Jest zgoda na wieżowiec pod kazimierską Farą

Oceń ten artykuł
(21 głosów)

 

Niemal dwa lata temu przesądzone było ,że lokalna koteria, zorganizowana przy wąskiej grupie towarzysko biznesowej, decyduje o losach miasta.  Radni z burmistrzem są jedynie narzędziem w sprawnych rękach graczy...

Stało się tak kiedy część radnych  wywodząca się z komitetów  Andrzeja Pisuli i Krzysztofa Wawra  zafundowała lokalnej sitwie swoją poddańczość . Oczywiście nie za darmo.

Dlatego też, o czym mówiłem wielokrotnie, Oni  mogą  wszystko.

Wczoraj radni ,chyba jak nigdy wcześniej, zamanifestowali swoją przedmiotowość ,  bez elementarnej wiedzy, bez wymaganej prawem dyskusji  przepchnęli  mpzp dla lokalnych oligarchów  .  

Zachęcam – chodź nie  będzie to łatwe  -  do wsłuchania się w poziom dyskusji. Na merytoryczną analizę zapraszam nieco później, gdzie  skomentuję to co wczoraj działo się przez ponad 4,5 godziny.  

Zapraszam także (poniżej )  do zapoznania się  artykułem  Pana Aleksandra Adamskiego właśnie o rzeczonym Planie ( MPZP) .

J.K 

P.S

Nie długo było czekać na reakcję  lokalnej grupy interesu.

Oto co napisali u burmistrza na fejsie.

"Dobra wiadomość na koniec roku! Radni Rady Miejskiej uchwalili dziś Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Kazimierza Dolnego. Udało się to po blisko 20 latach starań. Pomimo tak długiego oczekiwania, dwóch radnych próbowało dziś storpedować uchwalenie MPZP, walcząc niestrudzenie o to, aby głosowanie się nie odbyło. Ostatecznie nowy plan został zatwierdzony stosunkiem głosów 12 do 3. Argumenty wytaczane przez przeciwników nijak się miały do stanu faktycznego. Dwóch radnych próbowało zakłamywać fakty, twierdząc m.in., że w miejscu Esterki ma powstać kolos zasłaniający zamek i Górę Trzech Krzyży, gdy w rzeczywistości wg planu można tam zbudować obiekt o podobnych rozmiarach do tego, który stał w tym miejscu przez blisko 100 lat. Dziękuję Radnym, którzy nie dali się zastraszyć i zakrzyczeć. Dzięki Wam wielu mieszkańców po latach doczekało się upragnionych zmian na swoich terenach. Gdyby dzisiejsze głosowanie się nie odbyło, proces przekształceń mógłby przedłużyć się o kolejne miesiące czy nawet lata. Pamiętajcie Państwo, że MPZP to proces nieustannych zmian, a plan obecnie zatwierdzony będzie podlegał kolejnym modyfikacjom, zależnie od potrzeb."

Ci radni przejdą do historii 

 sesja221

s1

W Kazimierzu Dolnym jest uchwalany plan zagospodarowania przestrzennego dla miasta i okolicznych terenów.
W gestii samorządu nie ma ważniejszej decyzji: urzędnicy określają, które tereny w gminie mogą być zabudowane. Ceny gruntów w Kazimierzu są bardzo wysokie. Presja spekulantów jest ogromna. Zagrożenie korupcją jest ewidentne. Proces decydowania o planie przestrzennym, dla dobra wszystkich interesariuszy i władz miasta, powinien być całkowicie przejrzysty.
Nie jest.
Władze gminy uchyliły wszystkie uwagi złożone do planu przez mieszkańców.
Plik PDF ze zignorowanymi uwagami do planu można pobrać tu.

Plik PDF z uwagami stowarzyszenia Genius Loci można pobrać tu.

Po pierwsze: na wielkich, eksponowanych terenach na zboczach doliny Wisły (prawie 14 hektarów) mają powstać wieże krzesełkowych wyciągów narciarskich wysokie nawet na 15 metrów. Miasto nie będzie regulowało zabudowy na całej tej przestrzeni. Znacznie zwiększy się już uciążliwe zanieczyszczenie światłem i presja na wody gruntowe. Krajobraz przełomu Wisły zostanie zdegradowany.


Te uwagi są zasadne. Tutaj opisuję co ważniejsze z nich.

https://polamiejskie.pl/plan/?fbclid=IwAR19-J7UD8BiQN5iJPxauAgoDDKd0aLo8zb7enaQO03ixb3ncM9B56pJP0Q

Czytany 3312 razy

Komentarze

+7
#62 Mieszkaniec 04-01-2022 11:46
hotel krol kazimierz, stok, rotacyjny, dom kuzynki godlewskiego - wyliczać dalej zabójców kazimierza? chyba nikt nie jest zdziwiony odnośnie tego co powstanie na miejscu esterki - przez wiele lat ci prz...ępcy przyzwyczajali nas do tego... gdzie jest nik pytam się
+2
#61 J.K 02-01-2022 19:30
Cytuję uważny:
" Ostatecznie nowy plan został zatwierdzony stosunkiem głosów 12 do 3." napisał Artur Pomianowski.

Trzy głosy przeciw. W postepowaniu sądowym , w różnego rodzaju komisjach, nie zgadzajacy się, piszą zdania odrębne.
Żywię nadzieję, że radni Ci, korzystając z tego bloga, każdy z nich oddzielnie, wyda swoje oświadczenia opisując DLACZEGO JEST PRZECIW. Tylko w ten sposób my wyborcy bedziemy w stanie zweryfikować opinię @ taki jeden, która to również , jak się wydaje, jest przeciwna temu planowi. Panowie: Kowalski, Dołęga, Rybczyński NAPISZCIE.

Właśnie zbieram się do nakręcenia vloga i załączę interpelację .
Będę także pisał wniosek o uchylenie uchwały z uwagi na rażącą niezgodność planu ze studium.
+5
#60 uważny 02-01-2022 18:32
" Ostatecznie nowy plan został zatwierdzony stosunkiem głosów 12 do 3." napisał Artur Pomianowski.

Trzy głosy przeciw. W postepowaniu sądowym , w różnego rodzaju komisjach, nie zgadzajacy się, piszą zdania odrębne.
Żywię nadzieję, że radni Ci, korzystając z tego bloga, każdy z nich oddzielnie, wyda swoje oświadczenia opisując DLACZEGO JEST PRZECIW. Tylko w ten sposób my wyborcy bedziemy w stanie zweryfikować opinię @ taki jeden, która to również , jak się wydaje, jest przeciwna temu planowi. Panowie: Kowalski, Dołęga, Rybczyński NAPISZCIE.
+7
#59 taki jeden 02-01-2022 16:27
Przez lata władze Kazimierza okłamywali społeczność Kazimierza. W pełnej odsłonie pan radny odsłonił kulisy manipulacji planem miejscowym. Władza wykorzystuje ten mechanizm uprzywilejowując jednych odzierając z praw podstawowych innych. Wydawałoby się ,że nad tym wszytki czuwa Rada Miasta Kazimierza. Obrady sesji
Rady Miasta ujawniają gorzką prawdę . Radni to merytoryczne niziny . Zero wiedzy i kompetencji.
Dobija mierność burmistrza " Udało się to po blisko 20 latach starań. Pomimo tak długiego oczekiwania, dwóch radnych próbowało dziś storpedować uchwalenie MPZP, walcząc niestrudzenie o to, aby głosowanie się nie odbyło. Ostatecznie nowy plan został zatwierdzony stosunkiem głosów 12 do 3"
Argument ;"Dwóch radnych próbowało zakłamywać fakty, twierdząc m.in., że w miejscu Esterki ma powstać kolos zasłaniający zamek i Górę Trzech Krzyży, gdy w rzeczywistości wg planu można tam zbudować obiekt o podobnych rozmiarach do tego, który stał w tym miejscu przez blisko 100 lat."
zwala z nóg - najtwardszego. Pan burmistrz może nie wie, ale w 1798 r w miejscu Esterki były szopy. Może ten argument ?
Wstyd i kompromitacja. Może pan burmistrz pretenduje na wójta gminy z siedzibą w Bochotnicy ale na pewno nie na burmistrza królewskiego miasta jakim jest Kazimierz Dolny.
A wy radni nie róbcie wiochy !
+6
#58 obserwator 02-01-2022 15:48
Świetnie. Dzięki temu blogowi ludzie mogą poznać paradę, prawdę obiektywną o którą tak jest trudno obecnie. Gdzie poza blogiem można przeczytać o kazimierskim samorządzie . Okazuje się ,że nigdzie.
+6
#57 małojec 02-01-2022 14:06
Bezczelność radnych nie ma granic , naprawdę powinny nimi zająć się służby.
+9
#56 pulpecik&świderek 02-01-2022 11:24
Cytuję kowalski blokuje:
Pan Haczewski nie zgodził się na to by móc zabudować dużą część działki bo chce zabudować całość i twierdzi, że ta blokada to wynik działań Żurawskiego - rozumiem, że o sitwie Żurawskiego pisze Jasio Kowalski pod pseudonimem

Możecie na uszach stawać, a faktu podwójnych standardów, uznaniowości i reglamentacji przy planie i tak nie zakrzyczycie!
+3
#55 pulpecik&świderek 02-01-2022 10:53
Cytuję kowalski blokuje:
ktoś narzeka na jakość dyskusji a Janusz Kowalski po raz kolejny usunął merytoryczne komentarze wytykające mu blokowanie możliwości budowy prze normalnych mieszkańców, promowanie dewelopera i skandalicznie korzystne zapisy dla jego działki;
jak to jest, że właściciel pensjonatu, który zamierza go rozbudować o kolejne pokoje hotelowe jednocześnie krzyczy , że nie można hoteli w Kazimierzu budować?

Podwójne standardy przy planie aż kują po oczach. Zobaczmy, taki dawny stok, pan Haczewski od 50 lat nie może postawić domu przy zboczu, a tu nagle wystarczyło, że odpowiednie osoby nabyły dzialki i cyk można budować na stoku... Takich "kwiatków" jest dużo więcej. Obnaża to Kowalski I dlatego jest dla sitwy niewygodny. Mówienie przez sitwe, że będą mogli budować się mieszkańcy to chichot i szczyt hipokryzji. Pod płaszczykiem ochłapów dla mieszkańców przeforsowano draństwo, które nigdy nie powinno mieć miejsca. Ale co takich ograniczonych intelektualnie, wiernopoddanczych, pozbawionych własnego zdania radnuch to obchodzi...
+4
#54 małojec 02-01-2022 08:46
Jakoś takość na blogu zabrakło dyskusji ,również pana wice, który tak doświadczał nas w 2019 r , Przypadek? Nie sadzę .
+7
#53 zorientowany 02-01-2022 00:01
Cytuję DOMek:
Widzę hejt na Adamskiego! Już się sitwa zebrała i hejtuje? Tak się składa, że Pan Adamski po swojemu, ale wniknął w plan, dostrzegł zagrożenia, jako obywatel dzieli się tym z mieszkańcami i Radnymi, którzy mają go w nosie? Mało tego - teraz jest jad nienawiści, bo ktoś odkrywa kolejne karty łajdactwa kazimierskiego. Nasz samorząd to jest dno, intelektualnie i merytorycznie. Brawo Aleksander Adamski! Brawo wszyscy, którzy dostrzegają syf kazimierskiej sitwy.


Super podsumowanie

Dodaj komentarz