Romana Rupiewicz odznaczona na wybitne zasługi dla oświaty

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Facebook Romana Rupiewicz
Facebook Romana Rupiewicz

źródło /Facebook Romana Rupiewicz/

Wdzięczna jestem wszystkim, którzy stanęli na drodze mojego życia i pomogli mi dojść do miejsca, w którym jestem dzisiaj. Z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jestem związana od czasów studiów, to tu spotkałam ludzi, którzy sprawili, że odnalazłam największą pasję mojego życia!

Nauka to poszukiwanie prawdy, zgłębianie rzeczy nieodgadnionych i nieznanych, to niezwykła przygoda intelektualna!!! Mam nadzieję, że wiedza którą wciąż zdobywam i przekazuję Studentom, przyczyni się do budowania dobrych rzeczy, lepszego świata, lepszego życia społecznego.

A zatem odznaczenie Komisji Edukacji Narodowej sprawiło mi dzisiaj wiele radości ?

Czytany 1183 razy

Komentarze

+1
#10 Romana Rupiewicz 27-05-2022 18:40
Janusz, dziękuję Ci za uznanie.
Mam nadzieję, że medal Komisji Edukacji Narodowej, który jest przyznawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymało wiele osób w naszej gminie. Edukacja dzieci i młodzieży na kazimierskim gruncie jest znacznie większą zasługą ponieważ wymaga ogromnego wysiłku! Jest zatem ważniejsza niż moja praca w "wielkiej nauce". To realny wkład w rozwój naszej gminy, dający szansę młodym ludziom na godne życie i niezależność. Gratuluję wszystkim nauczycielom i wychowawcom, którzy otrzymali taki odznaczenie!
Januszu, uwielbiam Twoją przewrotność i prowokacje, dodają kolorytu naszemu monotonnemu życiu!
+2
#9 Obiektywny 27-05-2022 18:20
Gratulacje dla Pani Romany.Każde wyróżnienie jest sukcesem i potwierdzeniem osiągnięć i działań. Jedni dostają odznaki , dyplomy, inni medale. Ważne,że ktoś zauważył ,że coś się robi.Osobiście mogę odznaczyć kilka osób w Kazimierzu za zaangażowanie dyplomem , a nawet medalem , nie tak szczególnym jak medal KEN ,ale czy to kogoś obchodzi.Mogę też rozdać rózgi , ich byłoby chyba więcej.Pozdrawiam mieszkańców Kazimierza.
+1
#8 487 27-05-2022 17:31
Cytuję Ejfndk:
Cytuję J.K:
Złoże wniosek do radnej Ewy Wolnej aby zajęła się podjęciem działań uhonorowania wybitnej kazimierzanki, Romany Rupiewicz tytułem honorowego obywatela Kazimierza Dolnego.


Najpierw trzebaby honorowy tytuł dać
Szanownej Ewie Wolnej oraz Pani Arbuz, które wiele wniosly i są wybitnymi społecznikami, potem można dopiero pomyśleć o innych.
:)

Wiele wniosły dla rozwoju ICH Kazimierza
-2
#7 kawaler orderu 27-05-2022 14:55
Cytuję J.K:
Złoże wniosek do radnej Ewy Wolnej aby zajęła się podjęciem działań uhonorowania wybitnej kazimierzanki, Romany Rupiewicz tytułem honorowego obywatela Kazimierza Dolnego.

Gdzieś jest granica uwielbienia panie J.K.
Czy aby dobrze rozumiem, chodzi o Medal Komisji Edukacji Narodowej? Sama odznaczona bardzo nieprecyzyjnie określa to odznaczenie.
Medali KEN jest przyznawanych rocznie kilka tysięcy ( tylko w 2021 roku 3537 osób otrzymało to odznaczenie w Dniu Edukacji Narodowej). Odznaczenie jest przyznawane przez ministra właściwego do spraw oświaty i nauki na wniosek m.in. rektora szkoły wyższej, kuratora oświaty ...
Nie ujmując nikomu osiągnięć naukowych czy dydaktycznych, ranga Medalu KEN jest niższa niż Brązowego Krzyża Zasługi.
+1
#6 Elf 27-05-2022 14:28
Cytuję Ejfndk:
Cytuję J.K:
Złoże wniosek do radnej Ewy Wolnej aby zajęła się podjęciem działań uhonorowania wybitnej kazimierzanki, Romany Rupiewicz tytułem honorowego obywatela Kazimierza Dolnego.

Jedna to dostała na Grabowkach Druga trochę bliżej. Medale życia
Najpierw trzebaby honorowy tytuł dać
Szanownej Ewie Wolnej oraz Pani Arbuz, które wiele wniosly i są wybitnymi społecznikami, potem można dopiero pomyśleć o innych.
:)
+2
#5 Ejfndk 27-05-2022 14:19
Cytuję J.K:
Złoże wniosek do radnej Ewy Wolnej aby zajęła się podjęciem działań uhonorowania wybitnej kazimierzanki, Romany Rupiewicz tytułem honorowego obywatela Kazimierza Dolnego.


Najpierw trzebaby honorowy tytuł dać
Szanownej Ewie Wolnej oraz Pani Arbuz, które wiele wniosly i są wybitnymi społecznikami, potem można dopiero pomyśleć o innych.
:)
+2
#4 ... Mocium Panie 27-05-2022 13:22
Pani Romanie, oczywiście szczere gratulacje.
+1
#3 ... Mocium Panie 27-05-2022 13:20
@ J.K

"Rektor UKSW pogratulował wszystkim promowanym i nagrodzonym, prosząc o dalsze zaangażowanie w działalność naukową i rozwój Uniwersytetu. Jednocześnie zwrócił uwagę, że sukcesy powodują radość, ale mogą też być powodem pychy i wyniosłości. Tymczasem jak mówił bł. Stefan Wyszyński nauka to wielka Pani, której trzeba służyć na kolanach. "
+3
#2 Stefan 27-05-2022 10:38
Nareszcie jakaś dobra wiadomość. Gratulacje!
0
#1 J.K 27-05-2022 08:09
Złoże wniosek do radnej Ewy Wolnej aby zajęła się podjęciem działań uhonorowania wybitnej kazimierzanki, Romany Rupiewicz tytułem honorowego obywatela Kazimierza Dolnego.

Dodaj komentarz