O Parchatce, Radzie i innych sprawach ważnych

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Po raz kolejny Parchatka dowiodła ,że jest liderem inicjatyw społecznych. Ostatnio za sprawą loga Parchatki . Nie dość ,że jest to pierwsze w naszej gminie ( jak nie powiecie ) logo wioski ,to na dodatek jest oryginalne, estetycznie wykonane , łatwe do zapamiętania a tym samym rozpoznawalne. W mojej ocenie bije na głowę logo Kazimierza Dolnego, które dla mnie kojarzy się z znakiem wydawnictwa ( z czasów PRL-u) rolniczego i leśnego .

W maju zwróciłem się do Prokuratury aby prawnicy z Lubelskiej 7 w Puławach sprawdzili ( ponieważ Ci od burmistrza są niemi i głusi na zadawane pytania  ) kto odpowiada za źle przygotowany projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Odpowiedź  Prokuratury jaki Sądu w załącznikach do pobrania.

Skoro radni nie odpowiadają ( z przyczyn formalnoprawnych ) za podejmowane przez siebie uchwały , to warto zadać sobie pytanie ,po co jest samorząd? Polski  podatek łozy na samorządy miliardy .W samym Kazimierzu rokrocznie wydajemy na radnych  setki tysięcy złotych. W Ich rękach jest olbrzymia władza bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Podobnie jest z burmistrzem. Sąd sugeruje ( co jest oczywiste ) ,że nie każde przekroczenie uprawnień przestępstwem. Poza tym odpowiedniość rozkłada się na prawników magistratu, planistów etc.  

Jak się wydaje, część radnych  ( stanowiąca większość w Radzie)  została doskonale poinstruowana i przeszkolona przez „fachowców”... przed głosowaniem nad mpzp. Jak można domniemywać  tych samych wglądów  przewodniczący KR RM, Jakub Pruchniak nie wykonuje uchwały Rady Miejskiej  z czerwca 2020 ws. kontroli  procedowania planów przestrzennych w latach 2004-2020.

A więc hulaj dusza…

J.K

log.parchlkD1

Loga: Parchatki i Kazimierza Dolnego

Czytany 1458 razy

Komentarze

+2
#22 miejscowy 17-01-2023 11:16
z załączonych dokumentów jednoznacznie wynika, że Janusz Kowalski myli się a Burmistrz i Rada postępowali zgodnie z prawem przy przyjmowaniu Planu Zagospodarowania:


"zażalenie skarżącego Janusza Kowalskiego nie jest zasadne i na uwzględnienie nie zasługuje. Wbrew wywodom i zarzutom..."
-2
#21 13 piętro 15-01-2023 10:36
Przeczytałeś ?
Jakieś wnioski ?
+2
#20 Chłop z Okala 15-01-2023 10:30
Cytuję 13 piętro:
Aktualności.

onet.pl/.../...

zadowolony
-2
#19 13 piętro 15-01-2023 05:27
Aktualności.

onet.pl/.../...
-5
#18 13 piętro 14-01-2023 19:42
@ mieszkaniec

U nas, równie chętnie , by łeb..."

"Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, sam o sobie mówił per "talib": - Jestem talibem, bo tak jak prawdziwi talibowie jestem przywiązany do mojej wiary i tradycji, fundamentu polskiej cywilizacji. Innej drogi jak radykalizm religijny nie ma. Trzeba być gorącym jak rozgrzany do czerwoności miecz."
+3
#17 mieszkaniec 14-01-2023 17:46
Cytuję 13 piętro:
"Również to ,że burmistrz po rozwodzie jest w stanie wolnym nie oznacza ,że może dokazywać na poziome rozrywkowych potrzeb. Jest osobą publiczną, która winna być kojarzona jako osoba zaufania publicznego."

Tak napisał @ mieszkaniec.

W Finlandii nie ma dla Ciebie miejsca. Z takim myśleniem byłbyś zaliczony do polskich ortodoksów tzw. PRAWDZIWYCH PATRIOTÓW. Czy to mądre ?

A u Sałdów w Arabii ścieli by temu hulaszcze łeb...
-8
#16 13 piętro 14-01-2023 12:06
"Również to ,że burmistrz po rozwodzie jest w stanie wolnym nie oznacza ,że może dokazywać na poziome rozrywkowych potrzeb. Jest osobą publiczną, która winna być kojarzona jako osoba zaufania publicznego."

Tak napisał @ mieszkaniec.

W Finlandii nie ma dla Ciebie miejsca. Z takim myśleniem byłbyś zaliczony do polskich ortodoksów tzw. PRAWDZIWYCH PATRIOTÓW. Czy to mądre ?
+4
#15 mieszkaniec 14-01-2023 09:27
Każdy urzędujący dotychczas burmistrz Kazimierza wykorzystywał OSP do politycznych celów. I chyba nie będzie nadużyciem jeśli powiem ,że byli burmistrzowie korzystali także z pomocy druhów strażaków. W różnych formach. Uważam jednak ,że nawet jeśli takie przypadki w przeszłości miały miejsce, to nie oznacza ,że kontynuacja tego typu praktyk mieć powinna miejsce. Imprezowanie w Siwym Dymie z burmistrzem i urzędniczkami ( jeśli to prawda ) to nieporozumienie i przesada. Wozy bojowe Straży Pożarnej to nie UBER !! Również to ,że burmistrz po rozwodzie jest w stanie wolnym nie oznacza ,że może dokazywać na poziome rozrywkowych potrzeb. Jest osobą publiczną, która winna być kojarzona jako osoba zaufania publicznego.
-1
#14 13 piętro 14-01-2023 09:18
Kazimierz Dolny 2023 .

www.youtube.com/.../
+6
#13 Jan 14-01-2023 07:39
Cytuję strażak Stanisław:
Cytuję zorientowany:
Cytuję odbiorca:
Przewodniczący Komisji łamane na łamane :-x Czy ja dobrze słyszałem , radny Janusz pytał na sesji o włamanie w szkole .czy ja się aby nie przesyłałem ? media milczą? Panie burmistrzu wstyd.


Włamanie było do stołówki prowadzonej przez Spółdzielnie Socjalną Kazimierzanka , skradziono kasetkę z pieniędzmi.

Jakiś czas temu ze strażnicy w Kazimierzu zginęły schowane w bucie...pieniądze za parking... Sprawcy nie wykryto...., choć tylko jedna osoba wiedziała o skrytce... Jak będzie w przypadku spółdzielni prowadzonej przez latawców i latawice, czy jakoś tak...?


Coraz większe szambo wylewa się z remizy OSP. Od dawna wiadomo o dziwnych zasadach prowadzenia parkingu na terenie po dawnej kontenerówce. Znikające pieniądze. Wożenie pojazdem strażackim na balety w siwym dymie. Do tego na okrasę kompletnie nie uzasadniona postawa części strażaków dotycząca remontu starej remizy. Jest tylko jedno rozwiązanie. Budowa nowej remizy przy Orlenie. Panowie ocknijcie się!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież