Mam dość kłótni, mówi Romana Rupiewicz kandydatka do Sejmu RP

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Mieszkanka Kazimierza Dolnego, Romana Rupiewicz, kandyduje do Sejmu RP z listy Trzecia Droga, miejsce nr. 3. Kazimierz Dolny ma realną szansę na swoje przedstawicielstwo w Sejmie! Załączam film oryginalnie zamieszczony na FB kandydatki. Zachęcam do obejrzenia i oddania swojego głosu na Romanę Rupiewicz.

Czytany 2149 razy

Komentarze

+5
#27 Janusz Kowalski 17-09-2023 09:41
Cytuję turustyka tak zwana:
Przypomina to kazimierską rzeczywistość. U nas nie ta skala, nie to okrucieństwo nie te czasy, ale relacje społeczne jakby podobne.
wiadomosci.gazeta.pl/.../...

W punkt !
+6
#26 turustyka tak zwana 17-09-2023 08:20
Przypomina to kazimierską rzeczywistość. U nas nie ta skala, nie to okrucieństwo nie te czasy, ale relacje społeczne jakby podobne.
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
-1
#25 13 piętro 17-09-2023 05:04
Słuchałem ORĘDZIA Marszałek Witek. Mała, a jak MĄDRZE. Dużo o Grodzkim a o mężu nic.
-8
#24 13 piętro 16-09-2023 09:35
Wrócę do zdjęcia z fb pana Jana Kanthaka. Jest pod nim 409 polubień i serc. Wprawdzie nie znam wszystkich o z Kazimierza ale w tym uwidocznionym wpisie plus 283 innych nie dopatrzyłem sie nazwisk osób z Kazimierza. Rownież komentarze tego nie ukazują. Dlaczego?. Czy to PRZEMÓWIŁ wstyd ?

Czy ujawniane wprost swoich sympatii politycznych każe być ostrożnym. ?. Boimy się ? Z tych serduszek i polubień jednoznacznie wynika, że DOPADA nas odwaga, kiedy jesteśmy daleko, a najlepiej nieznani w miejscu, którego sprawa dotyczy.
+3
#23 Maurycy z Bochotnicy 16-09-2023 00:37
Cytuję 13 piętro:
Wprawdzie kozy nie ma ale sa inni.

Ja będę głosował na trzecią z listy Trzeciej Drogi. Jest nią Pani Romana Rupiewicz. Będę na nią glosował bo wiem, jakie wartości Ona ceni.
Panie @ Maurycy z Bochotnicy. Czy nieznany Panu poseł Kanthak, dalej będzie śpiewał i tańczył, zależy TEŻ od Pana.

Merytorycznie mocne to i dojrzałe wyznanie, jak wino z malin po trzy czterdzieści, z wyraźną nutą odwagi i duszoszczypatielnym finiszem... Szacunek!
A ja prosty jak tyczka do grochu jestem i tyle wiem co zjem, albo co mi sąsiad powie. A sąsiad z Puław, niegdysiejszy zresztą, mawiał, że "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską (...)" Ja na pierwszą pozwolę sobie zagłosować. Bo mi wolno!
-3
#22 13 piętro 15-09-2023 19:44
Jest i Jan Kanthak. Dzisiaj na ryneczku widziałem, że WISI jego baner na jednym z balkonów. TYm spostrzeżeniem podzieliłem się ze swoim rozmówcą mówiąc, że Warszawa będzie posłować mieszkańcom Kazimierza i okolic. Oburzony odpowiedzial, że on jest z Lublina. Chyba byl zaskoczony. Sprawdzilem w internecie. Pan poseł jest mieszkańcem Gdańska, a chwilowo zamieszkuje w Warszawie bo wiceministrem jest. Przez rok czasu był radnym Gdańska. Poparło go około 4700 mieszkańców. Jako poseł zdobył ich ponad 12.000. Jak pamietam w Kazimierzu uzyskał ich najwięcej spośrod pozostałych. W dalszej rozmowie stwierdziłem, że moim rozmówcą jest nieprzejednany zwolennik PiS. Zaczął mi wyłuszczać swoje racje. Moich nie słuchał. Wiadomo, że będzie na PiS głosował. Chcąc mnie w swoich racjach DOBIĆ oświadczył, że tamci to żydostwo , a i Kwaśniewski jest Żydem., Cimoszewicz też. Jest ich w Kazimierzu około50 ciu. Pomyślałem sobie, że ja chyba też Żyd, o czym nie wiedziałem. Całe szczęście, że nie wiedzial o tym mój zagorzały zwolennik PiS. Rozmowę POLITYCZNĄ rozpoczął On wprowadzając mnie na " minę". Mianowicie zapytał się czy, akurat przechodzący facet, nie jest PISIOREM. Właśnie przez te " pisior" uznałem, że rozmawiam z ogladającym i słuchającym mądrych ludzi z telewizji , radia, prasy. Myliłem sie . Gość prawdopodobnie czyta " Gościa Niedzielnego" a oglada wyłącznie TVP Info, Republikę i TrWAM.

Tym z PiS co nie wiedzą, jak wygląda poseł Kanthak przesyłam jego zdjęcie.

facebook.com/.../...

Popierajacy opozycję tego zdjęcia nie muszą wyświetlać, bo doskonale wiedzą o kim mowa. C
-2
#21 13 piętro 15-09-2023 04:07
Wprawdzie kozy nie ma ale sa inni.
Oto lista " Jedynek"
"Województwo lubelskie
Okręg wyborczy nr 6 (Lublin)

Bielecki Jerzy, PiS
Choma Kazimierz, PiS
Czarnek Przemysław, PiS
Czerniak Jacek, Lewica
Głuchowski Krzysztof, PiS
Kanthak Jan, PiS
Kowalczyk Leszek, PiS
Krawczyk Michał, KO
Kulesza Jakub, niez.
Łopata Jan, KP
Masłowska Gabriela, PiS
Mucha Joanna, Polska2050
Skwarek Sławomir, PiS
Soboń Artur, PiS
Szulowski Krzysztof, PiS
Tułajew Sylwester, PiS
Wcisło Marta, KO
Ja będę głosował na trzecią z listy Trzeciej Drogi. Jest nią Pani Romana Rupiewicz. Będę na nią glosował bo wiem, jakie wartości Ona ceni.
Panie @ Maurycy z Bochotnicy. Czy nieznany Panu poseł Kanthak, dalej będzie śpiewał i tańczył, zależy TEŻ od Pana.
-4
#20 13 piętro 15-09-2023 03:51
@ Maurycy z Bochotnicy napisał;
"No widzisz, a ja jestem prostym pisowcem i nawet do końca nie wiem kto mnie reprezentuje w Sejmie. Tym bardziej dziękuję za informację o pośle Kanthaku, ale i tak nie będę mojego wyboru opierał na tym, jak ktoś tańczy na partyjnych piknikach, ani na tym czy jest przystojny albo cyniczny./.../
Prostymi słowami: jeśli w moim okręgu jedynką na liście PiS będzie koza (z biernym prawem wzasachyborczym oczywiście) to na nią zagłosuję. I będę do tego namawiał innych."
Powiem szczerze. Ogarnęło mnie przerażenie, że Tacy, że takie myslenie,,że nie wiedzą na kogo głosowali, jest udziałem członków PiS. Rzeczpospolito. Larum grają. Opozycjo . Broń Najjaśniejszą.
-5
#19 13 piętro 15-09-2023 03:40
@ Mayrycy z Bochotnicy.

To ten występ ?. "Marta Wcisło jest jedną z najwytrwalszych posłanek Platformy Obywatelskiej, jeśli chodzi o występy w TVP. Polityczka regularnie wypowiada się na antenie publicznego nadawcy, dzięki czemu zasłynęła z ciętych ripost kierowanych pod adresem polityków obozu rządzącego.

"Ta posłanka wyrasta na nową gwiazdę opozycji. Nikt nie walczy na wizji z propagandą w TVP jak ona" – recenzowała jej występy dla naTemat Anna Dryjańska. W ostatnich miesiącach polityczka przeszła przez najróżniejsze konfrontacje w programach Telewizji Polskiej, jednak z podobną sytuacją na wizji jeszcze się nie mierzyła.

– Oświatę utrzymują w części samorządy, a w części rząd. Ta subwencja oświatowa w niektórych miastach wynosi 50 proc. Ale w miastach, gdzie rządzi PiS, na przykład w Zamościu, to 81 proc. Sprawiedliwy podział? – zapytała.

Chwilę później Wcisło i Jarosław Sachajko wymienili się spojrzeniami. Oboje zerknęli pod stół. – Proszę mnie nie kopać! – powiedziała – Nie kopię pani... – odpowiedział polityk Kukiz'15. – Panie pośle, pan nie zaczepia pani poseł, mąż ogląda – interweniował prowadzący.

Następnie Sachajko wywołał śmiech u oponentów, twierdząc, że "to pani poseł daleko nogi od siebie ma".

Posłanka Platformy Obywatelskiej udostępniła fragment nagrania na Twitterze z dość mocnym komentarzem. Najpierw wytknęła Sachajce jego niedawną wypowiedź o "ocieplaniu domu w cztery dni". Chwilę później zarzuciła mu "bawienie się w przedszkole"."
+1
#18 Maurycy z Bochotnicy 14-09-2023 20:15
Cytuję 13 piętro:
[quote name="Maurycy z Bochotnicy"]@ 13 piętro

Ano " piernik ro wiatraka" ma tyle, że Jarosław wyklucza innych z patriotyzmu.
Wymieniłeś "TVN, Onet i WP" to ja wymienię: TVP, TVP Info. TV Republika, TV TRWAM, TV Polonia. TVP Lokalne.
Piszesz o cynicznym wykorzystaniu Pani Romany Rupiewicz. Naprawdę sądzisz, że Ona nie wie kto cynikiem jest ?. Was w Kazimierzu Dolnym repetrezentyje poseł Kanthak. Widziałeś go w tańcach i spiewie w partyjnych piknikach ? Teraz porównaj te dwie postaci.

No widzisz, a ja jestem prostym pisowcem i nawet do końca nie wiem kto mnie reprezentuje w Sejmie. Tym bardziej dziękuję za informację o pośle Kanthaku, ale i tak nie będę mojego wyboru opierał na tym, jak ktoś tańczy na partyjnych piknikach, ani na tym czy jest przystojny albo cyniczny. Dla mnie podstawowym celem wyborów jest stworzenie stabilnej większości parlamentarnej przez ugrupowanie, które najlepiej reprezentuje interes większości Polaków. Zwłaszcza w tych szczególnie trudnych i niebezpiecznych czasach.
Prostymi słowami: jeśli w moim okręgu jedynką na liście PiS będzie koza (z biernym prawem wyborczym oczywiście) to na nią zagłosuję. I będę do tego namawiał innych.
Aha, a w wolnym czasie polecam lekturę medialnych występów posłanki Marty Wcisło...

Dodaj komentarz