Działo się , Komisja Budżetu (...) wyznaczyła sobie cele...

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Nowością było uczestnictwo sołtysów na wczorajszej Komisji… Zaproszona była również przewodnicząca zarządu Samorządu Mieszkańców Kazimierza Dolnego . Ale to dobrze . Oczywiście obrady odbywały  się w trybie  zdalnym.

To znak ,że idą wybory, bądź coś innego się kroi… Może chodź raz pan burmistrz zaprosiłby radnych na sesję sołtysów ?

Komisja Budżetu (…) nasamprzód zajęła się  gospodarką śmieciami. Zajęło to sporo bo aż półtorej godziny. Wyznaczono bezpłatny handel dla rolników  na ulicy Kwaskowa Góra – bez komentarza https://youtu.be/ldPi0x-JqSs?t=5019

Omówiono plan pracy komisji  na 2022 rok https://youtu.be/ldPi0x-JqSs?t=7595

Jak zawsze nie zawiódł wiceburmistrz Godlewski https://youtu.be/ldPi0x-JqSs?t=8492

Wszystkie projekty uchwał  – jak zawsze – zostały zaopiniowane pozytywnie. W środę sesja, serdecznie zapraszam .

J.K

Czytany 1734 razy

Komentarze

0
#10 baart kazimierski 26-01-2022 20:28
Cytuję kowalski blokuje:
Mirek Opoka niedawno jeszcze żądał żeby dać Pani z Wilkowa mieskjca do postoju meleksa na Nadwiślańskiej chociaż miasto się nie zgadzało

Jak to mówią bliska koszula ciału ....Pan Godlewski miał racje mówiąc ,że jeden radny itd.
+9
#9 SkandalNaChlodno4 26-01-2022 08:59
Jak widzimy owszem proste recepty ale mające też swoje - czy też zawiłości na naszym gruncie. Po prostu trzeba wypracować kompromis, bo nie zgadzam się również z tym że Kazimierz musi być w 100% nastawiony na turystykę. Pandemia zrewidowała, że jeśli więcej niż 50% gospodarki opiera się na turystyce, to może być to powodem zapaści bądź też problemów finansowych. Jestem zdania, że wzorem Zamościa musimy wypracować "Nowy Kazimierz" który pełniłby role typowo gospodarcze, a ten "Stary" (w kontekście Rynek, ulice wokół) powinien pełnić role reprezentatywną/ turystyczną. Zamykając nasze miasto tylko w tym "starym Kazimierzu" cofamy się wstecz, bo zaraz będziemy mieli mniej mieszkańców niż w średniowieczu, a to chyba nie w tą stronę powinno to zmierzać...

PS
Przepraszam za taką formę graficzną ale niestety jednolite komentarze były zbyt długie jak na ten szablon dostępny na blogu. Pozdrawiam serdecznie
+3
#8 SkandalNaChlodno3 26-01-2022 08:57
4. Ile miejsc postojowych potrzebują lokale przy ulicy Bulwar, Nadwiślańska, Sadowa? Ile miejscami dysponuje miasto, czy rodzina z dalszego miasta to turyści czy jednak mieszkańcy? O ile z zakazem postoju to się zgadzam bo są to wąskie uliczki tak całkowita banicja ruchu jest po prostu nie logiczna, zwłaszcza że tam znajduje się przychodnia dentystyczna z której korzystają również mieszkańcy powiatu.
5. Jak najbardziej za. Natomiast czy tak zupełnie za darmo? W mojej opinii powinna być to jednak opłata symboliczna, która pokryłaby koszt zatrudnienia osoby która doglądałaby tego terenu i przeganiała osoby np. handlujące innymi towarami spoza wymienionych, bo to jednak było/jest plagą okolic tego miejsca.
6. Popieram natomiast tutaj również jest problem - nierówna nawierzchnia rynku oraz to murowane wzniesienie wzdłuż rynkowej/dawnej galerii. Te podesty maja również na celu plantowanie tych ogródków, bo niestety nawet głupia kawa by się wylała na gibiącym się stole, tutaj również trzeba byłoby się liczyć z olbrzymim nakładem w celu zapewnienia odpowiedniej nawierzchni na rynku lub np. ujednolicić owe ogródki tak by jak najmniej kontrastowały z charakterem miasta.
7. Remont nie jest możliwy dopóki nie zostaną uregulowane sprawy własnościowe, a tam jest problem bo niewielka część udziału do owej nieruchomości należy do prywatnych spadkobierców, którzy albo żądają dość wygórowanej sumy za odkupienie owej części albo po prostu nie chcą sprzedać. Bez tego nic nie można zrobić poza jakimiś detalami wewnątrz bądź odświeżeniem samych podsieni.
+4
#7 SkandalNaChlodno2 26-01-2022 08:56
Kontynuując...

2. O ile meleksy na samym rynku czy też w okolicach Fary to rozumiem że jakimś zaburzeniem z takiego centralnego widoku są, tak w tym momencie np. dlaczego wykluczamy tutaj z tych miejsc postojowych np. Lubelską, Senatorską, Nadwiślańską, Bulwar? Wyrzucając tak wszystko za miasto znów powstaje problem, bo jeślibyś Pan tak zrobił to znów identycznie jak z bryczkami aplikacja/telefon i ogień, a do kasy gminy zero wpływu z tytułu zajmowanego pasa. Zresztą przy tym rozwiązaniu pojawia się problem jeśli ktoś zaparkuje na Nadrzecznej czy też Zamkowej a ma problem z poruszaniem, akurat teren naszego miasta wymaga już sporej sprawności w centrum a tu jeszcze maraton aby móc się przejechać na Czerniawy/Korzeniowy. Koleina istotą w tym jest ograniczoność parkingu przy Korzeniowy gdzie ten miastowy ma na oko max 15 miejsc, a reszta jest prywatnych. Także tutaj z tą rewolucją trzeba uważać, bo to nie czas na odcinanie go od dotychczasowych dochodów.
3. Z tej opcji korzystaliby rowerzyści z własnym sprzętem, natomiast rower miejski to studnia bez dna do której się dokłada. Tutaj na blogu już był poruszany ten temat ze np. zastosowanie prywatnego brandingu/sponsoringu załatwiałoby sprawę- powiem w ten sposób że max na 2 lata czego doskonałym przykładem jest Lublin, gdzie próbował obu modeli za pomocą Nextbika i w przypadku kiedy przejęło finansowanie samo miasto, no to niestety niewiele osób z tego korzystało przez zaporowe ceny (tańsza była hulajnoga Bolta bądź sam Bolt). A znów wyznaczanie tam parkingu nie ma sensu ze względu na słabe połączenie, tworzenie specjalnej komunikacji od tego miejsca też nie ma jakiegoś finansowego sensu, zakładając że parking byłby wykorzystywany 3-6 razy w roku.
0
#6 SkandalNaChlodno 26-01-2022 08:54
Cytuję Skandal:
Aaaaa…. Kurcze jakie to proste. Dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł. Hmmmm…. Może dlatego, że to pomysł z kosmosu? Czy ‚kosmita Skandal’ powie nam, z której planety nadaje?


Pomysł z kosmosu???
A ty co? Właściciel meleksów?

1.Bryczki na nadwiślańskiej przy wale / koło koszczyca ( oraz unormowanie wyglądu bryczek, na tradycyjne a nie jakieś kiczowate karoce z koronami!)

2.Meleksy tylko przy punktach parkingowych ! Zero okolice rynku!!! Punkty meleksów:
- ul. Puławska
- Orlen
- parking przy korzeniowym.

3.Docelowo zbudowanie bazy parkingowej w bochotnicy przy Biedronce, gdzie znajdą się wypożyczalnie rowerów miejskich.

4.Zakaz wjazdu dla turystów na ulicę nadwiślańska! I MOTORÓW!!! Dzięki temu zdecydowanie zmniejszy się ruch samochodowy! Hałas!!! A parkingi w centrum, które są w rękach miasta czy prywatnych nadal będą potrzebne lub znajdą inna funkcje. Myślcie przyszłościowe a nie stereotypowo !

5.Na mały rynek powinny powrócić targi staroci, oraz codzienny targ żywności i rękodzieła regionalnego!!! ( Bez opłat placowych) Bo jest się czym chwalic i jest kogo wspierać!!!

6 . Likwidacja podestów kawiarnianych, które są poprostu szpecące rynek!

7. Remont elewacji kamienicy gdańskiej!!!

I wiele wiele innych. Ale te w/w są na ten sezon do zdobienia. Ale oczywiście ktoś przespał przygotowania do kolejnego sezonu!
1. Co to jest pojęcie "tradycyjnej bryczki" w Kazimierzu? Mamy jakiś wzorzec czy będziemy się na tym wzorować co z Krakowa, bo jeśli na krakowskich to już nie będzie to bryczka tradycyjna dla naszego regionu tylko dla Galicji. Drugą kwestią, że jeśli nie będzie finansowej zachęty do takiej zmiany, to równie dobrze właściciele bryczek mogą ominąć gminne miejsca postojowe, a np. dogadać się z BOLTem i tym samym dostają marketing i sensacje na miarę Europy, bryczka do zamówienia przez aplikację.
+4
#5 kowalski blokuje 26-01-2022 06:48
Mirek Opoka niedawno jeszcze żądał żeby dać Pani z Wilkowa mieskjca do postoju meleksa na Nadwiślańskiej chociaż miasto się nie zgadzało
-3
#4 graniasty 26-01-2022 06:45
O ile Nadwiślańska jest STRACONA dla handlowców / wielki błąd/ to niech stanie się miejscem postoju " końskie taxi".
Busiki?. Obecny stan ZAKOŃCZYĆ z dniem dotychczasowej najdłuższej umowy , ustalić nowe miejsca postoju i przyznawać je w drodze przetargu.
+1
#3 Skandal 25-01-2022 20:21
Aaaaa…. Kurcze jakie to proste. Dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł. Hmmmm…. Może dlatego, że to pomysł z kosmosu? Czy ‚kosmita Skandal’ powie nam, z której planety nadaje?

Pomysł z kosmosu???
A ty co? Właściciel meleksów?

1.Bryczki na nadwiślańskiej przy wale / koło koszczyca ( oraz unormowanie wyglądu bryczek, na tradycyjne a nie jakieś kiczowate karoce z koronami!)

2.Meleksy tylko przy punktach parkingowych ! Zero okolice rynku!!! Punkty meleksów:
- ul. Puławska
- Orlen
- parking przy korzeniowym.

3.Docelowo zbudowanie bazy parkingowej w bochotnicy przy Biedronce, gdzie znajdą się wypożyczalnie rowerów miejskich.

4.Zakaz wjazdu dla turystów na ulicę nadwiślańska! I MOTORÓW!!! Dzięki temu zdecydowanie zmniejszy się ruch samochodowy! Hałas!!! A parkingi w centrum, które są w rękach miasta czy prywatnych nadal będą potrzebne lub znajdą inna funkcje. Myślcie przyszłościowe a nie stereotypowo !

5.Na mały rynek powinny powrócić targi staroci, oraz codzienny targ żywności i rękodzieła regionalnego!!! ( Bez opłat placowych) Bo jest się czym chwalic i jest kogo wspierać!!!

6 . Likwidacja podestów kawiarnianych, które są poprostu szpecące rynek!

7. Remont elewacji kamienicy gdańskiej!!!

I wiele wiele innych. Ale te w/w są na ten sezon do zdobienia. Ale oczywiście ktoś przespał przygotowania do kolejnego sezonu!
0
#2 Hej kosmito! 25-01-2022 19:57
Cytuję Skandal:
Meleksy powinny dostać pas drogowy w innym miejscu! Niemożliwe że gmina musi się godzić na miejsce we wniosku! Na pewno może wyznaczyć miejsce inne!
Sugerowane miejsce:
Parking przy Orlen, parking przy muzeum przyrodniczym, parking przy wianuszkach! Przeciez to naturalne miejsca bo przecież tam i tak jadą!
Dzięki temu zwalnia się miejsce na nadwiślańskiej, na lubelskiej, przy kamienicy gdańskiej i. A parkingu przy korzeniowym!
I od razu ustawić tam toalety!!!
I dzięki temu ruch aut mniejszy w centrum bo dzięki temu meleksy zabierają podróżnych do centrum na wycieczkę meleksami!
To takie dla was skomplikowane?
Dodatkowo powinno się ustawić zakaz skrętu w lewo na ul. Nadwiślańska od strony Tyszkiewicza z wyjątkiem zapopatrzenia i mieszkańców!
Dzięki temu nie robią się korki i nie ma 30 samochodow na raz w okolicach rynku!!!

Ponadto powinno się ustawić bilbibord na rondzie w bochotnicy z informacją " drogi turysto sugerujemy trasę przez skowieszynek , kieruj się na parking taki i taki!!!" Np ul. Doły przy korzeniowym, skąd zabiera ich meleks.

To takie proste!!! Ruszcie głowy!
Nie pytajcie kto wam to podpowiada.


Aaaaa…. Kurcze jakie to proste. Dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł. Hmmmm…. Może dlatego, że to pomysł z kosmosu? Czy ‚kosmita Skandal’ powie nam, z której planety nadaje?
+5
#1 Skandal 25-01-2022 13:40
Meleksy powinny dostać pas drogowy w innym miejscu! Niemożliwe że gmina musi się godzić na miejsce we wniosku! Na pewno może wyznaczyć miejsce inne!
Sugerowane miejsce:
Parking przy Orlen, parking przy muzeum przyrodniczym, parking przy wianuszkach! Przeciez to naturalne miejsca bo przecież tam i tak jadą!
Dzięki temu zwalnia się miejsce na nadwiślańskiej, na lubelskiej, przy kamienicy gdańskiej i. A parkingu przy korzeniowym!
I od razu ustawić tam toalety!!!
I dzięki temu ruch aut mniejszy w centrum bo dzięki temu meleksy zabierają podróżnych do centrum na wycieczkę meleksami!
To takie dla was skomplikowane?
Dodatkowo powinno się ustawić zakaz skrętu w lewo na ul. Nadwiślańska od strony Tyszkiewicza z wyjątkiem zapopatrzenia i mieszkańców!
Dzięki temu nie robią się korki i nie ma 30 samochodow na raz w okolicach rynku!!!

Ponadto powinno się ustawić bilbibord na rondzie w bochotnicy z informacją " drogi turysto sugerujemy trasę przez skowieszynek , kieruj się na parking taki i taki!!!" Np ul. Doły przy korzeniowym, skąd zabiera ich meleks.

To takie proste!!! Ruszcie głowy!
Nie pytajcie kto wam to podpowiada.

Dodaj komentarz