Wielkie wydarzenie w Parchatce

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

zdjęcia; Facebook / Dzieje Parchatki / 

Jak czytamy na Facebooku Dzieje Parchatki Koło Gospodyń Wiejskich POLANKI w Parchatce przy współpracy z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury zorganizowali Lawendowy Piknik, który odbył się w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Jest to bezprecedensowe wydarzenie w Naszej gminie.  Wydarzenie, współtworzyła  piękna słoneczna pogoda, mieszkańcy Parchatki i licznie przybyli goście . Uczestnicy wydarzenia mogli delektować się bardzo bogatym przepychem potraw lokalnych. Wszystko przygotowane przez gospodynie z Parchatki.  

Wydarzeniu towarzyszyły turnieje ,pokazy strażackie itp.

Mieszkańcy skorzystali z możliwości zaszczepienia przeciw  COVID 19  jak też  możliwości spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym.

Całość uświetniał repertuar zespołu śpiewaczego przy KGW w Parchatce, który  po raz pierwszy zaprezentowali swoje wokalne umiejętności przed tak liczną publicznością.

Należy zaznaczyć ,bez wątpienia, że każda miejscowość posiada kapitał w postaci zdolnych do angażowania się w sprawy społeczne mieszkańców. Jednak aby uaktywnić mieszkańców niezbędny jest lider. W Parchatce jest nim sołtys, a zarazem  radny Rady Miejskiej, Ryszard Rybczyński.

Na koniec łyżka dziegciu. W uroczystościach zabrakło władz Kazimierza. Zarówno przedstawicieli  zdominowanej przez Burmistrza Rady Miejskiej   jak i samego Artura Pomianowskiego.  

Wydarzenie zbojkotowała również przewodnicząca Komisji Kultury… Ewa Wolna.

Należy dodać ,że Kazimierz Dolny jako jedyny wśród lokalnych miejscowości nie zorganizował „Narodowego Czytania” . Jest to symptomatyczne, zważywszy na fakt , że władze miasteczka współpracują z licznymi organizacjami mającymi za zadanie promowanie kultury.

J.K  

Czytany 1634 razy

Dodaj komentarz