Rezerwat przyrody "Mięćmierz"

Oceń ten artykuł
(15 głosów)

Rezerwat Skarpa Wiślana w Mięćmierzu  planowany był od początku lat 90 ub.w. Zastosowany zapis znalazł się w mpzp  dla Kazimierza Dolnego  w 1998 r. Następnie zapisy z mpzp przeniesiono do Studium… ( obowiązujące ) . Z jakich względów burmistrz Pomianowski nie ujął tego w obecnym Planie… tego nie wiem ( wiem ale nie powiem ? ) .Dbałość o wartościowe przyrodniczo tereny wpisano do ustawy o samorządzie. RDOŚ w Lublinie wziął sprawy w swoje ręce i chce dokonać stosowanych formalności w zakresie ustanowienia rezerwatu przyrody o nazwie Mięćmierz.

Nie spodobało się to urzędującym burmistrzom. Wiceburmistrz Godlewski nie kryje oburzenia sięgając po haniebne argumenty w jego stylu. Zdezorientowani są mieszkańcy „podburzani” przez samorządowców. Świetnie obłudę włodarzy przypomina  Kurier Lubelski .https://kurierlubelski.pl/miecmierz-w-miejscu-gdzie-ma-powstac-rezerwat-przyrody-ruszyla-budowa/ar/c1-14286161

Poniżej oficjalne mejle  pisane przez wiceburmistrza Godlewskiego  z poczty Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym

 kierowane do  radnych rady miejskiej i urzędników UMKD .

mejl1

mejl2

mejl3

rdoś2

mejl

kurier

https://kurierlubelski.pl/miecmierz-w-miejscu-gdzie-ma-powstac-rezerwat-przyrody-ruszyla-budowa/ar/c1-14286161

IMG 20190711 165201 2

Niektórzy... ze z swych  rezydencji zaplanowali furty wprost do rezerwatu.

Czytany 2495 razy

Komentarze

+1
#61 Zielone pomidory 13-03-2023 21:21
Cytuję Mieszkańcy czekają:
Kiedy spotkanie z RDOŚ?

Mieszkańcy projektowanego rezerwatu czkają! Chodzi zapewne o „kuzynkę”.
0
#60 mieszkaniec 12-03-2023 08:09
Cytuję mieszkanka:
Tak, chodzi dokładnie o ten budynek przy Rynku. A wiecie Państwo, że w budynku tym, za nirsłusznych czasów były mieszkania komunalne, które póżniej prawdopodobnie zostały sprzedane za jakieś grosze.Jeżeli w tym budynku były jakieś wolne przestrzenie należało je przeznaczyć dla potrzebujących a nie przekazywać jakiemuś inwestorowi nie wiadomo skąd. Niech Pan, panie burmistrzu ruszy w końcu głową i przypomni sobie kto pana posadził na tym urzędzie i czyich interesów powinien Pan bronić.02


Bardzo ciekawe .Duża wiedza # mieszkanki. Dlatego tak ważne jest aby w miasteczku tacy ludzie mogli i chcieli angażować się w życie publiczne,
+1
#59 mieszkanka 11-03-2023 23:17
Tak, chodzi dokładnie o ten budynek przy Rynku. A wiecie Państwo, że w budynku tym, za nirsłusznych czasów były mieszkania komunalne, które póżniej prawdopodobnie zostały sprzedane za jakieś grosze.Jeżeli w tym budynku były jakieś wolne przestrzenie należało je przeznaczyć dla potrzebujących a nie przekazywać jakiemuś inwestorowi nie wiadomo skąd. Niech Pan, panie burmistrzu ruszy w końcu głową i przypomni sobie kto pana posadził na tym urzędzie i czyich interesów powinien Pan bronić.02
+2
#58 pulpecik&świderek 11-03-2023 16:57
Cytuję Z nad rynku:
#mieszkanka weść niesie że inwestorem wymiany dachu nad Rynkową jest kuzyn wiceburmistrza B. Godlewskiego. Moje pytanie brzmi czy burmistrz pomógł kuzynowi załatwić u Konserwatora lukarny?

Gość zameldowany w Warszawie trzęsie Kazimierzem...
-3
#57 mieszkaniec 11-03-2023 14:13
#mieszkanka
Czy o to chodzi?
0
#56 Z nad rynku 11-03-2023 13:25
#mieszkanka weść niesie że inwestorem wymiany dachu nad Rynkową jest kuzyn wiceburmistrza B. Godlewskiego. Moje pytanie brzmi czy burmistrz pomógł kuzynowi załatwić u Konserwatora lukarny?
-1
#55 mieszkanka 11-03-2023 13:07
Cytuję Jaru:
Szanowni państwo,
Bardzo ciekawa rzecz wydarzyła się z komentarzami. Ktoś ładnie ponabijał minusy we wszystkich komentarzach, które są nieprzychylne "grupie osób", którym wydaje się, że wiedzą najlepiej, podejmują najlepsze decyzje i mogą rządzić gminą.
Do wszystkich popleczników obecnej władzy! Mieszkańcy gminy już widzą, że obecna sytuacja wygląda identycznie jak w latach 2013-2014. Pycha przed upadkiem kroczy. Właściwie zastępca to już dawno upadł moralnie. I specjalnie dla niego jako pasjonata cytatów przysłowie tureckie (idealne jako naklejka na laptopa):
When a clown moves into a palace, he doesn't become a king. The palace becomes a circus.


Brawo za ten komentarz a zwłaszcza za przytoczenie przysłowia. Jak to dobrze, że są jeszcze w naszej gminie inteligentni ludzie. Mam nadzieję, że zostanie to wykorzystane w przyszłych wyborach.
Przy okazji, czy ktoś wie kto wyremontował i przerobił piętro kamienicy nad Kawiarnią Rynkowa? Czyżby miasto pochyliło się nad losem potrzebujących dachu nad głowa mieszkańcami Kazimierza? To pytanie retoryczne, obserwując to co się wyrabia w Kazimierz pomieszczenia te poszły zapewne w prywatne łapy pociotów władzy. Czyżbym się myliła? Proszę o wyjaśnienie.
0
#54 Kazimierzanka 11-03-2023 07:48
Panie Januszu bardzo dziękujemy my prawdziwi kazimierscy ,że zablokował pan dodawanie hejterskich komentarzy. Dość nagonki na mieszkańców naszej gminy . Dość nagonki na uczciwych nieskalanych łajdactwem samorządowym uczciwych i pracowitych ludzi . Wielkiej brawa
0
#53 Rolnik ze skarpy 10-03-2023 13:40
Panie Januszu dobrze pan mówił o produktach rolnych z otuliny rezerwatu. Nasza ziemia to klasa 5 i 6. Czyli kamienie, kamienie i kamienie idealne pod naturalne uprawy ziół . Sitwa chce deweloperkę uprawiać takie polityczne mydlenie oczu ludziom.
-2
#52 chłop z Okala 10-03-2023 08:36
Cytuję Mieszkanie za 40k kupię:
Czy mogę dodać komentarz?

Powiedział ten co kupił 1.2ha za 44tys... I wybudował rezydencje.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież