Boże Ciało A.D. 2020 r. w Kazimierzu Dolnym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj  w kościele katolickim obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Tradycyjnie, jednak  bardziej skromnie niż zwykle oraz  inną trasą  przebiegała dzisiaj procesja eucharystyczna w Kazimierzu Dolnym . W klasztorze - gdzie zakończyła się dzisiejsza uroczystość –  homilię wygłosił ks. Tomasz, proboszcz kazimierskiej parafii.

Zachęcam  do wysłuchania , jak zawsze trafnego i przejmującego kazania ks,Tomasza.

J.K

Homilia ks.Tomasza

Czytany 2024 razy

Komentarze

-3
#34 S.R. 14-06-2020 12:36
Cytuję Tańczący:
[quote name="S.R."]Tak patrzę na te minusy stawiane przy informacjach o skutkach pandemii i zastanawiam się, kim są Ci, którzy je stawiają. ?.

Co się przejmujesz za rządów prawicy w Polsce same plusy 300+, 500+, mieszkanie+, prąd +, deficyt+, koryto+..., dla każdego coś miłego, nawet przedsiębiorcy masaż+ policyjną pałką mają, słyszałem plotki o programie obozy+ dla odmienców, a ty jakimś przeziębieniem się przejmujesz[/quote

Nie tylko sią przejmuje ale po wpisie @ Z miasta przestraszyłem się. Duzy obóz można na tych 2 ha zbudować.
-1
#33 Tańczący 14-06-2020 12:10
Cytuję S.R.:
Tak patrzę na te minusy stawiane przy informacjach o skutkach pandemii i zastanawiam się, kim są Ci, którzy je stawiają. ?.

Co się przejmujesz za rządów prawicy w Polsce same plusy 300+, 500+, mieszkanie+, prąd +, deficyt+, koryto+..., dla każdego coś miłego, nawet przedsiębiorcy masaż+ policyjną pałką mają, słyszałem plotki o programie obozy+ dla odmienców, a ty jakimś przeziębieniem się przejmujesz
+7
#32 Z Okala 13-06-2020 07:27
Cytuję S.R.:
Tak patrzę na te minusy stawiane przy informacjach o skutkach pandemii i zastanawiam się, kim są Ci, którzy je stawiają. ?.

Spac widze przez tego wirusa nie możesz a moze nad ranem obchod robisz po wsi tak juz z nawyku.
-3
#31 S.R. 13-06-2020 04:16
Tak patrzę na te minusy stawiane przy informacjach o skutkach pandemii i zastanawiam się, kim są Ci, którzy je stawiają. ?.
-5
#30 S.R. 12-06-2020 17:57
"12 dzieci z radomskiego żłobka i 11 rodziców jest chorych na COVID-19. Jeden z rodziców jest pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Zakażenie koronawirusem stwierdzono także u pięciu sióstr mieszkających w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski."
-7
#29 S.R. 12-06-2020 14:44
RELACJA NA ŻYWO

Mamy 376 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 i siedem następnych ofiar COVID-19 - podał resort zdrowia. Zakażenie koronawirusem wykryto m.in. u pracownika medycznego kliniki nefrologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Z kolei unijna agencja ECDC podaje, że większość państw UE jest po szczycie epidemii, ale nie dotyczy to Polski i Szwecji
+1
#28 S.R. 12-06-2020 11:15
Tak patrzę na dzisiejsze nasze Rynki .

wiadomosci.wp.pl/.../

Szkoda, że obaj burmistrzowie nie muszą kupować. Stać Ich na służących ?. Wczoraj widzialem lustrujacego Kazimierz radnego Dołęgę. Pochwalam. Burmistrzów nigdy nie widziałem. Obaj lansuja sie w internecie, jaki to ladny jest Kazimierz w rozumieniu " Ich Kazimierz" .

Jednak wielkim błędem jest, kiedy włodarze miasta nie sa zwiazani z nim miejscem zamieszkania.
-4
#27 S.R. 12-06-2020 09:51
Nie piszą o meleksach ale analogia do " Jeśli jednak na świeżym powietrzu nie możemy zachować dwóch metrów odległości od innych, np. na zatłoczonym chodniku, wówczas nadal trzeba zasłaniać usta i nos." jest nad wyraz zrozumiała. Obowiązek.
-5
#26 S.R. 12-06-2020 09:38
Nadal musimy zasłaniać usta i nos - w jakich sytuacjach?

Przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od 30 maja można bez maseczki spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży lub parkingu. Jeśli jednak na świeżym powietrzu nie możemy zachować dwóch metrów odległości od innych, np. na zatłoczonym chodniku, wówczas nadal trzeba zasłaniać usta i nos.

Nadal jednak trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos m.in. w autobusach, tramwajach, sklepach, kinach, teatrach, salonach masażu i tatuażu, kościołach i w urzędach.

Maseczek nie trzeba nosić w pracy, jeżeli pracodawca zapewni odpowiednie odległości między stanowiskami i spełni wymogi sanitarne.

Ust i nosa nie muszą również zakrywać klienci restauracji i barów, gdy zajmą miejsce przy stole. W punktach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami. Klienci zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne, m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

Dodaj komentarz