Sesja budżetowa nasycona nienawiścią ,komentarz 27 grudnia 2022 r

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kłamca i oszust . Tymi synonimami - kierowanymi do mnie - posługiwał się wiceburmistrz Godlewski na dzisiejszej sesji. Jak możemy się domyślać słowa te kierowane były do mnie. Podobnie zachowywali się radni reprezentujący koalicję zaplecza Artura Pomianowskiego .

Jak śmiem sądzić to nie jest ostatnie słowo, z jakie  mamy do czynienia podczas posiedzeń Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.

Co Ich tak rozsierdziło. Pismo Konserwatora - LWKZ w Lublinie- które  ośmieszyło wiceburmistrza Godlewskiego w przedmiocie manipulacji związanej z zamianą działek gminnej przy ulicy Krzywe Koło na prywatną  przy Cmentarnej. Pisałem kilka dni temu https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/2601-konserwator-wojewodzki-obnazyl-klamstwa-wiceburmistrza-kazimierza.html

Dzisiaj zaczęło się niewinnie, zapytałem kto z radnych lobbował u burmistrza na rzecz zamiany działek. Na efekt nie trzeba było długo czekać https://youtu.be/oew2hZZxR2o?t=868

Potem było już z górki .Schemat wykuty przez radnych na pięć  https://youtu.be/oew2hZZxR2o?t=1281

  

W temacie budżetu ,co chyba zeszło na plan dalszy ( na 2023 r ) powiedziałem o wnioskach które składałem w tym roku. Chodziło o możliwość dodatkowego przychodu dla budżetu Gminy. O tym radni nie także nie chcieli słyszeć. https://youtu.be/oew2hZZxR2o?t=3917

Nie ma co się dziwić zachowaniu Godlewskiego. Wszak te kwestie są doskonale wyćwiczone z radnymi. Zapewne podczas prób „teatralnych” w czasie integracji…https://youtu.be/oew2hZZxR2o?t=1703

"zrzut ekranu", protokołu z wspólnego posiedzenia komisji RM z 14.11.2022 r.

str. 11 https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/protokol-z-posiedzenia-wspolnego-komisji-14.11.22.pdf

skrprot

Poniżej pismo WUOZ w Lublinie w przedmiocie powoływania się p. B. Godlewskiego 

na rozmowę z Konserwatorem ( str. 11 ) https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/protokol-z-posiedzenia-wspolnego-komisji-14.11.22.pdf

Wypowiedź p. Godlewskiego na sesji dzisiejszej ( 27.12.2022 ) dot. stanowiska LWKZ w Lublinie.

https://youtu.be/oew2hZZxR2o?t=1703

wkz121

Mamy okres świąteczny - o czym radni wielokrotnie insynuowali  na sesji.

Jednak Piotr Guz z zapleczem nie zezwolił ( 19 grudnia br.) na tradycyjne przełamanie się opłatkiem.

Radni zjedli opłatek jakby były to chipsy.

Mówi się, że   ryba psuje się od głowy.

Na stronie Samorządu Mieszkańców ,gdzie Przewodniczącą SM  jest p. Monika Kubiś Arbuz

dodatkowo członek Akcji Katolickiej w Kazimierzu Dolnym , zamieszczone zostały takie oto życzenia... -z okazji Bożego Narodzenia .

Czy tym razem ( zastanawiam się ) radna Ewa Wolna ( polonistka ) zwróci  koleżance nauczycielce uwagę , że  słowo święta ( w tym konkretnym przypadku ) powinno pisać się wielką literą ?! 

zuczenia bN 

Czytany 2113 razy

Komentarze

+1
#36 AKowiec 05-01-2023 12:30
wmeritum.pl/.../33331 ...niektóre z nich to: Przybijanie małych dzieci dookoła grubego, przydrożnego drzewa, tworząc w ten sposób tzw. „wianuszki”, Wieszanie dziecka płci męskiej za genitalia na klamce drzwi, Wbijanie dziecka na pal, Rąbanie kilkumiesięcznego dziecka siekierą na cztery części, Rozdeptywanie główki niemowlęcia z wyrywaniem rączki i nóżek i przypinaniem napisu w języku ukraińskim: „Polski Orzeł”,Nasadzenie małego dziecka na widły i wystawienie go w oknie itp... Ponownie proszę Państwa radnych o przyjęcie przez RM uchwały w sprawie uznania Stepana Bandery za terrorystę i bestialskiego mordercę Polskiej ludności cywilnej...
+1
#35 13 piętro 05-01-2023 11:41
"- My jesteśmy za - niemal jednogłośnie odpowiadają na nasze pytanie trzej starsi mieszkańcy gminy, którzy spotkali się przed sklepem w Choczewie. Nie kryją niechęci do tych, co nie chcą atomu, i głośno o tym mówią. - Ci z Warszawy, co tam domki mają przy samym morzu, to nie chcą się pogodzić z tą decyzją. Nabudowali domów i teraz protestują. Ostatni raz latem - dodają."

Nasi z Warszawy są za budową elektrowni atomowej na TAMTYCH terenach.
+5
#34 Podobnie w Kazimierzu 05-01-2023 08:55
'Ci z Warszawy nabudowali domów i teraz protestują'
Będą Atom budować nad Bałtykiem. Walszafka idzie w protesty :)
tinyurl.com/23a9yybr
+7
#33 Maurycy z Bochotnicy 04-01-2023 23:40
Cytuję AK-owiec:
Panie Januszu wnioskuję o przyjęcie przez RM uchwały w sprawie uznania Stepana Bandery za terrorystę i bestialskiego mordercę Polskiej ludności cywilnej, wiele rodzin z gminy Kazimierz w tym moja została bestialsko skrzywdzona przez wynaturzonych banderowców. Proponuję również wprowadzić do lekcji historii prowadzonych w naszych szkołach 2-3 lekcji o historii Polsko - Ukraińskiej, to zaowocuje większa świadomością wśród uchodźców o swoim "bohaterze".

Dajta tym Ukraińcom najpierw popędzić Ruska, a potem będzie czas na wypominania. Ukraińcy niestety nie znają dobrze swojej historii - mało tego, wcale się z tym nie ukrywają zob. Rzeź Wołyńska w ukraińskojęzycznej Wikipedii. Zresztą nawet jakby ją znali, to mogłoby to wcale nie mieć większego znaczenia dla nas. Niemcy "pamiętają" i przy każdej okazji przyznają się do tego, co TU zrobili i nic z tego nie wynika.
Niech Ukraińcy wygrają NASZĄ wspólną wojnę swoją krwią na swojej ziemi, a potem sobie resztę dogadamy...
-2
#32 13 piętro 04-01-2023 14:18
hmm. Zle rozpocząłem, bo zaraz MINUS otrzymale,, a więcOD NOWA


www.google.com/.../
-6
#31 13 piętro 04-01-2023 08:59
[quote name="baginscy.pl"]Panie Januszu Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!!

P.S.
Kogo typuje Pan na swojego burmistrza Kazimierza Dolnego w nadchodzących wyborach?[/quote

Pan Janusz nie odpowiada, bo to dopiero za PÓŁTORA roku. Czas na reaalizację planów i zamierzeń. Zacznijmy od Policji, bo o niej dużo : granatnik, radiowóz z dziewczynami na drzewie, ale nawazniejsze to nasz Posterunek.
Jak duża jest jego załoga ?
ps. Chyba jest zwiększona. Przedwczoraj, na Rynku, dwaj policjanci podjechali radiowozem pod STAŁYCH bywalców przesiadujacych przy piwku / i nie tylko/na ławeczkach. Sytuacja niebywała. Najprawdopodobniej byli to NOWI policjanci.
0
#30 13 piętro 04-01-2023 08:44
Należy przeczytać, bo o Okalu też.

dziennikwschodni.pl/.../...
-1
#29 baginscy.pl 03-01-2023 13:16
Panie Januszu Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!!

P.S.
Kogo typuje Pan na swojego burmistrza Kazimierza Dolnego w nadchodzących wyborach?
+2
#28 13 piętro 03-01-2023 08:30
@ AK - owiec

Przydałoby się nam wszystkim.

warsawinstitute.org/.../...
+5
#27 AK-owiec 03-01-2023 08:05
Panie Januszu wnioskuję o przyjęcie przez RM uchwały w sprawie uznania Stepana Bandery za terrorystę i bestialskiego mordercę Polskiej ludności cywilnej, wiele rodzin z gminy Kazimierz w tym moja została bestialsko skrzywdzona przez wynaturzonych banderowców. Proponuję również wprowadzić do lekcji historii prowadzonych w naszych szkołach 2-3 lekcji o historii Polsko - Ukraińskiej, to zaowocuje większa świadomością wśród uchodźców o swoim "bohaterze".

Dodaj komentarz