Czy będę intruzem ?.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 Pytam, bo to spotkanie z ZAPROSZONYMI. Tak pisze.

https://www.pulawy.powiat.pl/aktualnosci/n,351132,poczta-sasiedzka-czyli-dobra-rada-od-sasiada-akcja-spoleczna-starosty-pulawskiego-i-komendanta-powiatowego-policji-w-pulawach.html[/quote] "

No i WYKRAKAŁEM. Byłem nim.

Po wejściu do Sali Pompejańskiej ujrzałem , jak się domyśliłem - bo byli wówczas jedynymi na sali - Komendanta Powiatowego Policji i Panią Rzecznik . Podszedłem do komendanta, przedstawiłem się a następnie wręczyłem Mu wydruk  z blogu Janusz Kowalskiego z tytułami : "Jak Policja w Kazimierzu Dolnym sprawy załatwia " i " Ludzkie szczątki w studni ? ". /  Drugi /egzemplarz/ materiał prawdopodobnie zostawiłem na stoliku z łakociami i kawą. Jeżeli ktoś znajdzie to bardzo proszę o przekazanie go do sekretariatu KPP Puławy, a ja go odbiorę /

Z Panem Komendantem chwilę porozmawiałem z czym przychodzę i powiedziałem, że Komisariat w Kazimierzu z ta sprawą sobie nie poradzi. Odpowiedział, że przekaże ja do wyjaśnienia  w  wydziale d/s przestępstw gospodarczych Komendy Powiatowej.

Tu muszę  wyjaśnić.

Rano dzisiejszego dnia przyjechali do mojego policjanci z Komisariatu . Pan Kupczyk/ policjant/ oznajmił mi, że ma polecenie / zrozumiałem, że od prokuratora ma wytyczne by przejąć ode mnie zawiadomienie o przestępstwie i przesłuchać mnie w charakterze świadka. Odpowiedziałem, że dzisiaj nie mogę, bo jadę właśnie na to spotkanie w Puławach, gdzie mam zamiar zabrać głos. W czasie rozmowy pan  Kupczyk oznajmił, że dzwonił na numer 793 344 823 , gdzie w rozmowie z panią dowiedział się, że istnieje ta firma . Zrozumiałem, że myliłem się w ocenie i w takim razie, nie mam co składać zawiadomienia o przestępstwie , bo go nie było. Pan Kupczyk powiedział, że musi to udokumentować. Zgodziłem się, że przesłucha mnie w charakterze świadka i w takim razie swoim samochodem pojadę do Komisariatu złożę zeznanie. Pojechałem. Będąc w Komisariacie poprosiłem pana Kupczyka by pokazał mi to polecenie prokuratora. Odpowiedział, że nie mówił o prokuratorze a komendancie powiatowym, żeby w sprawie tej przeprowadzono  postępowanie sprawdzające a w wytycznych Komendanta Komisariatu ma polecenie przyjąć zawiadomienie i przesłuchać mnie. Zapytałem, czy sprawdzał moje informacje z bloga ?. Odpowiedział, że nie. bo sprawę do prowadzenia otrzymał dzisiaj. Odpowiedziałem, że w oparciu o informację z bloga, niech sporządza notatkę urzędową i w oparciu o nią niech wykonuje czynności procesowe tj. moje przesłuchanie w charakterze świadka. Wytyczne Komendanta są jedynie dokumentem jedynie wewnętrznym . Odmówiłem zgody na przesłuchanie mnie. Zapytałem, czy przeczytał mój artykuł? Odpowiedział, że nie, bo nie ma takiego obowiązku . PO chwili jednak przyznał , że czytał.

Poprosiłem go , by napisał mi nazwę tej firmy, która ułatwia zdobycie środków. Zapisał na odwrocie mojego wydruku : " Gulden Globe Energy " Lublin ul. Inżynierska 5B przy czym dodał, że firma przenosi się na ul. Diamentową 4 A.

Jadąc do domu podjąłem decyzję,  że pojadę na to spotkanie, ale tylko po to by wysłuchać o zagrożeniach oszustwami.

Kiedy przyjechałem postanowiłem powtórnie zadzwonić do  cytuję  z Zawiadomienia  :"Wojewódzkiego Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie "

Zadzwoniłem pod nr 81 742 46 49. Odebrała pracownica z Ochrony Środowiska, której przeczytałem treść Zawiadomienia. Odpowiedziała, że nie prowadzą swoich działań w programie " Czyste powietrze" w oparciu jakieś szemrane firmy zewnętrzne. Powiedziała, że są to naciągacze i żebym Broń Boże skorzystał z tego zawiadomienia.

Następnie w Internecie wpisałem nazwę firmy, którą wpisał mi policjant / pan Kupczyk/ . Wyskoczyło kilka stron tej nazwy z dopiskiem spółka z oo, zajmuje się ona montażem fotowoltaiki . Zacząłem przeglądać te strony, ale nigdzie nie mogłem odnaleźć numeru telefonu. Prostuję. na jednej z nich byl podany telefon 48 884023690. Zadzwoniłem. " Nie ma takiego numeru " Szukam dalej. Znalazłem :

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,24063236 no i opinie : przeczytajcie. Nie daje się ich wkleić.

Wracam do Sali Pompejańskiej i do rozmowy z Panem Komendantem Powiatowym.

Widziałem u Niego szczerą chęć wyjaśnienia tej sprawy wobec czego powiedziałem MU, że nie zabiorę głosu w dyskusji, tym bardziej , że sam ongiś bylem

policjantem i niezręcznie mówić niezbyt dobrze o niej tym bardziej, ze na sali było Ich około dwudziestu.

Wysłuchałem wystąpienia Pani Starościny, Pana Komendanta, omówienia problemu przez Panią rzecznik , przez pracownika banku Credit Bank

Po Nim wystąpił dyrektor jednego z Banków Spółdzielczych. Chwalenia policji, podziękowań policjantom było bez liku. Spojrzałem na siedzących z boku i z tylu słuchaczy. Uśmiechali się.  Nie wytrzymałem, bo przecież wśród tych policjantów byli też z Komisariatu Kazimierz Dolny. Widziałem pana Kiliana i będącego z nim policjanta w  stopniu podkomisarza. Wprawdzie dzisiaj po raz pierwszy w Komisariacie widziałem pana Komendanta po cywilnemu, pomyślałem, że ten w mundurze to właśnie On.

Prowadzący spotkanie  zapytał, czy ktoś z sali chce zabrać głos. Nie wytrzymałem.  Nie mogłem znieść pochwał pod adresem też NASZEGO komendanta Komisariatu tym bardziej, że miałem informację o AKTUALNYM usiłowaniu oszustwa w naszej gminie, a prawdopodobnie w powiecie a może i województwie. Fakt, ,ze na sali są wójtowie, sołtysi z powiatu puławskiego jest kapitalnym momentem, by dowiedzieli się o nim i uprzedzili mieszkańców, a uzyskane informacje o próbach oszustwa na ich terenie przekazali policji, o co zresztą w swoim wystąpieniu prosiła Pani rzecznik. Będąc policjantem doskonale wiem, jak trudno zdobywać informację o przestępstwach a tym bardziej o sprawcach, ile to kosztuje zachodu. Właśnie w tym spotkaniu widziałem kapitalną sposobność, by o tym przestępstwie poinformować przynajmniej znaczących w powiecie. No i policjantów, bo rozumiem, że nie czytali tej informacji zamieszczonej na blogu Janusza Kowalskiego. Wiem, że nie czytali, bo kiedy PROSILEM Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Puławach by przeczytał mój artykuł , bo tam szczegółowo opisałem co się wydarzyło, i co JA ustaliłem, odpowiedział, że go nie przeczyta bo NIE MA DOSTĘPU DO INTERNETU. Poradził mi bym wszystko opisał i informację złożył w okienku podawczym KPP. ONIEMIAŁEM.

Kiedy zgłosiłem się do głosu,  podszedłem do stołu " prezydialnego", podbiegł z mikrofonem pan prowadzący spotkanie. Wręczył mi go. Przedstawiłem się i zacząłem :" przeciwieństwie do pana dyrektora  Banku Spółdzielczego chciałem KRYTYCZNIE powiedzieć o policji". No i. Odebrano mi  mikrofon . Powinienem napisać, " wyrwano" , bo tak bylo, ale pozostanę na " odebrano".  Mikrofon wręczono panu radnemu powiatowemu / wszyscy z Kazimierza domyślą sie o kim to/

W tym rozgardiaszu prosiłem Pana Komendanta by kartkę z Zawiadomieniem /  wcześniej dałem  ją  Panu Komendantowi/ przynajmniej wyświetlić na przezroczach, na którym prezentowano materiały z banku i Pani rzecznik. Odpowiedział, że nie może tego uczynić, bo to materiał nie sprawdzony. Panie Komendancie. Odpowiedzialnym za rozpowszechnię NIEPRAWDZIWY informacji byłbym ja. To moja byłaby odpowiedzialność. Mam żal do Pana i zastanawiam się, jak i ile pozyskacie informacji w tej sprawie ?. Czas , miejsce i uczestnicy był doskonały w informowaniu o usiłowaniu oszustwa. Minął MIESIĄC, gdy po raz pierwszy poinformowałem policję. Dodam , ,ze numer domu, gdzie zamierzał być oszust i numer rejestracyjny samochodu , którym przyjechał, podałem panu Kupczykowi z Komisariatu Kazimierz.

Nie wiem co mówił Pan radny,  ale po chwili wszystkim podziękowano za przybycie. Spotkanie skończyło się.

  1. ps. Z ciastek i kawy nie skorzystałem.

Roman Sokołowski

PS.

@"Artur"]https://www.facebook.com/goldenglobeenergy

Firma istnieje. Jakoś nie widzę, żeby było z nią coś nie tak.
W sumie, to nie wiadomo co pan chce osiągnąć czy udowodnić?[/quote]

Faktycznie. Ta rozmowa w TV Lublin wiele wyjaśnia. Jest taka firma. Przed chwilą rozmawiałem z panią z  Ochrony Środowiska w Lublinie i zapytałem ją czy współpracują z firmą Golden........ . Odpowiedziała, że z żadnymi firmami nie współpracują. Zapytałem ją w jaki sposob refinansują np ocieplenie. Wniosek sklada zainteresowany, oni opiniują. W przypadku pozytywnym wnioskodawca sam wybiera firmę . która tto ocieplenie wykona, ale wcześniej wnioskodawca zawiera umowę z ta firmą i z własnych środkow pokrywa koszt , a następne 50 otrzymuje firma , która jest wykonawcą tych pierwszych 50 ciu.
Rozmawiałem również z panią , której nr telefonu figuruje na tym Zawiadomieniu, że  "na terenie gminy .......... "
Rozmawialiśmy długo. Wniosek był jeden. Nieszczęsna  "kartka - zawiadomienie" nie posiadajaca żadnych cech własciwych zawiadomieniu, moja dociekliwość w Ochronie Środowiska w Lublinie, Opiece Społecznej i Urzędzie  Miasta w Kazimierzu  a najważniejsze : moja potrzeba w wymianie starego pieca gazowego na nowy , fałszywego zapewnienia, że z tego tytułu przysługuje mi refinansowanie, niedopełnienie obowiązku przez Komisariat w Kazimierzu w przedmiocie nie przyjęcia ode mnie zawiadomienia o przstępstwie, a odbyło sie to już 18 grudnia 2023 roku spowodowalo cały splot wydarzeń.
Dzięki Twojemu dzisiejszemu komentarzowi  dalsze wydarzenia nie WYDARZĄ  się.
Jako ciekawostke podam, że tego rodzaju karteczki - zawiadomienia zgodnie z umową z pocztą polską do KAŻDEJ skrzynki na listy wkladają listonosze.  Czy każdy z Was otrzymal takie zawiadomienie ? Gdyby otrzymali
je nasi burmistrzowie, policjanci to nieporozumienie to nie trwałoby od 18 grudnia do dnia dzisiejszego.

@ Artur. Jeszcze raz dzięki, że przerwałeś je.  Wszystko muszę odkręcić, ale też muszę dodać, że moje działania podyktowane były w dobrą wiara tj.  że przestępstwo zaistniało. To mogło być już obalone po 18 grudnia. A wykonać to powinna Policja. Wystarczyło przeprowadzić CZYNNOŚCI SPRAWDZAJĄCE .

Roman Sokołowski 

Czytany 1251 razy

Komentarze

-3
#19 Artur 01-02-2024 15:10
[quote name="Roman Sokołowski"]

Ciężko rozmawiać z kimś, kto mianuje się ekspertem, a wszyscy wkoło, to nic nie wiedzący laicy. Z doświadczenia wiem, że stanowisko nie często idzie w parze z posiadaną wiedzą.
Pisząc, co gdzie pan skończył nie stawia pana na równi z ekspertem.
Jak ktoś przestał być lekarzem w latach 90tych, to na obecną chwilę również nie byłby ekspertem w dziedzinie medycyny. Tak jest również z policjantami czy np. prawnikami. Procedury się zmieniają, przepisy się zmieniają, postęp idzie do przodu. Trzeba się z tym pogodzić będąc na emeryturze.
0
#18 Alfred 31-01-2024 15:57
Panie sokolowski ta sprawę trzeba nagłośnić w TVN a może lepiej w tuskowej telewizji TVP
+5
#17 Roman Sokołowski 28-01-2024 14:47
@Artur
Odpowiadam
Nic nie rozumiesz. Może na innych rożnych firmach sie znasz, ale odnośnie policji to jesteś dyletantem. Piszesz, że znasz prawo . Wczesniej pisałeś , że zawiadomienia o przestępstwie składałeś wielokrotnie. Wynika z tego, że masz pecha w życiu. Pobity , okradziony , oszukany byłeś ?. A może pracujesz w policji ale NIGDY nie prowadziłeś postepowań przygotowawczych
. Na przykład jesteś kontrolerem ruchu drogowego ?
Z kolei ja przeprowadzilem dziesiątki postępowań, pracowałem też operacyjnie. Pracę dyplomową pisałem na temat " Inicjatywa ścigania o przestępstwa zgwałcenia " magisterską " Włamania mieszkaniowe w Lublinie w latach 1980 - 83 ". Jak widzisz, w temacie pracy policyjnej " siedzę po uszy "
Teraz wracam do tego ZAWIADOMIENIA

W grudniu , w skrzynce na listy znalazłem ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,świstek papieru, na któym pisze : / przytaczam kropka w kropkę/
" Na terenie gminy prowadzone są zapisy uzupełniające na dofinansowanie do remontów domów jednorodzinnych. Sodki pozyskiwane sa z Wojewódzkiego Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Zapisy będą prowadzone do dnia 31.12.2023. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń
Kontakt do opiekuna pod nr tel. 793 344 823 w godzinach 8 - 8 od poniedziałku do piątku "
Jak postąpilem to czytałeś. Teraz piszesz : " Ja rozumiem, ze swoimi działaniami chce pan teraz wybielić się z jakby nie patrzeć głupoty którą pan uczynił."
+3
#16 Roman Sokołowski 28-01-2024 14:42
Nie. Nie wybielam się, tylko 3 - 4 dni temu dowiedziałem się od polcjanta z Komisariatu w Kazimierz, że nadawcę pisma jest firma Golden Globe Energy z Lublina ul
Inżynierska 5 B.
Wcześniej wykonałem kilka ustaleń i stwierdziłem, że ktoś chce ode mnie wyłudzić pieniądze. Jednym słowem jest to oszust a w tym momencie mamy do czynienia z przestępstwem usiłowania oszustwa. Dalej wiesz co zrobiłem, bo to opisane jest na tym blogu .

Ostatnią wiadomością jaką uzyskalem dwa dni temu jest informacja z tej firmy, że do skrzynek te zawiadomienia wrzucane są przez listonoszy zgodnie z umową z Pocztą Polską.
Co ja zrobiłem, kiedy poznałem co to za firma. Sprawdziłem w KRS czy jest legalną, jaki zakres jest jej działalności. W internecie znalazlem informacje o oszustwach zwiazanych z " Czystym powietrzem". Przejrzałem fejsbuka tej firmy. Link Ty podaleś.

. Zastanów się co mogło się wydarzyć w sytuacji innych osób, które w skrzynkach znalazły to ZAWIADOMIENIE, jeszcze bardziej, kiedy widziały jak listonosz wkłada je do skrzynki.
Analizująć treść i formę można ŚMIAŁO przypuszczać, że to zawiadomienie pochodzi z Gminy. Ja sprawdzilem. Nie pochodzi.
+3
#15 Roman Sokołowski 28-01-2024 14:29
Dalej. Być może osoby te dzwonią na numer wskazany w zawiadomieniu i w rozmowie sa przekonani, że rozmawiaja z urzedniczka urzędu. Następnie wykonują wszystkie jej polecenia. W tym miejscu przypomnę, że ja telefonicznie rozmawiałem z Panią z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przestrzegała mnie . Pisałem o tym.
Odnośnie tej umowy z Pocztą. Ciekawe dlaczego nie we wszysttkich skrzynkach znalazły sie te zawiadomienia ?. Czyżby listonosze zgodnie ze swoja znajomością terenu wkladali je tam, gdzie przypuszczali ,że będzie odzew ?.
Na koniec.
Kiedy ustaliłem, że firma o ktorej piszemy jest legalną, przestalem się nią interesować. Przepraszam jej własciciela.
Ale te posądzenia to efekt treści i formy zawiadomienia. Brak nazwy firmy, brak podpisu kazał emerytowi policyjnemu przypuszczać, że to kolejne z wielu oszustwo o których głośno w internecie i telewizji. Czułem sie zobowiazany by przestrzec mieszkańców o co zresztą proszą policja, banki, fundacje.

Czy chce się wybielić ?. Nie. Ta informacja to mój obowiązek.
Roman Sokolowski
0
#14 Roman Sokołowski 28-01-2024 05:24
Komu wypłacane są pieniądze z programu " Czyste powietrze"

www.google.com/.../
-1
#13 Artur 27-01-2024 17:50
[quote name="Roman Sokołowski"]@ Artur
Czy słyszałeś o takich firmach ? To LEGALNA działalność.

Znam różne firmy, a oszukać może nawet ekspedientka w sklepie. Ja rozumiem, ze swoimi działaniami chce pan teraz wybielić się z jakby nie patrzeć głupoty którą pan uczynił.
I tak się składa, że prawo znam bardzo dobrze. A moja znajomość jest na pewno bardziej aktualna niż pana.
Chyba nie wie pan ile procedur i przepisów zmieniło się od czasów PRL.
Z moich informacji wynika, że policjant nie powinien odmówić przyjęcia zawiadomienia i też nie ma obowiązku namawiać do składania go.
+3
#12 Roman Sokołowski 27-01-2024 07:11
Czuję się w obowiazku poinformowania zainteresowanych refinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochronny Środowiska, a upoważnia mnie do tego rozmowa z Panią Molenda z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym, o której pisałem w " nieszczęsnym " artykule, którego jestem autorem. Otóż,kiedy Pani Molenda oświadczyła, że refinansowanie to, nie obejmuje wymiany starego pieca gazowego na nowy, dowiedziałem się, żę środki na " Czyste powietrze " cały czas sa aktualne . Zrozumiałem, że informacja z NIESZCZĘSNEGO zawiadomienia : " Zapisy będą prowadzone do dnia 31. 12 . 2023. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń" ma spowodować, by zainteresowani NIEZWŁOCZNIE nawiązali kontakt.

U Pani Molendy oświadczyłem, ,ze ja jestem zainteresowany w wymianie drzwi zewnętrznych mojego domu. Odpowiedziala, że oczywiście taka wymiana wchodzi w zakres tego programu. Wręczyła mi druk INFORAMCJE NIEZBĘDNE DO ZŁOŻENIA WNIOSKU. Zawiera on 13 punktów , które należy skompletować. Dodała, że OSOBIŚCIE pomoże mi w jego złożeniu. Własnie jestem w trakcie ich kompletowania.

Jeszcze jedno. We wczorajszej rozmowie z panią Firmy Golden ......... powiedziala, że KAŻDORAZOWO powiadamiają Urzędy / miasta, gminy/ , że w czasie , od - do, swoje działania będą prowadzić w ich rejonie.

Nadmieniam, że kiedy wyjaśniałem procedurę wydawania, na prośbę Opieki Społecznej, zaświadczeń o dochodzie zainteresowanego , Pani Molenda była zaskoczona treścią tego zawiadomienia. Nic o takich działaniach nie wiedziała. Była na tyle zaniepokojona, że zdecydowała o ostrzeżeniu mieszkańców.

Reasumujac.
Drodzy Mieszkańcy. We wszystkich sprawach dotyczących programu " Czyste powietrze ", zgłaszajcie się do Urzędu Miasta. Tam macie bezpieczną , pełną informację o programie. Nie tylko informację, ale też niezbędną POMOC w złożeniu wniosku.

Roman Sokołowski
+2
#11 Roman Sokołowski 27-01-2024 06:23
@ Artur
Czy słyszałeś o takich firmach ? To LEGALNA działalność.

www.auto-swiat.pl/.../eqbngs4
+2
#10 Roman Sokołowski 26-01-2024 21:59
Jeszcze jedno ostrzeżenie

globenergia.pl/.../

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież