Pismo do Pana Burmistrza Duni w sprawie Studium

Oceń ten artykuł
(17 głosów)

Pismo do Pana Burmistrza Duni w sprawie zmian w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego.

Po blisko 6 latach (swoisty rekord!) od rozpoczęcia prac związanych ze zmianami Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego mieszkańcy naszej gminy w dniu 6 kwietnia 2011r doczekają się w końcu wyłożenia owego dokumentu. Ten jakże ważny dla naszej gminy i mieszkańców  dokument od wielu miesięcy budzi kontrowersje nie tylko wśród mieszkańców, ale również i części radnych. Jest to głównie związane z faktem dużego zainteresowania przekształceniem działek z rolnych na budowlane. I nie ma w tym nic dziwnego i nadzwyczajnego, gdyż z uwagi na niską opłacalność produkcji rolnej, ziemia stanowi kapitał, który jest tym cenniejszy im lepsze są zapisy w Studium a następnie w Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Osobiście uważam, iż jak najwięcej mieszkańców naszej gminy, (podkreślam mieszkańców) powinno z faktu wprowadzania zmian do studium skorzystać. Jednak z rozmów jakie przeprowadziłem z mieszkańcami naszej gminy wynika, iż wielu nie wiedziało o tym, iż takie zmiany w Studium są prowadzone, jak również o tym, iż co najmniej dwukrotnie zmieniano terminy naboru wniosków. Mając to na względzie wystosowałem w dniu dzisiejszym tj. 29 marca 2011r do Pana Burmistrza Duni pismo, które owe wątpliwości ma wyjaśnić, a którego treść przestawiam Państwu poniżej. Niezwłocznie po otrzymaniu pisma z  odpowiedzią od Pana Burmistrza Duni poinformuję Państwa o jego  treści.

Rafał Suszek

alt

 

Czytany 9289 razy

Komentarze

+1
#59 IGOR 15-04-2011 07:16
Kaja/no sory ale dla pana burmistrza jeżeli z terminem skladania wniosków było wszystko ok to niepowinno być dla niego problemem odpowiedzieć że od dnia xxx do dnia xxx był termin.Chyba że terminy tyle razy były zmieniane że burmistrz sam nie pamięta , bez przesady że takie pismo zajmuje miesiące, tym bardziej że powiedziano panu Rafałowi że jest już przygotowane tyle że z tym przekazaniem się schodzi,nawet jakby wysłali to pismo na piechote do Parchatki to i tak już by doszło. :-)
0
#58 Kaja 14-04-2011 22:09
Igor studium tworzono 6 lat a TY byś chciał pismo za tydzień :)
+2
#57 IGOR 14-04-2011 07:44
Kolejny tydzień mija , a panu burmistrzowi się nie spieszy z już przygotowanym pismem aby go przekazać panu Rafałowi.Panie burmistrzu czyżby jakieś poprawki do sporządzonego już pisma ?? a może sami nie wiecie jakie były te terminy wniosków, bo inaczej nie sprawiało by problemu takie pismo i już dawno mielibyśmy odpowiedż ,no ale taka odpowiedż wymaga czasu na pewne przemyślenia PRAWDA????
+2
#56 miejscowa 09-04-2011 19:26
Bardzo prosimy panie Januszu o taki wzór gdyż niekażdy może pojechać i sobie wziąć z urzędu a tak to więcej osób miałoby możliwość zapoznać się z takim wzorem dzięki pana blogowi :-)
+3
#55 krakowiak 09-04-2011 18:57
Dziękuje panie Januszu za odpowiedż , i będziemy wdzięczni za taki wzór na blogu.A czy niemiało być tak że sołtysi mieli dysponować takimi wzorami ???pozdrawiam....
+5
#54 J.K 09-04-2011 18:50
krakowiak-może w poniedziałek zamieszczę wzór na blogu.Postaram się również aby radni na dyżurach mieli wzory .
+5
#53 krakowiak 09-04-2011 18:20
Panie Januszu a czy mozna np.w urzędzie nabyć wzór odwołania do projektu,jak takie uwagi powinny wyglądac i co powinno się znaleść na odwołaniu oraz czy jakieś dokumenty trzeba dołączyć ,myślę ze urząd powinien posiadać takie wzory aby mieszkańcy wiedzieli jak ma wyglądac takie odwołanie.
+5
#52 Hania 09-04-2011 13:20
Obawiam się, iż to wkrótce może długo potrwać... Przecież na takie proste pytania zawarte w piśmie Pan Burmistrz winien odpowiedzieć w ciągu jednego góra dwóch dni, a tu juz blisko dwa tygodnie... czyżby odpowiedź nastręczała problemy...?
+6
#51 R.S 08-04-2011 21:03
Szanowni Państwo w dniu wczorajszym na Komisji Urbanistyki i Planowania Przestrzennego zadałem Panu Żurawieckiemu (Pana Burmistrza nie było) pytanie odnośnie mojego pisma w/s Studium i otrzymałem odpowiedź, iż już jest sporządzone i wkrótce je otrzymam.
Niezwłocznie po otrzymaniu owego pisma zamieszczę je blogu.
+5
#50 J.K 08-04-2011 20:39
Irmina-Burmistrz nic na razie nie mówił w sprawie pisma .Ja przygotowuje również pismo do burmistrza w sprawie studium.Myślę,że w końcu otrzymamy satysfakcjonującą odpowiedź.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież