Obrady komisji Rady Miejskiej bez udziału wiceburmistrza Kazimierza

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Obrady połączonych komisji Rady Miejskiej  ( 25.05.2023 ) trwały godzinę . Za uczestnictwo w obradach tj. za miękkie posadowienie „czterech liter” radni  przytulili  po 300 zł tytułem diety. Można śmiało powiedzieć Ameryka…Stawka 300 złotych na godzinę to sporo  nawet  jak na  USA. Jednak u Nas w Polsce – poza najstarszym zawodem świata -  jedynie radni mogą korzystać z  takich luksusów . Nie byłoby w tym niż zdrożnego ,gdyby  radni poczuwali się do rzetelnego sprawowania mandatu radnego. Zechcieli choć raz zabrać głos w sprawach istotnych dla miasta i jego mieszkańców, dotyczący omawianych spraw na danej komisji.

Wszystko to o czym piszę możecie Państwo odsłuchać  i obejrzeć w relacji.

Tematami widzącymi obrad  były zmiany w budżecie, gdzie m.in. dołożymy do wozów strażackich ( 100 tyś PLN ) Państwowej Straży  Pożarnej w Puławach https://youtu.be/j0nIgmAZieo?t=726  do    a nadto  opiniowanie dwóch uchwał dot. skargi na burmistrza i na moją skromną osobę  https://youtu.be/j0nIgmAZieo?t=1043 Prawdziwym – miłym -  zaskoczeniem była absencja wiceburmistrza B. Godlewskiego. Efekt był oczywisty ,spokój  i kultura obrad czego tak bardzo nam brakowało. Na obrady komisji  ze swoim – Naszym – problemem przyszła mieszkanka Kazimierza.  Przypomniała o niezałatwionej i odwlekanej sprawie z przed lat .  Przewodniczący Piotr Guz nie dość ,że zachował się  jak należy, nie  udzielił bowiem głosu mieszkance w czasie trwania obrad, gdzie w innych przypadkach udziela głosu „ważnym  obywatelom” przed radnymi – co jest sprzeczne ze obowiązującym statutem Gminy. Natomiast po zakończeniu obrad  prowadził z mieszkanką  konwersację ignorując problem https://youtu.be/j0nIgmAZieo?t=3737   Fakt ten nie będzie odnotowany ani protokole ani w oficjalnej relacji z obrad. Odniosłem się do skargi jaką na mnie złożyli właściciele Stacji Narciarskiej Kazimierz https://youtu.be/j0nIgmAZieo?t=2213

Temat wczorajszych obrad komisji skomentuję w sobotę późnym popołudniem.  Zapraszam serdecznie.

Czytany 1323 razy

Komentarze

-5
#6 13 piętro 01-06-2023 08:29
Cytuję Miejscowy:
13 piętro rozpijasz ludzi, jakby nie miał to by nie pił, zgłoś się do komisji rozwiązywania problemów alkoholowych,tam Ci wytłumaczą jak postępować


Naprawdę nie widzisz PRZEWROTNOŚCI / nie mylić z hipokryzją / w moim komentarzu ?. Wysłuchaj też " Ławeczka " Stanisława Soyki.

Pozdrawiam
-2
#5 13 piętro 31-05-2023 15:37
+4
#4 Miejscowy 30-05-2023 18:49
13 piętro rozpijasz ludzi, jakby nie miał to by nie pił, zgłoś się do komisji rozwiązywania problemów alkoholowych,tam Ci wytłumaczą jak postępować
-2
#3 13 piętro 28-05-2023 15:41
Zmartwiony minusami za komentarz z dnia 26 godz. 18.20 pojechałem BŁĄD swój naprawić. Ku mojemu zmartwieniu ławeczka / naprzeciwko Sadowej/ była pusta. Pana Marcina również NA ŻADNEJ nie było. Pomyśłałem, że ten mój komentarz przeczytał kierownik Komisariatu i uznał, że takie zachowania jest wykroczeniem i wydał stosowne polecenie. Byłem tym zmartwiony, bo z tych minusów wynika, że kazimierzacy aprobują takie zachowania tj. okupowanie ławek w celu spożywania alkoholu i zbierania datków na ten cel. Usiadłem na ławeczce pana Marcina. Naraz , około godziny 13 stej, widze, jak od strony Poczty , pan Marcin, szybkim acz niepewnym krokiem idzie w kierunku ławki. Pod pachą trzyma butelkę piwa,a w ręku kartkę z napisem " zbieram na piwo ". Jest wyraznie zaniepokojony, że ktoś siedzie NA JEGO. Wstałem. Pan Marcin usiadł, rozłożył kartkę i zagaił czy coś dołożę. Zapytałem czy 5 złotych wystarczy. Odparł - " może być,, dobre i tyle". Wręczyłem mu rzeczona monetę i odetchnałem. Przyjał. Niestety. Moje zaniepokojenie wzbudził fakt, że twarz pana Marcina nosiła oznaki, że ktoś Go pobił. Byłem ciekaw kto nim był, i nie wiem dlaczego zapytałem czy to policja ?. Odpowiedział, że nie, bo z nimi dobrze żyje. Dodał, że pozbył sie tego jednego. Zrozumiałem, że chodzi o tego kompana z ostatniego mojego wpisu. Odszedłem. Kiedy przechodzilem obok " Lewiatana" zauwazyłem, że Ten Drugi, siedzi na parapecie okna tegoż sklepu. Jest mocno zaniedbany.
Mój apel.
Nie bijcie Pana Marcina. Wspierajmy Jego działalność, bo służby miejskie nie wykonują swoich powinności.
+1
#2 13 piętro 26-05-2023 19:39
Panie Januszu.

Nie ma sensu pisać na pański blogu. Minie III wojna światowa, a nasze komentarze ukażą się z okresu wojny Rosja - Ukraina.
+2
#1 13 piętro 26-05-2023 18:20
Czy ktoś wie, jaka aktualnie prowadzona jest działalność na ulicy Nadwiślańskiej ?. Ile wynosi opłata za za dzierżawę ławeczki, na której pan Marcin wraz kompanem " zbiera na piwo ", przy czym nie oszukuje bo cały czas go spożywa. ?

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież