O Parchatce, Radzie i innych sprawach ważnych

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Po raz kolejny Parchatka dowiodła ,że jest liderem inicjatyw społecznych. Ostatnio za sprawą loga Parchatki . Nie dość ,że jest to pierwsze w naszej gminie ( jak nie powiecie ) logo wioski ,to na dodatek jest oryginalne, estetycznie wykonane , łatwe do zapamiętania a tym samym rozpoznawalne. W mojej ocenie bije na głowę logo Kazimierza Dolnego, które dla mnie kojarzy się z znakiem wydawnictwa ( z czasów PRL-u) rolniczego i leśnego .

W maju zwróciłem się do Prokuratury aby prawnicy z Lubelskiej 7 w Puławach sprawdzili ( ponieważ Ci od burmistrza są niemi i głusi na zadawane pytania  ) kto odpowiada za źle przygotowany projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Odpowiedź  Prokuratury jaki Sądu w załącznikach do pobrania.

Skoro radni nie odpowiadają ( z przyczyn formalnoprawnych ) za podejmowane przez siebie uchwały , to warto zadać sobie pytanie ,po co jest samorząd? Polski  podatek łozy na samorządy miliardy .W samym Kazimierzu rokrocznie wydajemy na radnych  setki tysięcy złotych. W Ich rękach jest olbrzymia władza bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Podobnie jest z burmistrzem. Sąd sugeruje ( co jest oczywiste ) ,że nie każde przekroczenie uprawnień przestępstwem. Poza tym odpowiedniość rozkłada się na prawników magistratu, planistów etc.  

Jak się wydaje, część radnych  ( stanowiąca większość w Radzie)  została doskonale poinstruowana i przeszkolona przez „fachowców”... przed głosowaniem nad mpzp. Jak można domniemywać  tych samych wglądów  przewodniczący KR RM, Jakub Pruchniak nie wykonuje uchwały Rady Miejskiej  z czerwca 2020 ws. kontroli  procedowania planów przestrzennych w latach 2004-2020.

A więc hulaj dusza…

J.K

log.parchlkD1

Loga: Parchatki i Kazimierza Dolnego

Czytany 1248 razy

Komentarze

+2
#22 miejscowy 17-01-2023 11:16
z załączonych dokumentów jednoznacznie wynika, że Janusz Kowalski myli się a Burmistrz i Rada postępowali zgodnie z prawem przy przyjmowaniu Planu Zagospodarowania:


"zażalenie skarżącego Janusza Kowalskiego nie jest zasadne i na uwzględnienie nie zasługuje. Wbrew wywodom i zarzutom..."
-2
#21 13 piętro 15-01-2023 10:36
Przeczytałeś ?
Jakieś wnioski ?
+2
#20 Chłop z Okala 15-01-2023 10:30
Cytuję 13 piętro:
Aktualności.

onet.pl/.../...

zadowolony
-2
#19 13 piętro 15-01-2023 05:27
Aktualności.

onet.pl/.../...
-5
#18 13 piętro 14-01-2023 19:42
@ mieszkaniec

U nas, równie chętnie , by łeb..."

"Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, sam o sobie mówił per "talib": - Jestem talibem, bo tak jak prawdziwi talibowie jestem przywiązany do mojej wiary i tradycji, fundamentu polskiej cywilizacji. Innej drogi jak radykalizm religijny nie ma. Trzeba być gorącym jak rozgrzany do czerwoności miecz."
+3
#17 mieszkaniec 14-01-2023 17:46
Cytuję 13 piętro:
"Również to ,że burmistrz po rozwodzie jest w stanie wolnym nie oznacza ,że może dokazywać na poziome rozrywkowych potrzeb. Jest osobą publiczną, która winna być kojarzona jako osoba zaufania publicznego."

Tak napisał @ mieszkaniec.

W Finlandii nie ma dla Ciebie miejsca. Z takim myśleniem byłbyś zaliczony do polskich ortodoksów tzw. PRAWDZIWYCH PATRIOTÓW. Czy to mądre ?

A u Sałdów w Arabii ścieli by temu hulaszcze łeb...
-8
#16 13 piętro 14-01-2023 12:06
"Również to ,że burmistrz po rozwodzie jest w stanie wolnym nie oznacza ,że może dokazywać na poziome rozrywkowych potrzeb. Jest osobą publiczną, która winna być kojarzona jako osoba zaufania publicznego."

Tak napisał @ mieszkaniec.

W Finlandii nie ma dla Ciebie miejsca. Z takim myśleniem byłbyś zaliczony do polskich ortodoksów tzw. PRAWDZIWYCH PATRIOTÓW. Czy to mądre ?
+4
#15 mieszkaniec 14-01-2023 09:27
Każdy urzędujący dotychczas burmistrz Kazimierza wykorzystywał OSP do politycznych celów. I chyba nie będzie nadużyciem jeśli powiem ,że byli burmistrzowie korzystali także z pomocy druhów strażaków. W różnych formach. Uważam jednak ,że nawet jeśli takie przypadki w przeszłości miały miejsce, to nie oznacza ,że kontynuacja tego typu praktyk mieć powinna miejsce. Imprezowanie w Siwym Dymie z burmistrzem i urzędniczkami ( jeśli to prawda ) to nieporozumienie i przesada. Wozy bojowe Straży Pożarnej to nie UBER !! Również to ,że burmistrz po rozwodzie jest w stanie wolnym nie oznacza ,że może dokazywać na poziome rozrywkowych potrzeb. Jest osobą publiczną, która winna być kojarzona jako osoba zaufania publicznego.
-1
#14 13 piętro 14-01-2023 09:18
Kazimierz Dolny 2023 .

www.youtube.com/.../
+6
#13 Jan 14-01-2023 07:39
Cytuję strażak Stanisław:
Cytuję zorientowany:
Cytuję odbiorca:
Przewodniczący Komisji łamane na łamane :-x Czy ja dobrze słyszałem , radny Janusz pytał na sesji o włamanie w szkole .czy ja się aby nie przesyłałem ? media milczą? Panie burmistrzu wstyd.


Włamanie było do stołówki prowadzonej przez Spółdzielnie Socjalną Kazimierzanka , skradziono kasetkę z pieniędzmi.

Jakiś czas temu ze strażnicy w Kazimierzu zginęły schowane w bucie...pieniądze za parking... Sprawcy nie wykryto...., choć tylko jedna osoba wiedziała o skrytce... Jak będzie w przypadku spółdzielni prowadzonej przez latawców i latawice, czy jakoś tak...?


Coraz większe szambo wylewa się z remizy OSP. Od dawna wiadomo o dziwnych zasadach prowadzenia parkingu na terenie po dawnej kontenerówce. Znikające pieniądze. Wożenie pojazdem strażackim na balety w siwym dymie. Do tego na okrasę kompletnie nie uzasadniona postawa części strażaków dotycząca remontu starej remizy. Jest tylko jedno rozwiązanie. Budowa nowej remizy przy Orlenie. Panowie ocknijcie się!

Dodaj komentarz