XLVII sesja Rady Miejskiej, podatki, obłuda i kłamstwo !

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dzisiejsza sesja trwała zaledwie 50 minut, mimo ,że tematów nawarstwionych jest wiele. Kosztowało to polskiego podatnika 4500 zł ,tytułem diet radnych.  Mimo ,że dominującym tematem były podatki, większość  czasu pochłonęły tematy poboczne, jak utarczki radnych z JK. Okazało się ,że radni z gminy ( Ci wiejscy ) z wielką troską o interes osób prywatnych  pochylili się nad opłatami za zajęcie pasa drogowego pod ogródki kawiarniane, niż o rolników i z tym związany podatek rolny .Jeśli chodzi o opłatę za ogródki kawiarniane dzisiaj radni przyjęli to, co radny  J. Pruchniak zainicjował podczas obrad wspólnych komisji RM. Wówczas złożył wniosek aby radni nie  przyjmowali propozycji burmistrza  w przedmiocie opłaty za zajęcie pasa drogowego pod ogródki kawiarniane. Zaproponował „swoje”, obniżenie opłaty z 1,90 zł za m2 do 1,70 za m2. Dzisiaj Rada tę propozycję przyjęła . Natomiast  za podwyższeniem podatku dla rolników głosowali wszyscy radni , poza mną i radnym Dołęgą.

Wiele emocji uszło z wiceburmistrza wówczas, kiedy zaproponowałem aby parking przy szkole  na czas jesienno-zimowy był nieodpłatny. Wiceburmistrz Godlewski nie zawiódł i w swoim stylu ulał żółci...  https://youtu.be/CFr0rR25Z98

Określając mnie licznym tytułami , najogólniej rzecz ujmując, że jestem dziadem !  Że  nie mam samochodu, nie płacę za benzynę , nie płacę  za parkingi. Nie pytałem skąd ma taką wiedzę bo i po co . Z tego miejsca oświadczam, że : samochodu faktycznie nie mam, ale czasami użytkuje  Benzynę kupuję za własne pieniądze,   i mam udokumentowane – przelewy . Parkingi płatne opłacam.

Zadałem panu burmistrzowi pytanie ,że on skoro taki bogacz, kupuje bilety. Odpowiedział ,że tak. Co ja na to ? https://youtu.be/hMSoh_7y1XQ?t=672  . Ani dziś ani w ostatnim czasie nie widziałem aby burmistrz Godlewski i niektórzy z urzędników kupowali bilety na szkolnym parkingu. Owszem w parkometrach  można płacić zbliżeniowo, mieć aplikację itp, ale wydruk z parkometru powinien być w samochodzie – w innym przypadku kara. O czym przekonałem się na własnej skórze. Chyba ,że burmistrz ma jakieś vipowskie... przywileje – to sprawdzę . Tematykę kazimierskich parkometrów  znam jak mało kto. W maju , zapłaciłem 95 zł za brak biletu na parkingu przy wąwozie na Dołach. Okazało się wówczas ,że parkometry nie miały możliwości przyjęcia  opłaty przez  BLIK.I stało się …

Generalnie na sesji stanęło na tym ,że mój wniosek o zwolnienie nauczycieli i rodziców z opłat za postój na  szkolnym  parkingu został zignorowany. Jednocześnie burmistrz zapewnił ,ze jeśli zgłoszą się do niego zainteresowani to rozważy taką możliwość.  

J.K

park1

parkingi1

Czytany 1032 razy

Komentarze

+5
#4 Kierowiec 01-12-2022 11:42
Zabronić wszystkim urzędasom darmowego parkowania pod strażą niech się pokręcą pięć razy w tygodniu po ulicach miasta w poszukiwaniu miejsca parkingowego albo niech płacą za postój w parkomatach. Dość przywilejów!!!
+6
#3 pulpecik&świderek 30-11-2022 14:34
Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości czyje interesy reprezentuje radny pruchniak z burmistrzem pomianowskim...
Ps. A tymczasem kawa czy piwo na rynku tyle samo co w Wiedniu... Zaś dziurę w budżecie będą latać rolnicy, podobnie jak z opłatą śmieciową. Czas najwyższy przewietrzyć towarzystwo...
-1
#2 Obserwator 30-11-2022 06:51
@13 piętro. Wydawać się może ,że w tym przypadku radny zastosował metodę opisana w przypowiesci.”Jaką miarką dawano,taką oddawano .”
+1
#1 13 piętro 30-11-2022 05:49
Hasło " węzeł sanitarny" nabrało wiedzy tajemnej. Zapytany radny Janusz Kowalski odpowie burmistrzowi, kiedy ten zwróci sie do niego na piśmie.
We mnie, w tym momencie, również wzbudziło niepokój. Wygooglowałem,
a to " bułka z masłem". Oto przyk lady: www.google.com/.../
Może panu Januszowi chodzi o to, że działka ta jest bardzo atrakcyjna i wartość jej jest wysoka, bo na niej jest WĘZEŁ SANITARNY, a w przekopie go nie ma.?.
ps. Kiedy wycena ?

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież