Zana House vs Gmina przed Sądem

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniu wczorajszym przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Lublinie miały miejsce dwie rozprawy związane ze skargami wniesionymi przez Zana House Sp. z o.o. oraz Wojewodę Lubelskiego (choć z inicjatywy Spółki) w przedmiocie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kazimierz Dolny. Spółkę reprezentował wiadomy adwokat. Była też przedstawicielka Wojewody… Radę reprezentowała oczywiście Pani Mecenas Anna Chudek. Sąd zadecydował, że obie skargi będą rozpatrywane łącznie, choć należy podkreślić, że Zana House chce uchylenia Studium w całości, natomiast Wojewoda jedynie w części, w odniesieniu jedynie do jednej z działek Spółki.
Nieoczekiwanie mecenas reprezentujący Zana House złożył wniosek, aby do postępowania włączyć także kolejną skargę na Studium – chodzi o działkę przewidzianą pod rezerwę cmentarza. Z tego też względu posiedzenie Sądu zostało odroczone aż do momentu, gdy na wokandzie stanie kolejna, już trzecia skarga. Póki co termin rozprawy nie jest znany.
KW

Czytany 3962 razy

Komentarze

+3
#4 br..... 19-04-2016 18:42
Niesamowity artykuł w Kurierze Lubelskim dotyczących powiązań rodzinnych posłanki Agaty Borowic i jej Brata Andrzeja dla którego utworzono specjalnie leśnictwo.
Czy ktoś sprawdzi powiązania posłanki z Biłgoraja z wojewodą lubelskim i spółki Zana House w kontekście Marka Borowca?

kurierlubelski.pl/.../...
+3
#3 Czekający 16 lat 13-04-2016 13:03
To co my mamy teraz zrobić, Panie Kowalski? Wszyscy Ci, którzy przez wiele lat czekali na możliwość przekształcenia działek. Tamte 8 lat bałaganu minęło. Nie pozwólmy, żeby teraz jakieś CWANA SZAJS zniweczyło nasze starania. Ale mam wrażenie, że do tego celu potrzeba nam współpracy ze wszystkimi: z Burmistrzem, z Parkami, z Konserwatorem. To widać z daleka, że stare popłuczyny mącą wodę w Grodarzu. Ale nie damy się. Wspólnie.
+2
#2 Niki 13-04-2016 12:36
Czy szanowny włodarz mógłby rzestać rozpowiadać jak to biedaczka Wawer opuścił... jednak to Wawer był na radzie konserwatorskiej i na rozprawie w sądzie.
+5
#1 xyz 13-04-2016 11:17
A jakie to podstawy firma zana house ma do tego żeby uchylić studium w całości? Wojewoda Lubelskie sprawujący kontrolę formalno prawną nad przyjmowanymi przez gminę uchwałami nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości. Uchwałę dotyczącą studium rada gminy podjęła prawie rok ponad rok temu! Czy sąd nie jest sposobem wywierania nacisku na burmistrza, który wydaje dycyzję środowiskową? Czy nie chodzi aby o to, ze firma zana house odstąpi od włóczenia się po sądach w sytuacji przymknięcia oczu przez lokalną społeczność na łamanie prawa przejawiające się niezgodnością inwestycji z zapisami MPZP?

Dodaj komentarz