał władzę.

Przeciez to bylo do przewidzenia ilez ludziom mozna wpajac ze w kraju niema demokracji.Jutro pewnie nie obedzie sie bez komentarzy ze rolnicy prawie w 70 procentach poparli PiS.
+3
#48 pacjent 13-10-2019 18:02
[quote name="S.R."]Miło spojrzeć na zdjęcia ze spotkania. Sympatyczne one. Wczoraj wieczorem wróciłem ze szpitala w PKS 4, do którego z SOR w Puławach PRZEWIÓZŁ mnie samochodem osobowym kolegi. Celem była , umówiona telefonicznie, konsultacja chirurgiem naczyniowcem. Do ręki dano mi Kartę Informacyjną z rozpoznaniem: tętniak odcinka brzusznego tętnicy głównej pęknięty"

Dowiedziałem się, że " w ostatniej chwili wyrwano mnie........ "

Szkoda, że przed przybyciem na SOR w Pulawach nie wiedziałem. że : "Zmniejszały się kolejki do specjalistów i poprawiła się kondycja finansowa szpitali, w tym szpitala puławskiego."
Porownując te sympatyczne zdjęcia z obrazem SOR w Puławach to zdecydowanie było na więcej, chociaż i tutaj sporo. Czy o moście cosik mówiono ?[A kogo to obchodzi żeś chłopie chory napisz do stacji TVN to może program o tej chorobie zrobią i przy okazji i o szpitalu.
+1
#47 Z miasta 11-10-2019 16:45
Cytuję Ja:
Jak wygląda z liczbą urodzeń w gminie? Rzeczywiście tak wzrosła po 500+?

Tysiąc pięćset sto dziewięćset
+10
#46 PO 11-10-2019 16:13
Cytuję Ares is not a good:
Cytuję Kasia:
A taki był błogi spokój na tym blogu jak się nie wypowiadał @S.R.Znowu zaczyna się *****e.... głupot.

Cieszysz się Mariusz że burmistrz Pomianowski z umiarkowanego liberała stał się PiS—owcem? To chyba dla ciebie nawet zielono czerwonego PiS-owca jest zaskoczeniem.

Ty to pewnie strzelasz slepakami
+3
#45 Ja 11-10-2019 15:08
Jak wygląda z liczbą urodzeń w gminie? Rzeczywiście tak wzrosła po 500+?
-7
#44 S.R. 11-10-2019 09:36
Cytuję Kasia:
A taki był błogi spokój na tym blogu jak się nie wypowiadał @S.R.Znowu zaczyna się *****e.... głupot.

Mariusz !

Dodaj komentarz