Nasze sprawy leżą odłogiem...

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Niestety nasze sprawy leżą… Uważam ,że samorządowcy źle rozumieją wakacje. W służbie  tej wakacji być nie powinno. Świetnie wyjaśnił to Sławomir Mentzen …”był Pan na urlopie byłem, co pan robił ,pracowałem !”.  Po raz kolejny na uroczystościach 15 sierpnia zabrakło młodzieży szkół z naszej gminy.

Władze nie reagują na skandalicznie wyglądający budynek byłego dworca PKS. Brud,smród… Od lat ściany budynku wołają o odświeżenie. Wrak samochodu na żydowskim cmentarzu straszy.  Jest to chryja. Wyobraźmy sobie ,że taka „instalacja „  została zafundowana mieszkańcom przy jakimkolwiek cmentarzu. Zwrócę się w tej sprawie z odpowiednim zapytaniem do władz miasta. Liczyłem – czego nie ukrywam- na przewodników turystycznych i firmy meleksiarskie. Między innymi w ich sprawie byłem u posła Szulowskiego z Romaną Rupiewicz.  Jak otrzymam odpowiedzi to informację przekażę. No i na koniec…Romana Rupiewicz kandyduje  do Sejmu RP z parti Polska 2050 Szymona Hołowni z miejsca nr 3. Kazimierz Dolny ma realną szansę swoją przedstawicielkę w Sejmie RP.

Czytany 1069 razy

Komentarze

-2
#12 Hghgh 26-08-2023 15:39
Cytuję Ania:
Dzisiaj wczesnym rankiem na ryneczku rozmawialiśmy o naszej kandydatce do sejmu. Romano oddamy na ciebie głos. Serdecznie pozdrawiam Ania.

A dla czego Pan Wicik nie kandyduje?
+1
#11 13 piętro 25-08-2023 15:29
Cytuję Ania:
Dzisiaj wczesnym rankiem na ryneczku rozmawialiśmy o naszej kandydatce do sejmu. Romano oddamy na ciebie głos. Serdecznie pozdrawiam Ania.


www.google.com/.../
+1
#10 Ania 25-08-2023 06:19
Dzisiaj wczesnym rankiem na ryneczku rozmawialiśmy o naszej kandydatce do sejmu. Romano oddamy na ciebie głos. Serdecznie pozdrawiam Ania.
0
#9 13 piętro 24-08-2023 07:14
Dlaczego akurat " nie w tym przypadku '? Cud nad Wisłą ?

Wiktorii i porażek w historii Polski jest bardzo wiele. Trzeba uczyć PRAWDZIWEJ historii a wtedy wsród młodzieży obudzi się NATURALNY odruch obchodzenia rocznic i pozostanie on aż do Ich śmierci.
Czy wiedza tak pisanej historii, jak w HiT spowoduje ten NATURALNY odruch ?.

ps. Aktualnie jest wiele o widocznym odchodzeniu od spontaniczności pomocy Polaków dla Ukraińców. Na kazdym kroku jest Im wypominany Wołyń . By zrozumieć historię Wołynia lat pierwszej połowy XX wieku należy przeczytać ksiązkę Piotra Zychowicza z 2022 roku pod tytulem ' UKRAIŃCY"
str. 329 ;" Dla Ukraińców Polacy byli znienawidzonym okupantem, a Polakom Ukraińcy jawili się jako terroryści i grozni hajdamacy. Nieliczne głosy wzywające do opamietania byly wołaniem na puszczy"

str. 323 " Jesli opowiadamy o germanizacji i rusyfikacji w czasie zaborow - mówił profesor Pisuliński - to trzeba też pamietać, że władze II RP stosowały całkiem podobne metody. Na Wołyniu, gdzie opór społeczny był mniejszy, doprowadzono do tego, że nie została ani jedna ukraińska szkoła "
-1
#8 Janusz Kowalski 24-08-2023 06:33
Cytuję 13 piętro:
"Niestety nasze sprawy leżą… Uważam ,że samorządowcy źle rozumieją wakacje. W służbie tej wakacji być nie powinno. Świetnie wyjaśnił to Sławomir Mentzen …”był Pan na urlopie byłem, co pan robił ,pracowałem !”. Po raz kolejny na uroczystościach 15 sierpnia zabrakło młodzieży szkół z naszej gminy."

Lepiej byłoby gdyby nie pracował. Podobnie z uczniami podczas wakacji. Historia odchodów 1 maja uczy, że OBOWIĄZEK uczestnictwa , wcześniej czy póżniej, stanie się obiektem żartów.


Jednak nie w tym przypadku. To nie jest święto dla święta. 15 sierpnia ma głębokie znaczenie. To święto które uczy jak ważna jest jedność, tożsamość narodowa itp. Zrozumieli to przywódcy stronnictw odradzającej się Polski w 1920 r. Dzięki temu mieliśmy Viktorię "20 . Jednak co uderza. Święta Narodowe dla władz samorządowych to jedynie folklor. Kto z byłych burmistrzów ,radnych, uczestniczy regularnie w tego typu uroczystościach ? Jest w naszej gminie kilka osób, które z wlanej woli przychodzą. Niestety sa to osoby które - co najmniej w ostatnim czasie - nie pełniły i nie pełnią żadnych funkcji społecznych .
-1
#7 13 piętro 24-08-2023 05:33
"Niestety nasze sprawy leżą… Uważam ,że samorządowcy źle rozumieją wakacje. W służbie tej wakacji być nie powinno. Świetnie wyjaśnił to Sławomir Mentzen …”był Pan na urlopie byłem, co pan robił ,pracowałem !”. Po raz kolejny na uroczystościach 15 sierpnia zabrakło młodzieży szkół z naszej gminy."

Lepiej byłoby gdyby nie pracował. Podobnie z uczniami podczas wakacji. Historia odchodów 1 maja uczy, że OBOWIĄZEK uczestnictwa , wcześniej czy póżniej, stanie się obiektem żartów.
+2
#6 mieszkaniec 23-08-2023 14:47
Pani Romano gratuluję .To wielki zaszczyt być tak docenioną osoba .Z trzeciego miejsca nikt nigdy nie kandydował z puławskiego powiatu
0
#5 13 piętro 23-08-2023 10:33
Jednak eksplozje wystepują.

www.google.com/.../
0
#4 13 piętro 23-08-2023 10:14
Cytuję Janusz Kowalski:
Tajemnicy nie ma .Jak otrzymam odpowiedź z biura Pana posła to udostępnię dane. W kwestii huku ,który również mnie przeraził to coś poważnego. Po drugim słychać było silniki ciężkiego odrzutowca. Więc o przekroczeniu bariery dźwięku mowy nie ma co sugerował DW dziennikwschodni.pl/.../...


Przekroczenie dzwieku. / video/

komputerswiat.pl/.../rr7ednq
-2
#3 13 piętro 23-08-2023 09:30
Kto wie ?. Mamy plan, czy nie mamy planu ? Ja nie wiem, a Ty ?

"Rząd postawił ich pod ścianą. "Widmo paraliżu"
115

Zgodnie z nowymi przepisami, gminy mają niecałe trzy lata na uchwalenie nowych planów zagospodarowania przestrzennego. Problem w tym, że mogą nie zdążyć. Brakuje im też pieniędzy. Samorządowcy ostrzegają, że bez planów nie będzie można się budować. "

Dodaj komentarz