Czy działka 48/1 zostanie wyłączna z Planu ,czy przepchnięta przez Burmistrzów.

Oceń ten artykuł
(15 głosów)

Ostatnie notki poświęciłem sprawie, wyłączenia z procedowania w planie ( mpzp ) ogólnym działki 655/6 ,stanowiącej moją współwłasność .

Burmistrz i jego radni podjęli taką decyzję wbrew prawu i zdrowemu rozsądkowi . Burmistrz mając w Radzie większość , niestety może  wszystko…!

Nie pomogły argumenty trzeźwo myślących radnych , które w oczywisty sposób podważyły narrację burmistrza. Jednak obaj burmistrzowie byli nie przejednani . Stali na stanowisku  mówiącym  o konieczności wyłączania działki 655/6  dla dobra mieszkańców . Ich zdaniem działka 655/6 stoi na drodze uchwalenia planu przestrzennego dla Kazimierza . W krótce wykaże ,że  była to zwykła prowokacja i manipulacja. 

Nie dość ,że burmistrz bezprawie wyłączył działkę , to na dodatek włączył ją do tzw. trybu indywidualnego. Po to aby budować czarny pijar.

Jest to nie tylko absurd ale i marnowanie  publicznych pieniędzy.

Przez ludzką głupotę, zawiść  Gmina straci kilkanaście, bądź kilkadziesiąt tysięcy złotych na opłacenie planisty.

Idzie oto aby dla tej działki zmienić studium, która jest solą w oku burmistrza.

Wypowiedź wiceburmistrza Godlewskiego z XXIII sesji RM z 18 grudnia 2020 r jest bezcenna...

„Generalnie ,  Generalnie mogę odpowiedzieć  ,że mamy  duże zastrzeżenia ze strony Konserwatora co do procedowania tego terenu i w tej chwili jesteśmy w takim stanie takiej  sytuacji wygląda na to ,że konserwator nie puści nam planu z uwagami  dotyczącymi działki 655/6,uwagami mieszkańców .  No i jesteśmy w takiej sytuacji ,że wygląda na to ,że albo możemy przedłożyć plan mpzp z wyłączoną działką 655/6,tak wymaga ,tak wynika w tej chwili ze stanowiska konserwatora Albo jest albo w dalszym ciągu  pracować nad planem jako całością z tą działką ,tak ażeby uwzględnić stan, stanowisko konserwatora.”

E - sesja od :0, 37:53-039:13  https://esesja.tv/transmisja/11943/xxiii-sesja-18-grudnia-2020-r.htm

Jak pamiętamy w  2019 wybuchła afera związana z budową „rezydencji”  za wiatrakiem…w Mięćmierzu.

Wszystko przez przekręt w mpzp z roku około 1998 .

Obecnie burmistrz chce tą działkę przepchnąć w Planie ,tak aby postawić kropkę nad "i". Mimo negatywnych uzgodnień kluczowych instytucji. 

O tym jednak się nie mówi. Być może dlatego ,że właścicielami domu z widokiem za „milion dolarów” jest   rodzina wiceburmistrza Godlewskiego.

W załącznikach dwa postanowienia z  którymi  warto się zapoznać.  - CDN.

J.K  

uokik

Czytany 3110 razy

Komentarze

+7
#74 J.K 13-01-2021 18:14
[quote name="Z Mięcmierza"]Znalezione u Janusza na blogu .Czlowiek który zniszczył rozwój miasta.i gminy(Od pewnego czasu na kazimierskiej scenie bryluje Bartłomiej Pniewski. Warszawiak, który od 78 roku pomieszkuje w Mięćmierzu. Ostatnio pełno Bartka na każdej Sesji, czy komisji Rady Miejskiej. Zajmuje miejsce przy Burmistrzu. Nie będzie przesadą jak powiem, że stał się nieformalnym doradcą Burmistrza, mentalnym idolem naszego włodarza. Taki miejscowy substytut Eryka Mistewicza. Ponadto Bartek kreuje jedyną słuszną linię programową miejscowego establishmentu. Jednak od jesieni ubiegłego roku, w mojej ocenie zmienił się nie do poznania. Wcześniej uważałem Go za faceta zatroskanego o ważne sprawy społeczne. Obecnie jednak Bartek działa przeciwko interesom rodzimych mieszkańców. Sprawy ważne przemilcza, inne nagłaśnia i uwypukla. Jest przeciwnikiem budowy Centrum Sztuki Audiowizualnej w kamieniołomie, sprzeciwia się zagospodarowaniu terenów pod domy dla mieszkańców np. na Miejskich Polach. Jak większość konformistów selektywnie odnosi się do zagadnień społecznych. Nie słyszałem Jego oburzenia, jak dziesiątki tysięcy ton odpadów z budowy Króla lądowało w Wiśle. Nie słyszałem dzwonów trwogi, jak mega budowle wypełniały przestrzeń publiczną maleńkiego Kazimierza, rujnując przepiękne miej........)[/quote

Nic w tej kwestii się nie zmieniło.
+9
#73 Z Mięcmierza 13-01-2021 17:20
Znalezione u Janusza na blogu .Czlowiek który zniszczył rozwój miasta.i gminy(Od pewnego czasu na kazimierskiej scenie bryluje Bartłomiej Pniewski. Warszawiak, który od 78 roku pomieszkuje w Mięćmierzu. Ostatnio pełno Bartka na każdej Sesji, czy komisji Rady Miejskiej. Zajmuje miejsce przy Burmistrzu. Nie będzie przesadą jak powiem, że stał się nieformalnym doradcą Burmistrza, mentalnym idolem naszego włodarza. Taki miejscowy substytut Eryka Mistewicza. Ponadto Bartek kreuje jedyną słuszną linię programową miejscowego establishmentu. Jednak od jesieni ubiegłego roku, w mojej ocenie zmienił się nie do poznania. Wcześniej uważałem Go za faceta zatroskanego o ważne sprawy społeczne. Obecnie jednak Bartek działa przeciwko interesom rodzimych mieszkańców. Sprawy ważne przemilcza, inne nagłaśnia i uwypukla. Jest przeciwnikiem budowy Centrum Sztuki Audiowizualnej w kamieniołomie, sprzeciwia się zagospodarowaniu terenów pod domy dla mieszkańców np. na Miejskich Polach. Jak większość konformistów selektywnie odnosi się do zagadnień społecznych. Nie słyszałem Jego oburzenia, jak dziesiątki tysięcy ton odpadów z budowy Króla lądowało w Wiśle. Nie słyszałem dzwonów trwogi, jak mega budowle wypełniały przestrzeń publiczną maleńkiego Kazimierza, rujnując przepiękne miej........)
+1
#72 kuzynka 12-01-2021 07:30
Cytuję J.K:
Miejmy nadzieję ,że Komisja Rewizyjna wszystkie te "zawiłości" ws.3 działek....wyjaśni

to masz Jasiu specjalną komisję od swoich 3 działek? - to już wiadomo na co idzie kasa z naszych podatków, mam w gminie 3 działki bez prawa zabudowy, zrobisz też dla mnie komisję żeby mi na usługi i turystykę zmienić?
0
#71 J.K 11-01-2021 19:39
Cytuję kuzynka:
Jasiu, a dlaczego ta działka ma być wyłączana labo przepychana skoro nie ma niej żadnych zmian?
Popatrzyłam i są takie same zapisy w planie z 1998, w Studium i w projekcie nowego planu.

To zupełnie inny przypadek niż Twoje 3 działki gdzie w każdym z tych dokumentów są różne zapisy


Miejmy nadzieję ,że Komisja Rewizyjna wszystkie te "zawiłości" ws.3 działek....wyjaśni
-1
#70 kuzynka 11-01-2021 15:35
Jasiu, a dlaczego ta działka ma być wyłączana labo przepychana skoro nie ma niej żadnych zmian?
Popatrzyłam i są takie same zapisy w planie z 1998, w Studium i w projekcie nowego planu.

To zupełnie inny przypadek niż Twoje 3 działki gdzie w każdym z tych dokumentów są różne zapisy
-7
#69 kuzynka 11-01-2021 08:56
Cytuję Z Mięcmierza:
Cytuję Michał:
Jestem jak najbardziej za zakazem zabudowy tych terenów,stało się żle że ta działka od 1998 roku jest budowlana ,był czas na to żeby to rozwiązać wcześniej ,wiązało by się to z odszkodowaniem dla ówczesnych właścicieli,może trzeba było iść tą drogą był Pan Radnym,teraz uważam że jest już za póżno i trzeba zadbać o to by już nic więcej tam nie powstało

To co Ci co postawili mają być lepsi od tych co tam nie mogą. To samo na Starym Okalu elyta postawiła I blokuje reszcie mieszkańców. Jak jeden pobudowal to i inni też powinni. O wiele piękniejsze mamy widoki w innych zakątkach Polski I jakoś ludziska się budują. Aby u nas tak jakoś dziwnie jest.


z tego co słyszałam to dalszą zabudowę chcą blokować "artyści" z Mięćmierza, ale patrzyłam na projekt planu i jednak jest tam kilka miejsc przewidzianych pod zabudowę
-7
#68 kuzynka 11-01-2021 08:53
Cytuję Jasio Kowalski:
Nie pomogły argumenty trzeźwo myślących radnych , które w oczywisty sposób podważyły narrację burmistrza.


jakie to były Jasiu argumenty?
+4
#67 J.K 11-01-2021 06:21
Cytuję Bilski:
@janusz bo się północ zbliża. Obiecałeś, że dziś opublikujesz wszystkie dokumenty, które posiadasz :)


Zmieniłem zdanie ,wobec ostatnich wydarzeń.
-3
#66 WiARA 11-01-2021 04:45
Cytuję Z Mięcmierza:
Ja rowniez sobie nie życzę aby jakiś tam Pniewski robil zdjecia mojej działki ktora tam się znajduje. To jest moja prywatność ja mu nie zaglądam na podwórko I mnie nie interesuje co tam i co co robi na nim. Zapomniał wół jak cieleciem był. Myślał że wszystko wykupi sam u nas aż się zdziwił.


Kup i zamontuj.
olx.pl/.../...
0
#65 .................... 11-01-2021 04:23
Cytuję Bilski:
@janusz bo się północ zbliża. Obiecałeś, że dziś opublikujesz wszystkie dokumenty, które posiadasz :)


Jako projektant domu powinieneś znać wszystkie papieru. Cosik nerwy nie trzymają .

Dodaj komentarz