Tak wygląda prawdomówność burmistrza Pomianowskiego

Oceń ten artykuł
(19 głosów)

Od kilu dni dochodzą do mnie niepokojące informacje ,  dot. zmian specyfikacji przetargu na utwardzenie wąwozu Czarnego w stosunku do warunków przetargu utwardzenia drogi  „ Na Brzeziny”.

Zamawiający jak się wydaje  poszedł po rozum do głowy i wpisał obowiązek obsługi geodezyjnej po stronie wykonawcy utwardzania "Czarnego".

boch2https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//39SIWZ.pdf

Wcześniej obowiązek ten spoczywał na zamawiającym czyli Gminie Kazimierz Dolny .

czarny11

Proszę wysłuchać się uważnie w słowa  burmistrza Pomianowskiego , które wypowiedział w przedmiotowej sprawie  na ostatniej sesji Rady Miejskiej    https://youtu.be/XQ5_mEiXZrY?t=2579

Jak widać wprowadza opinię publiczną w błąd twierdząc ,że obowiązek obsługi geodezyjnej spoczywał na wykonawcy .

Generalnie warunki przetargu są korzystniejsze niż te wcześniejsze . Nasuwa mi się pytanie dlaczego…? Chyba wszyscy wiemy !

Zamawiający  w pkt 3.10.1 przewiduje dla wykonawcy wąwozu "Czarnego" , możliwość wykonania dodatkowych robót w okresie 3 lat bez przetargu. Co to może oznaczać wszyscy wiemy. Niestety firma z Puław takich przywilejów nie miała.

czarny 3

Kolejna kwestia to przebieg drogi na mapie  tuż  za  „Starą Chatą”. Biegnie ona równolegle do drogi zajeżdżonej, która przebiega przez prywatne działki. Jest to około dwóch metrów od istniejącej, zajeżdżonej drogi. Do usunięcia jest konieczne   kilka drzew  grabów ,dęba ,klonu . W obwodach drzewa mierzą  około  100 cm aby je wyciąć należy uprzednio uzyskać ze zezwolenie na wycinkę , którego na dzień dzisiejszy nie Gmina nie posiada.

c16

 

Nie ma  również umowy użyczenia działek na zajeżdżonej drodze  od właścicieli działek , zgodnie z istniejącym stanem przebiegu drogi. Powoduje to - w przypadku realizacji zadania -  bezprawne naruszenie cudzej własności.

mapa wąwóz niezabitowskiego

wąwóz niezabitowskiego 111

Obecnie w wąwozie prowadzone są intensywne prace  ciężkim sprzętem budowlanym. Zaniepokojeni mieszkańcy ubolewają ,że niszczone są skarpy wywozu  i korzenie drzew, mimo bezwzględnego zakazu naruszania korzeni drzew.

Wczoraj na prośbę mieszkańców dokonałem oględzin na miejscu budowy drogi . Nie widziałem wytyczenia przebiegu drogi przez geodetę. O wszystkim - na wszelki wypadek - poinformowałem pracowników kazimierskiego urzędu . Jaki będzie efekt mojej interwencji  przekonamy się wkrótce.

I rzecz ostatnia. Jeśli faktycznie okaże się, o czym mówią zainteresowani ,że magistrat korzystał we wrześniu z pomocy diagnozy… przy przy drodze  w Bochotnicy ,  przez obecnego wykonawcę utwardzania Czarnego, sprawa jest poważna . Jak mi się wydaje spowoduje to bezsenne noce dla niektórych osób .

J.K   

Czytany 4020 razy

Komentarze

+6
#46 J.K 01-12-2019 21:16
Cytuję Andrzej:
Janusz znasz wykonawcę drogi na Brzeziny ? Odpowiedz


W zasadzie nie znam, widziałem go raz ,ale za to poznam wkrótce ciebie.
-1
#45 Bilski 01-12-2019 18:20
Cytuję Andrzej:
Janusz znasz wykonawcę drogi na Brzeziny ? Odpowiedz

@janusz zawsze odpowiada na pytania. Chyba, że są niewygodne... to nie zauważy :)
0
#44 Andrzej 01-12-2019 16:48
Janusz znasz wykonawcę drogi na Brzeziny ? Odpowiedz
+2
#43 leoś 30-11-2019 18:15
Cytuję Andrzej:
Wsłu*****ąc się w zapisy sesji mam prawie pewność że Janusz Kowalski miał kontakty z wykonawcą drogi w Bochotnicy, próba skierowania dyskusji na tory dogadania się z panem właścicielem firmy budowlanej ocierają się o korupcję a wystąpienia radnego który jest przewodniczącym komisji rewizyjnej to dopiero hucpa- mediacja

Rozumiem, że już świętujesz Andrzeju :) Uważaj z tym alkoholem, bo generalnie szkodzi.
0
#42 Andrzej 30-11-2019 18:10
Wsłu*****ąc się w zapisy sesji mam prawie pewność że Janusz Kowalski miał kontakty z wykonawcą drogi w Bochotnicy, próba skierowania dyskusji na tory dogadania się z panem właścicielem firmy budowlanej ocierają się o korupcję a wystąpienia radnego który jest przewodniczącym komisji rewizyjnej to dopiero hucpa- mediacja
0
#41 Marek 30-11-2019 17:53
Bladego pojęcia o rządzeniu to nie ma KW co pokazał już wcześniej, ogólnie to śmiechu warte było to , że głównym obrońcą wąwozu czarnego był pan który mieszka przy wąwozie dębowe góry utwardzonym już jakiś czas temu :lol:
+7
#40 Takie coś 30-11-2019 15:32
Cytuję z miasta:
Ha, dobre sobie. Rodzina ruszyła z głosowaniem :) Jakby w inną stronę poszło, to można by przypuszczać, że to hejterzy z Ukrainy :)

Dlaczego Portal Kazimierski milczy w sprawie Ukrainy a głośno krzyczała o ataku Agata Pomianowska. Może pora aby burmistrz Pisula coś z tym zrobił bo u Obecnego władcy szybko ucichło
+5
#39 WK 30-11-2019 15:04
Cała sytuacja z tym wąwozem pokazuje, że nasz burmistrz nie ma bladego pojęcia o rządzeniu. Jest przy tym niezwykle małostkowy i w tym wszystkim śmieszny. Uparł się na wybetonowanie wąwozu, który nikomu nie jest potrzebny. Tym samym poszedł w ślady Pisuli, choć sam jego pomysł z betonowaniem korzeniowego krytykował. Najgorsze przy tym wszystkim jest to, że nie wyciąga wniosków, nie uczy się... Na Górach zrobili drogę na nie swoim, i musieli asfalt zwijać. Tu pewnie będzie podobnie. A mógł zrezygnować z jego utwardzania pod wpływem presji ogólnopolskiej. Jeden program w TVNie nie zmieni ogólnego odbioru całego przedsięwzięcia. W Polsce oczywiście nie wiedzą, że występujące w TVNie osoby pewnie pierwszy raz w nim byli, a jak patrzę na chudego/grubego walczącego o jego utwardzenie, to już w ogóle ogarnia mnie śmiech. Naprawdę biznes i polityka nie idą w parze.
+10
#38 artur 30-11-2019 14:21
Ale tylko na pierwszą stronę starczyło im determinacji. Może nie zauważyli, że są pozostałe :) Jechać po nich Panie Januszu. Niech się boją o swoje biznesy. Jeszcze cztery lata... Pomianowski się nie hamuje. Zobaczymy jak zagłosują nasi wspaniali radni. 17 000 000 długu, no normalnie wstyd. Wiadomo, najlepiej się wydaje nie swoje.
+5
#37 z miasta 30-11-2019 14:18
Tylko na pierwszą stronę starczyło im determinacji. Może nie zauważyli, że są pozostałe :)

Dodaj komentarz