Mamona i ludzie Kościoła...,komentarz 5 marca 2024 r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Inicjacja poddaństwa  urzędu Burmistrza wobec lokalnej grupy wpływów miała miejsce 26 kwietnia 2019 na VI sesji Rady Miejskiej. Wówczas urzędujący burmistrz Artur Pomianowski złożył hołd    i poddaństwo wobec kilku podmiotów gospodarczych. Firm których właściciele poprzez zaangażowanie…  walnie przyczynili się do posadowienia  na piedestał Burmistrza Kazimierza zwykłego urzędnika tj. Artura Pomianowskiego .

W kolejnych latach Pomianowski już jako burmistrz przejmował kolejnych radnych do realizacji interesu wąskiej grupy ,oferując sowite  profity i apanaże…

Utrzymywanie wobec kilku ważnych podmiotów przywilejów , chociażby braku regulacji rynkowych  takich jak  opłaty za czynsz mienia gminnego , regulacji w przedmiocie handlu w mieście czy regulacje w temacie postoju dla meleksów.  

Kolejne volty to manifestacja „wielokulturowości „ i rozchełstania moralnego.

Aż na końcu przedwyborcze otwarcie na kościół …, czyli wciąganie na listy kandydatów  na radnych osoby związane z Akcją Katolicką.

Wszystko co powyżej ,w wielkim skrócie, zapewniło urzędującemu burmistrzowi pozycję uprzywilejowaną  w w stosunku do konkurentów w starciu o fotel burmistrza.  

Poniżej żywienia Bożonarodzeniowe A.D.2022, ludzi zaangażowanych w   Akcji Katolickiej Kazimierza Dolnego. 

ws22

bbrt

co za zbieżność...

sbn

Siostra Pani Iwony Budnik , Pani Marzena Górecka kandyduje do Rady Miejskiej z listy KWW. Artur Pomianowski. 

 

screenshot 20240304 144822

 

ryn1

ryn12

Czytany 1358 razy

Komentarze

+4
#8 Janusz Kowalski 07-03-2024 05:03
Cytuję Barbara:
Czy wie Pan może dlaczego przetarg na miejsce handlowe przy ul. Browarnej (stragan nr 4), który został rozstrzygnięty 5 marca został unieważniony i ogłoszony ponownie z obniżoną ceną wywoławczą? Liczę na Pana odpowiedź.


Dzień dobry Pani
Właśnie już w wysłałem mejla do Gminy aby wyjaśniła sprawę. . To jednak potrwa ( klasyczne działanie urzędującego despoty, polegające na maksymalnym przedłużaniu czasu odpowiedzi.. )
Burmistrz na sesji 29 lutego poinformował , że najemca który "wygrał" odstąpił od podpisania umowy . Napiszę - po otrzymaniu odpowiedzi z magistratu- najszybciej jak będzie to możliwe.
+2
#7 Barbara 06-03-2024 23:35
Czy wie Pan może dlaczego przetarg na miejsce handlowe przy ul. Browarnej (stragan nr 4), który został rozstrzygnięty 5 marca został unieważniony i ogłoszony ponownie z obniżoną ceną wywoławczą? Liczę na Pana odpowiedź.
+3
#6 Pytający 06-03-2024 19:30
Mam nadzieję, że poza publicznymi podziękowaniami dla Pana Burmistrza były też podziękowania dla ks. Proboszcza, czyli głównego inicjatora tych obchodów od kilku lat.

Co ciekawe na stronie www.kazimierz-dolny.pl/ nie było żadnej wzmianki zapowiadającej wydarzenia.
+9
#5 Aleksander Adamski 06-03-2024 17:15
Uważam się za tradycjonalistę, wszystko, co mówię w kampanii wyborczej jest – jak sądzę – spójne z moją dotychczasową działalnością społeczną i statutem oraz celami trzech stowarzyszeń, których jestem członkiem. Sęk w tym, że tradycja, do której się odwołuję, jest najbardziej wywrotowym i niesamowitym wydarzeniem w dziejach ludzkości. Ojcowie w kazimierskim klasztorze są w prawdziwej, totalnej kontrze do współczesności – a nie nasi poczciwi przyjaciele liberałowie, wytatuowani i w niebieskich włosach; ten ich "bunt" to zwyczajna poczciwość.
Niemniej moja oferta dla liberałów, w tym dla Ewy Wolnej, jest szczera: wybierzcie burmistrza, który ma JAKIEŚ poglądy. I rozliczajcie mnie z uczciwości. W wielu sprawach nie będziemy się zgadzać, ale spór będzie zawsze z otwartą przyłbicą. Nie będę się chował za zastępcami.
0
#4 13 piętro 06-03-2024 04:25
Dlaczego ? Bo zbliżają się wybory. Z artykułu wynika, że autora zadziwia aktywnośc Akcji Katolickiej. Jej podziekowania wskazują, że to ona była organizatorem uroczystości upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. Trzeba uznać, że organizacja ich była udana. Liczba uczestników i przemawiajacych była najwyższa z dotychczasowych. Również ten poczęstunek w Wikarówce przemawia za faktem " najwyższa z dotychczasowych". To, że brał w nim udział Pan Adamski, który jakby nie było jest kontrkandydatem Pana Pomianowskiego, zasługuje na uznanie, ale moim zdaniem przesądziło o tym, Jego patriotyczno - katolickie wystąpienie. Czy przedwyborcze ?
ps. O wielkości uroczystości również świadczy ilość formacji mundurowych. Szczególnie widoczna jest formacja w błękitnych mundurach. Ich liczba i przekrój wiekowy / dziewczynka/, jak i ranga / był generał / podnosiły nastrój. Historycznie rzecz ujmując, błękitne mundury to wyróżnik armii gen. Hallera. Armia ta powstała w 1917 roku we Francji. Tak przy okazji. Jaka, i skąd ta organizacja ?.
+2
#3 Tadeusz Kolba 06-03-2024 00:04
Pilecki, człowiek, który żył kilkadziesiąt lat temu, miał pod wieloma względami więcej wspólnego z X wiekiem i eposem rycerskim, niż ze współczesnością. Tylko z jednego powodu: rozumiał, że rzeczywistość ma głębię, że świat nie jest płaski. Jak wiadomo, ostatnią książką, jaką czytał, było "O naśladowaniu Chrystusa". Niejaki Henri, 24-letni Francuz na pieszej pielgrzymce po katedrach swojego kraju, bezbronny rzucił się na nożownika, ratując życie co najmniej czworga dzieci, może Państwo pamiętają, to było niecały rok temu (bbc.com/.../...). Nigdy nie podał do publicznej wiadomości swojego nazwiska. Zbyt łatwo jest zamknąć sprawę zaklęciem "bohater". Wszyscy jesteśmy wezwani do bohaterstwa, tak jak Ewangelia wszystkich wzywa do świętości.
+1
#2 Neutralny 05-03-2024 21:47
Mieszkańcy Rzeczycy kupieni na wybory,nowy samochód dla OSP,tak się załatwia głosy w wykonaniu burmistrza
-3
#1 Trzeci 05-03-2024 19:47
Panie Januszu a co Pan sądzi o Trzeciej Drodze ? z której do wyborów startuje Pani Romana ? Moim zdaniem obecnie to jednak jest jedyna dobra droga ...

Dodaj komentarz