Komisja Rewizyjna IX kadencji przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za 2023 r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwsze posiedzenie komisji dziewiątej kadencji odbyło się 3 czerwca 2024 r. Radni wysłuchali sprawozdania w wykonania budżetu za 2023 r. Pani Anna Falenta ,skarbnik Gminy Kazimierz Dolny omówiła przychody  i wydatki, założenia zapisane w budżecie i sposób ich realizacji. Z relacji można się dowiedzieć jakie pieniądze i gdzie wędrowały…Oświata to budżet roczny około 12 mln zł z czego około 6 mln zł musi zostać wygenerowane z budżetu gminy. Jednym z najważniejszych elementów budżetu są przychody bieżące. Ich wartości były minimalnie ( około 5% )  wyższe niż w 2022 r. To realny spadek zakładając chociażby inflację. Rok 2023 zakończył się nadwyżką operacyjną oscylującą w kwocie 2 mln zł. Głównie za sprawą zmniejszenia wydatków. Całość do obejrzenia i wysłuchania. Warto !  

Poniżej link do Zarządzenia Nr 22 Burmistrza Kazimierza Dolnego o przebiegu wykonania budżetu za rok 2023

https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/zarzadzenie.22.2024-03-29.pdf

Czytany 1282 razy

Komentarze

0
#10 Roman Sokołowski 14-06-2024 05:38
Przepraszam, że czwartkowego terminu nie dotrzymałem, ale sytuacja DYNAMICZNIE się rozwija dlatego też czekam na jej finał.
Napisze tylko, jaki jest tego powód. Otóż osoba, która na kilka chwil zaparkowała samochód przed bankiem, by dokonać przelewu bankowego przez co została, jako sprawca , wezwana do Komisariatu na wczorajszy dzień, ale nie została przesłuchana bo tej czynności nie miał kto dokonać.
Odnosnie tego wezwania. W miejscu powodu wezwania, policjant wpisał ;" jako podejrzany", a przecież zgodnie z kodeksem postepowania karnego podejrzanym jest osoba której przedstawiono zarzut popełnienia PRZESTĘPSTWA.
Ta osoba CO NAJWYŻEJ może stać się obwinionym i to wtedy, kiedy zostanie przesłuchany w charakterze obwinionego . Zamiast postanowienia o przedstawieniu zarzutów dokumentem to stwierdzajacym jest prokolprzesłuchania a nastepnie j wniosek o ukaranie skierowany do Sądu
Biorąc to wszystko pod uwagę a w szczególności przyjazd wezwanego, nie przesłuchanie go w charakterze obwinionego rodzi pytanie, czy nie nalezy Mu sie zwrot poniesionych kosztów zwiazanych z przyjazdem, ale i z utraconymi korzyściami wynikajacymi z nieobecności w pracy . Jest nim przedsiebiorca.

Dlaczego o tym piszę. Chcę w ten sposób ukazać, że funkcjonariusz policji NIE ZAWSZE jest ponad prawem, tym bardziej, że sam je zle interpretuje.
+3
#9 Roman Sokołowski 11-06-2024 15:17
Dotyczy dwóch komentarzy @ 13 piętro.

Niestety. Realizacja tych propozycji to MRZONKI ŚCIĘTEJ GŁOWY.

Drodzy Mieszkańcy. NIE MA dla Was miejsca na parkowanie samochodu coby za nie nie uiścić żadnej opłaty.

Wprawdzie ŁASKAWA Władza na ulicy Lubelskiej nakreśliła białą farbą kilka miejsc /
ile ?. Kto wie ?/ , gdzie możemy się zatrzymać, ale KONIA Z RZĘDEM temu, kto z tego skorzystał.

Dzisiaj , w dobrej wierze, parkując około 13.00 na Małym Rynku ,by dojść do banku, doświadczyłem sytuacji, która mogłaby się zakończyć kilkuzłotowuym mandatem. Po dłuższym pobycie w Komisariacie skończyło się to na pouczeniu, które też są karą.
Co się wydarzyło opiszę we czwartek, bo na środę do Komiasariatu wezwany w charakterze obwinionego jest osoba, ktora okolo 10ciu dni temu zaparkowała na kilka minut przed bankiem, co na fotografii uwiecznił TAKI Jeden. Czekam na rozstrzygnięcie Jego WINY. Równiez opiszę to zdarzenie.
Panie Burmistrzu, jak żyć. ?. Nie zwracam się do pana Godlewskiego, bo postać Jego wystąpi w tym czwartkowym.
+2
#8 13 piętro 11-06-2024 05:29
Podobna HISTORIA z piekarnią " Sarzyński" u ulicą Plebanka. Czy na odcinku poprzedniego miejsca " Postoj Końskie" nie można postawić " zakazu postoju" z tabliczka nie dotyczy " identyfikatorow " ?

Dziwię sie, że z takim wnioskiem nie wystąpią właściciele piekarni. Obecnie taki kilkuminutowy postój to podrożenie chleba o kilkaset zlotych

Panie Godlewski. Pańskim zadaniem jest rozwiazywanie problemów, ktore utrudniaja " życie" mieszkańcom a nie ściganie i chęć ukarania ich ZA WSZELKA CENĘ , nawet tworzeniem sytuacji, które mnożą konflikt wladza - obywatel. . Od ścigania są inne służby. Pan, jak i pański przelożony ma być pilnym obserwatorem życia spolecznego, rozwiązywać Ich problemy a podlegle Wam slużby mają je egzekwować .
+1
#7 13 piętro 10-06-2024 08:48
Zatrzymywanie się przed bankiem a obowiazujace znaki drogowe.

Przy wjezdzie z ul. Nadrzcznej w ulicę Rynek stoja znaki : zakaz wjazdu za wyjatkiem m. innymi identyfikatowami, za nimi znak zatrzymywania się i postoju a nastepnie wjeżdzamy na plac Rynek , przejeżdzamy obok Banku wjeżdzamy w lewo na Maly Rynek. Przy tym łaczniku stoi powtórzony znak " zatrzymywania się i postoju ".
Nalezy rozumieć, że ten znak, o ile został powtórzony, to musiał być wcześniej ODWOŁANY ten z ulicy Rynek. A co / kto / go odwołało ?. Ano został odwolany NAJPRAWDOPODONIEJ przez Plac Rynek. I co to oznacza ?. Ano to, że pojazdy wyłączone z obowiazku Zakazu Ruchu / identyfkatory/ mogą się na tym placu ZATRZYMYWAĆ i STAĆ . Moim zdaniem w miejscu Banku nalezy postawić znak POSTOJU z opisem do ilu minut, a siłą rzeczy dotyczy to TYLKO SAMOCHODÓW Z IDENTYFIKATOREM. Inne, o ile wjadą, wcześniej popełnią wykroczenie z wynikajace z ZAKAZU RUCHU / znak przy ulicy Rynek/,
W podcieniach przy banku jest stoisko handlowe. Stoisko to otwarte jest / mam taka nadzieję/ jedynie w dni BANK ZAMKNIETY , a więc interesanci MIESZKAŃCY stali i czasowi naszej gminy , zgodnie z ilością miejsc wyznaczonych, swobodnie będą mogli korzystać z postoje NA OKRES SPRAW w BANKU.

ps. Powyższe skonfrontować z fachowcami oznakowań drogowych, a nie TYLKO z policją.
-1
#6 13 piętro 08-06-2024 20:53
@ zorientowany

Zmień nick na "zdezorientowany".
+5
#5 zorientowany 08-06-2024 07:48
Cytuję obserwator:
Cytuję rif:

Jak wiatr wieje...


Tak jak napisał Janusz Kowalski na FB tak i ja potwierdzam zblazowanie lokalnych struktur PO ,PSL,PIS do własnych interesików mniejszych i większych
+2
#4 obserwator 07-06-2024 07:33
Cytuję rif:

Jak wiatr wieje...
-6
#3 13 piętro 07-06-2024 04:30
Cytuję rif:


" Witamy" Obajtka w Kazimierzu. Baner Kanthaka juz WISIAŁ na balkonie w Rynku.

www.youtube.com/.../
+1
#1 Janusz Kowalski 05-06-2024 19:50
Jutro kieruję pismo do Policji jakie czynności podjęła w sprawie podejrzenia popełnienia kolizji drogowej w Okalu, przez wiceburmistrza Godlewskiego w 2023 r januszkowalskikazimierz.pl/... /...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież