Posprzątajmy Kazimierskie Wąwozy

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Kazimierz Dolny, dn. 28 marca 2011 r.

 

Pan mgr Jerzy Arbuz

Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym

Pan mgr inż. Teodor Józefacki

Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym

Pan mgr inż. Andrzej Pisula

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bochotnicy

Pani mgr Marzena Siwiec

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy

Pani mgr Marzena Sypuła

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym

Posprzątajmy Kazimierskie Wąwozy

 

Szanowni Pedagodzy!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o zaangażowanie się we wspólną akcję sprzątania, której celem jest wzmocnienie atrakcyjności Kazimierzowi Dolnemu, naszemu miastu. Szczególnej interwencji wymagają kazimierskie wąwozy. Ta przyrodnicza wizytówka Kazimierza od wielu lat jest miejscem lokalizacji dzikich wysypisk śmieci, intensywnie powiększanych zarówno przez przyjezdnych jak i samych mieszkańców.

Uważamy, że w to szlachetne przedsięwzięcie warto zaangażować młodzież szkolną. Byłaby to dodatkowa lekcja pracy na rzecz swojej „małej ojczyzny”, tak ważna w kształceniu młodych osobowości. Uświadomienie młodemu pokoleniu odpowiedzialności za swoje otoczenie jest ważną inwestycją w kształt przyszłego społeczeństwa obywatelskiego.

Dobrą okazją do podjęcia akcji jest zbliżający się Dzień Ziemi (22 kwietnia). Zachęcamy Państwa do podjęcia współpracy, zachęcamy do zorganizowania akcji sprzątania okolic szkoły, lasu czy wąwozu. My, niżej podpisani zobowiązujemy się wspierać i pomagać przy organizacji akcji, jak również w miarę możliwości uczestniczyć w samym sprzątaniu.

Z poważaniem

Radni Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym           

Janusz Kowalski   Ewa Wolny    Jakub Pruchniak

Rafał Suszek     Mirosław  Opoka Roman Suszek

Piotr Guz        Leszek Furtas

Czytany 8979 razy

Komentarze

+1
#21 Marianna 03-04-2011 17:12
Nie rozumiem jak osoba dorosła , kobieta !!!!!!!!!!!!!nie wstydzi się prowadzić taki blog??Jaki pan taki kram .
+1
#20 Jeremi 03-04-2011 14:57
Noi ciekawe dlaczego burmistrz i niektórzy radni nie czepią się tego "kundla", tylko czepiają się blogu pana Janusza ten blog jest przynajmniej kulturalny a tamten blog chamski :P
+3
#19 Marianna 03-04-2011 13:49
Oczy przecieram ze zdumienia , co na tym kundelku wypisują , rozumiem że austriacka księżna nie mówi po polsku to nie rozumie w co Ją wciągnęli , kto z szanujących się obywateli brałby udział w takich brudach (nie mówię o zbieraniu śmieci)i intrygach nie mówiąc już o arystokratach którzy z racji urodzenia odbierają najstaranniejsze wychowanie I NIE MA MOWY O TAPLANIU SIĘ W BŁOCIE.Błocie śmierdzącym intrygami.
Szczerze mowiąc aż mnie język świerzbi ,żeby zapytać księżnę czy wie w co jej osoba została wplątana .
+1
#18 małojec 31-03-2011 20:48
Jak czytam tubę propagandowa burmistrza Duni Radce opadają.Już namówił kundelka do akcji propagandowej to śmieszne co nie?Ale dobrze ,ze skorzystają na tym wąwozy.
+4
#17 z rodziny Góreckich 30-03-2011 21:41
Super akcja Januszu,wszyscy biorą z Was przykład,super,że zainicjowałeś tak wspaniałą akcje,brawa dla Ciebie i Radnych.Pozdrawiam
+5
#16 Marta 30-03-2011 18:59
"Kryk" to nie jest alpel do dyrektorów tylko prośba. Oczywiście wszyscy wiemy, że co roku jest akcja sprzątania - Dzień Ziemi i najczęściej to własnie dzieci ze szkół sprzątają. Radni proszą o wspólne zaangażowanie w tą akcję, również szkoły.
+6
#15 Aśka 30-03-2011 16:08
kryk chyba dobrze, że Radni troszczą się o czystość gminy i skupiają się na różnych problemach. Przynajmniej teraz widać, że mamy Radnych ;-)
-2
#14 kryk 29-03-2011 23:41
Nie no to juz jest jakas przesada. Przeciez od lat jest akcja sprzątania i chyba w tej sprawie nie trzeba apeli do dyr szkół wysylac, i to jeszcze kto radni. Litości? Który mądry z podpisanych to wymyslil?
+3
#13 małojec 29-03-2011 19:52
jest oczywiste ,że wszelkiego rodzaju działania społeczne mają jak najbardziej pozytywniejący oddźwięk,Tak trzymać,wywieranie nacisku na władzy,przynosi pozytywne :-) rezultaty.
+4
#12 maniek 29-03-2011 19:45
Grymas50 można zatem powiedzieć, iż dziennikarstwo obywatelskie przynosi swoje rezultaty. Podziekowania dla Ciebie, iż w trakcie wielu komentarzy poruszałeś ten drażliwy temat zwiazany ze śmiecmiami w okolicach Miejskich Pól.

Dodaj komentarz