Czy przewodniczący Jakub Pruchniak świadom jest swej nikczemności ?

Oceń ten artykuł
(12 głosów)

Jak pamiętamy Rada Miejska, na mój wniosek,  w czerwcu 2020 roku zobowiązała Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej do zbadania procedury planistycznej w latach 2004- 2020.

Wówczas przewodniczącym Komisji Rewizyjnej był radny Ryszard Rybczyński. Komisja natychmiast podjęła działania kontrolne. W miedzy czasie burmistrz Pomianowski zlikwidował stanowisko kierownicze w Referacie  Planowania Przestrzennego kazimierskiego magistratu . W mojej ocenie – ale nie tylko – stało się tak aby Pan Marcin Markowski , doświadczony samorządowiec,  nie mógł współpracować z Komisją Rewizyjną do czego się zobowiązał na jednej z komisji .  

Radni Dobrej Alternatywy oraz renegaci… bojkotowali pracę komisji od samego początku, w każdy możliwy sposób, nie przychodzili na posiedzenia ,  stosowali obstrukcję. Zachowanie malkontentów czy zaprzańców sparaliżowało niemal całkowicie prace Komisji Rewizyjnej.  Dlaczego tak postępowali  chyba było jasne.

W kwietniu tego roku Ryszard Rybczyński zrezygnował z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.  Od maja funkcję tą „sprawuje”  Jakub Pruchniak najbardziej ortodoksyjny, jak się wydaje,  radny wspierający środowisko lokalnej koterii. Jak można było się spodziewać od maja do tej pory  "nowy" przewodniczący, nie  przeprowadził żadnego merytorycznego posiedzenia komisji w przedmiocie kontroli z zakresu planowania przestrzennego.

Niewtajemniczonym przypomnę ,że  Pruchniak ma na swym koncie podobną  „kontrolę” , a mianowicie  w zakresie prawidłowości wykonania modernizacji oczyszczalni ścieków. Mimo uchwały Rady Miejskiej   z grudnia 2016 r, ten pan jako przewodniczący KR , przez 2 lata  ( słownie: dwa lata ) nie sporządził żadnego konkretnego dokumentu z kontroli. 

Jedynie w czym się wsławił, to tropienie ( z radną Magdaleną Grabczak ) faktury ówczesnego burmistrza na kwotę 450 zł (sic) .

Obecnie, chyba  można mu przypisać, co najmniej w części, intrygę  na linii ,  przedsiębiorca M. Piskorek ,sołtys R. Rybczyński. 

Niestety nie ma pomostu do dialogu z tym człowiekiem. Przekonał się o tym chyba nie jeden. Obecnie  kontrola  dot. planu przestrzennego podzieli zapewne los, tej dot. oczyszczalni. Zachowanie przewodniczącego może być  spowodowane  stanami lękowymi, po ujawnieniu – swojego czasu – sytuacji , gdzie  żona Pruchniaka pretendowała do  „przytulenia ” intratnego stanowiska  w kazimierskim MOP-sie. Ale może się mylę.   W załączeniu  mejl do radnych  w przedmiocie kontroli. Prawda ,że cynicznie fajny?

Nietuzinkowy ,chyba,  jest także końcowy akapit…

J.K

kom rew1

rysz1

Czytany 1723 razy

Komentarze

-3
#14 Z ryneczku 15-12-2021 09:21
Pięknie ktoś wyladwal na schodkach w rynkowej
+1
#13 Polak 15-12-2021 08:16
Cytuję Brygada Kryzys:
Qrła!!! chyba sztab antykryzysowy który niedawno obradował w Kazimierzu ustalił że zimy w tym roku nie będzie. Właściwie co tu się czepiać - chociaż dzieci będą miały namiastkę lodowiska. BRAWO WŁADZUNIA TAK TRZYMAĆ


A. Że nie posypane..
A ja myślałem w pierwszej myśli że władza serio lodowisko zrobiła dla dzieci...
+2
#12 Brygada Kryzys 15-12-2021 07:34
Qrła!!! chyba sztab antykryzysowy który niedawno obradował w Kazimierzu ustalił że zimy w tym roku nie będzie. Właściwie co tu się czepiać - chociaż dzieci będą miały namiastkę lodowiska. BRAWO WŁADZUNIA TAK TRZYMAĆ
+4
#11 Lolek 13-12-2021 22:22
[quote name="Polak"]No przecież tego nawet nie ma skomentować
kazimierz-dolny.pl/.../quote

Tak wiem Weronka pisała i jej się czcionki rozjechały :lol: proszę wybaczyć to młode pisklę jeszcze
+3
#10 Polak 13-12-2021 20:47
No przecież tego nawet nie ma skomentować
kazimierz-dolny.pl/.../...
+3
#9 pulpecik&świderek 13-12-2021 13:08
Wierny żołnierz... Zapomniał tylko treść przysięgi jaka składał obejmując mandat... chyba, że treść uległa zmianie, lub składał odrębna przysięgę, gdzieś w chacie za wsią...
+4
#8 J.K 13-12-2021 07:25
@Czytelnik -Czasami trzeba "włożyć" palec w oko. Robię to niezwykle rzadko i z trudem.
0
#7 Czytelnik 12-12-2021 20:35
Panie Januszu, cieszę się, że Pan pisze o problemach, ale te wycieczki personalne są irytujące. Jeśli jest Pan ciekawy, czego radny Pruchniak jest świadom, niech go Pan zapyta. Taki tytuł tylko zniechęca. Niech Pan odejdzie od stylu TVN TVP, a skupi się na faktach. Zyska Pan wtedy więcej czytelników.
+7
#6 zorientowany 12-12-2021 20:05
Cytuję RK:
Cytuję z rynku:
Czy to znaczy ,że radni którzy liżą...władzy mogą liczyć na stanowiska w Urzędzie dla swoich rodzin? Guz ,Pruchniak ,ktoś z rodziny Wolnej w CIT KD i kto jeszcze?

A też ci co pomagali w wyborach też awansowali. Po kilku latach ale jednak.

Tak to oczywiste , nawet niektór (e) zy dwóm panom służyli.
+9
#5 RK 12-12-2021 18:09
Cytuję z rynku:
Czy to znaczy ,że radni którzy liżą...władzy mogą liczyć na stanowiska w Urzędzie dla swoich rodzin? Guz ,Pruchniak ,ktoś z rodziny Wolnej w CIT KD i kto jeszcze?

A też ci co pomagali w wyborach też awansowali. Po kilku latach ale jednak.

Dodaj komentarz