XXXIII sesja RM zakończona, ponad pięciomilionowy dług...przyjęty

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Czytany 1118 razy

Komentarze

+1
#18 J.K 17-10-2021 16:19
Cytuję WiARA:
W tym momencie zastanawia mnie kandydowanie Artura Pomianowskiego. Czym się kierował ?. Jak sądzicie ?

On raczej się nie kierował... , to Nim kierowali...
0
#17 WiARA 17-10-2021 16:01
W tym momencie zastanawia mnie kandydowanie Artura Pomianowskiego. Czym się kierował ?. Jak sądzicie ?
+2
#16 WiARA 17-10-2021 15:56
@ J.K
Niby dlaczego Oni ? Czy było głosowanie, kto za budową TAKIEJ szkoły a kto nie ?.

Ten dzisiejszy problem to JEDYNIE pokłosie KULTYWOWANEGO w burmistrzach i radach " a po nas choćby potop".
Nie ma co łez rozlewać i szukać winnych. Długi TRZA spłacać. Pamiętam swoja rozmowę z byłym z- cą Burmistrza a było to w Zarządzie Dróg Powiatowych w Puławach. Zapytałem czy będzie kandydował na burmistrza Kazimierza. Odpowiedział : " nigdy w życiu", a powodem była beznadzieja finansowa miasta i gminy, którą przecież znał.

ps. Uważam, że przed kolejnymi wyborami powinna odbywać się sesja, na której Burmistrz zda relacje ze stanu finansów. W ten sposób KANDYDACI bycia najważniejszym w miescie i GMINIE, zastanowią się czy nim zostać.
+3
#15 J.K 17-10-2021 15:00
Cytuję 3 domy I mieszkanie:
Tak się zastanawiam, ile przy obecnych cenach gazu będzie kosztowało ogrzewanie dużej szkoły dla setki dzieci? Może radna Wolna dołoży, albo sekretarz Dunia?

Dołożyć się powinni wszyscy radni co tak gęgali ,że trzeba makroszkołę budować .
Obecnie w Radzie zasiadają Ewa Wolna, Jakub Pruchniak ,Mirosław Opoka i Piotr Guz. Byłoby niesprawiedliwe obciążać tylko radnych. Dołożyć się powinni wszyscy którzy wydali wyrok na szkoły wiejskie. Gównie nauczyciele i rodzice , wspierający środowisko o umownej nazwie Grzegorza Dunii - byłego burmistrza !
+4
#14 3 domy I mieszkanie 17-10-2021 14:29
Tak się zastanawiam, ile przy obecnych cenach gazu będzie kosztowało ogrzewanie dużej szkoły dla setki dzieci? Może radna Wolna dołoży, albo sekretarz Dunia?
+3
#13 WiARA 17-10-2021 09:43
Zacznę od tego : "Wójt gminy Lewandów został odwołany ze swojej funkcji przed upływem kadencji. Powodem było nieudzielenie mu absolutorium. Decyzję o odwołaniu podjęli mieszkańcy w ważnym referendum. Nie otrzyma on odprawy z art. 40 ustawy o pracownikach samorządowych, ponieważ rozwiązanie jego stosunku pracy nie było związane z upływem kadencji. "
Uważam, że nalaży podjać uchwałę, : termin realizacji obligacji upływa na pół roku przed końcem kadencji Burmistrza. ". Pozwoli to na NIEDOPUSZCZENIE do sytuacji, kiedy kolejny Burmistrz i Rada bedą spłaćać długi niefrasobliwych poprzedników, a i ich powstrzyma do powielenia tego s*****syństwa. Nie spłacanie to kapitalny MOMENT do zwołania referendum w sprawie odwołania a tym samym oszczedzenie 3 krotnych zarobków Burmistrza liczonych z premią. Ile to może być ? Te pieniadze spożytkować na chwalebne cele.

haha. Będzie taka Uchwała ?

Proszę zauwazyć, że te dotychczsowe terminy realizacji wykupu obligacji ZAWSZE siegają poza możliwość powtórnego wyboru Burmistrza . / 2 kadencje/.
+2
#12 obserwator 17-10-2021 08:46
@WiARA , Tak właśnie jest jak piszesz, populizm zżera samorządy. Nie jest to domena jedynie Kazimierza ale niemal całej Polski. Jednak Kazimierz jest w wyjątkowo korzystnej sytuacji. Drogie działki, miliony turystów. To niemal mały Kraków. Jednak władze nie umieją przekuć tych atrybutów na sukces? Obecny burmistrz jest mało doświadczony, może dlatego nie radzi sobie. Dodatkowo uwikłany w powiazania polityczne z biznesem, co chyba nie jest tajemnicą . Przedstawiciele biznesu wykorzystują "niemoc" władzy na korzyść własnych interesów. Jest to niewątpliwie ogromny problem, zarówno dla mieszkańców związanych z turystyką , jak pozostałej społeczności.
+5
#11 WiARA 17-10-2021 06:50
Dużo krytycznych uwag było, i jest, w sprawie nowej szkoły, że duża. O wiele za duża, a propozycja, by do niej przenieść szkoły z rejonu NIE MA SZANS, bo sprzeciw duży , a i populizm władzy PRZEOGROMNY. W niedalekiej przyszłości okaże się, że zasoby powierzni tejże, bedą zasiedlone na gabinety burmistrza i zastepcy a i urzednicy znajda lokum. Dlaczego ?. Ano, zanim ogłoszą upadłośc będa zmuszeni sprzedać lokale obecnego urzedowania. No i co ?. Potrzebna DUŻA szkoła ?
+5
#10 Chcieliśmy to mata 17-10-2021 06:38
Tylko , że w 2016 była budowa szkoły, po trochu robione drogi piękna ulica w Kazimierzu a teraz co mamy. Chciałoby się powiedzieć całe …..dokończcie sobie sami.
+5
#9 WiARA 17-10-2021 06:31
Reasumując:
Z finansami Kazimierza będzie coraz gorzej. Jeżeli Wojewoda nie wykupi zobowiązań Kazimierza, to NIECHYBNIE Burmistrz i Rada ogłoszą jego UPADŁOŚĆ. Taki to będzie finał.

Dodaj komentarz