Trwa przebudowa drogi do Zbędowic

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Jak można było przeczytać  na oficjalnej stronie Urzędu Miasta , pod koniec kwietnia b.r. rozpoczęły się prace przy przebudowie drogi Parchatka-Zbędowice. http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3637,utrudnienia-w-ruchu-na-drodze-parchatka-zbedowice.html

Jak wiemy z tą inwestycja  było dużo zamętu i nieporozumień. Ostatecznie  inwestycje będzie wykonywała firma z  Kraśnika a nie z Markuszowa,jak wynikało pierwotnie z przetargu .

http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3488,umowa-na-przebudowe-drogi-parchatka-zbedowice-podpisana.html

Niestety droga zostanie przebudowana za  dużo większe pieniądze niż wynikało to z rozstrzygniętego przetargu. Chodzi o niebagatelną sumę około 1500 000 zł.

Wspomniałem o tym przy okazji notki dot. sesji budżetowej.

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2065-ostatnia-sesja-rm-w-2019-r-zakonczona-budzet-z-17-mln-zadluzeniem-przyjety.html

Notka którą zamieściłem, tak rozsierdziła burmistrza, że obsobaczył mnie na Facebooku , pisząc ,że jestem manipulatorem, kłamcą i etc - to oczywiście klasyczny  sznyt..., jakiego burmistrz i jego zaplecze polityczne używa wobec swoich oponentów.

Wątpliwości dotyczące wyłonienia wykonawcy przebudowy drogi  do chili obecnej nie zostały wyjaśnienie , co  budzi wiele podejrzeń.

Na początku stycznia wizytowałem (…) drogę planowaną do przebudowy. Było to związane z tym, że wykonawca  zgodnie z umową miał wykonać do końca grudnia 2019 r.  prace geodezyjne na sumę około 14 tyś zł. Informacje o wartości faktury i opis  otrzymałem od pani skarbnik. Chodziło mi  o to, czy faktycznie prace przy budowie drogi zostały wykonane, tak jak zakładał to harmonogram i opisano na fakturze. 

Jak wiadomo, wykonawca z Markuszowa odmówił podpisania umowy – tracąc wadium w wys.70 tyś zł –  dlatego, że nie był w stanie  rozpocząć budowy przed końcem 2019 r.  Wykonałem wówczas kilkadziesiąt zdjęć na całym odcinku  drogi - zdjęcia w galerii od góry wyk.10 .01.2020 r . Niestety nie zauważyłem śladów  świadczących  o tym, że  w terenie  były wykonywane pomiary geodezyjne .

Najciekawsze jest jednak to,że kontrola RIO z Lublina wykazała,że wadium nie zostało wpłacone . Jest to  sprzeczne z zapewnieniami pani skarbnik ,że wadium w kwocie 70 tyś.zł zostanie zatrzymane https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Protokol_-_kontrola_RIO_2020.pdf

W maju ponownie wykonałem zdjęcia – galeria zdjęć w załącznikach  – na drodze. Bez trudu można było zauważyć rękę… geodetów.

Oznacza to – przynajmniej dla mnie - ,że wykonawca rozpoczął prace na papierku…,a magistrat na to przystał. Czy zatem w przypadku tańszego  o 1,5 mln zł wykonawcy  z Markuszowa nie można było  postąpić podobnie?

Słusznie wówczas pytałem w tekście; „Zastanawia, czy jednak wykorzystano wszystkie możliwości aby pozostać przy pierwotnej firmie i zaoszczędzić półtora miliona złotych.”

Nadal nie wiele wiemy co się wydarzyło,że przedsiębiorca z Markuszowa zrezygnował. Dlatego Rada Miejska zwróci się do instytucji kontrolnych - w tym Urzędu Zamówień Publicznych - aby zewnętrzne organa zbadały prawidłowość wyłaniania wykonawcy przy tej inwestycji .

Nie wiele wiemy także o samym projekcie. Wygląda na to , że przy podjeździe do Zbędowic droga będzie wyższa o około 60 cm, niż obecnie . Zwiększy się tym samym i tak stromy podjazd. Czy ktoś umie Nam wyjaśnić zawiłości projektu ?

J.K

inf. o wyborze najkorzystniejszej oferty droga Parchatka Zbedowice 01

inf. o wyborze najkorzystniejszej oferty droga Parchatka Zbedowice 02

Czytany 1163 razy

Komentarze

+3
#15 ycv 17-06-2020 21:36
sprostowanie: po pracy
+7
#14 ycv 17-06-2020 21:24
cyt.: "Tak przy okazji. Co w Opolu Lubelskiem panie Wróbel ?. Jak tam?." Ważniejsze pytanie może: Co w Kazimierzu? - kto wie? jeśli wiceburmistrz w pracy zajmuje się zamieszczaniem okładek płyt na fb.... dba o promocję?
+9
#13 S.R. 17-06-2020 16:49
Przeczytajcie wtorkowi i piatkowi TARGOWICZANIE. O " LEWIATANIE' szkoda juz pisać.

ksiazki.wp.pl/.../

Ile to dzisiaj zachorować. Ponad 500. 14 śmierci, ale co tam.

Dlaczego nasza Przychodnia zamknięta, jak jest tak dobrze?. Panie Burmistrzu. Dlaczego ?.
+8
#12 Adam 16-06-2020 19:14
Cytuję Tomek:
Podobno sam Janusz go ustawiał,ma doświadczenie po Rynkowej Ha Ha

Bez komentarza Twój komentarz, szkoda gadać.
-8
#11 Tomek 16-06-2020 18:43
Podobno sam Janusz go ustawiał,ma doświadczenie po Rynkowej Ha Ha
+11
#10 mieszkaniec 16-06-2020 07:50
@.R Przetarg to ustawka? z tego wywnioskowałem
+7
#9 S.R. 15-06-2020 14:38
.
Łukasz Szumowski: Koronawirus szybko umiera, kiedy nie jest przekazywany

- Teraz przy tej pogodzie wrażenie jest takie, jakby już wszystko minęło jak zły sen, a nie minęło. [...] Tutaj nie ma co liczyć na to, że ta wysoka temperatura zlikwiduje wirusa. Słońce, promienie ultrafioletowe mogą działać, ale w niewielkim stopniu. Wirusa zabija dystans. On żyje, ale szybko umiera, kiedy nie jest przekazywany kolejnemu człowiekowi - podkreślił minister zdrowia.

Czy luzowanie obostrzeń i odmrażanie gospodarki były przedwczesne?

Łukasz Szumowski zaznaczył, że cały czas należy przestrzegać ogólnych zasad, w tym częstego mycia rąk. Minister Zdrowia przypomniał, że w przestrzeniach zamkniętych oraz w miejscach zatłoczonych nadal obowiązuje zalecenie dotyczące noszenia maseczek. - Nos i usta wciąż powinniśmy zakrywać tam, gdzie nie możemy zachować dwumetrowego dystansu. Mowa tu oczywiście o przestrzeni publicznej - dodał."
+5
#8 wacek 15-06-2020 14:14
Cytuję Współczesny Ewangeli:
Oj ludzie ludzie oburzacie się na wszystko bo wy macie prawo to, bo wy macie prawo tamto, a wyraźnie w weekend z ust wysoko postawionego polityka padły słowa "...skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka...", Teraz już znacie swoje miejsce w codziennym życiu, więc tyrajcie, płacicie podatki bo to jest wasz obowiązek a wszelkie prawa mają tylko elyty.


Goje mają tyrać by jerozolimska szlachta mogła się bawić. Tylko patrzeć jak oficjalnie zmienią nazwę kraju na polin...
+17
#7 Współczesny Ewangeli 15-06-2020 12:25
Oj ludzie ludzie oburzacie się na wszystko bo wy macie prawo to, bo wy macie prawo tamto, a wyraźnie w weekend z ust wysoko postawionego polityka padły słowa "...skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka...", Teraz już znacie swoje miejsce w codziennym życiu, więc tyrajcie, płacicie podatki bo to jest wasz obowiązek a wszelkie prawa mają tylko elyty.
+11
#6 S.R. 15-06-2020 11:27
Miejsca częstego pobytu mieszkańców w gminie Opole Lubelskie codziennie będą odkażane.

Miejscowy magistrat informuje, że w związku z epidemią wywołaną koronawirusem Opolskie Przedsiębiorstwo Komunalne od jutra (08.04) przystąpi do takich zabiegów. Będą one przeprowadzane codziennie w godzinach porannych lub wieczornych. Przedstawiciele opolskiego ratusza zapewniają, że środek użyty do odkażania jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, a jednocześnie skutecznie zwalcza wirusy i inne patogeny.

Odkażanie potrwa do odwołania.

Dodaj komentarz