Zacznijmy sprawy miasta traktować poważnie

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Niektóre problemy magistrat rozwiązuje niezwykle szybko. Likwidacja handlu na ulicy Nadwiślańskiej ,czy zmiana organizacji ruchu -  o której dowiedzieliśmy się za pośrednictwem PSP w Puławach. https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2378-miliony-na-oczyszczalnie-sciekow-w-bochotnicy.html

Inne kwestie leżą odłogiem. Opracowanie miejscowych planów przestrzennych, zamieciona pod dywan sprawa Kamienicy Gdańskiej, czy kultowa reorganizacja handlu w mieście. W kwestii uporządkowanie postoju meleksów, burmistrz odpowiedział pismem – w załączeniu.

Powyższe nie napawa optymizmem. Mieszkańcy tracą nadzieje na wszystko. Wąskie grupy interesu mają się natomiast wyśmienicie. Niepewni są także  przedsiębiorcy, przy najmniej większość z nich…

W mieście panuje chaos a przez to kasa magistratu  świeci pustkami.

Radni o problemach  miasteczka nie chcą rozmawiać. Posiedzenia Rady sprowadzają się do bloku głosowań – z góry zaplanowanym przekazem jaki ma dotrzeć do opinii publicznej. Kluczowe dla mieszkańców sprawy  załatwiane są doraźnie.

Burmistrz Artur Pomianowski z zapleczem dla większości z nas jest zarządcą. Gospodarską…rękę odczuwa jedyne niewielka grupa.   

Niestety nie wiele możemy z tym problemem zrobić .

J.K

melex

Czytany 1682 razy

Komentarze

-10
#20 WiARA 22-09-2021 06:01
"W drugiej części "Faktów po Faktach" gościem była profesor Lidia Morawska. Polsko-australijska naukowczyni od lat jest współpracowniczką i doradczynią Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i od ponad dwóch dekad współtworzy zalecenia WHO związane z jakością powietrza. W tym roku znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi, opublikowanej przez magazyn "Time". O tym, jak udało się jej przekonać WHO do zmiany podejścia do walki z koronawirusem, profesor Morawska mówiła w rozmowie z Piotrem Kraśką. Tłumaczyła, że "nauka od dawna całkowicie potwierdzała, że nie tylko ten wirus, ale także inne, które pochodzą z dróg oddechowych, są przede wszystkim w powietrzu". - Nie miałam więc żadnych wątpliwości, w jaki sposób przenosi się wirus - podkreśliła. - Jak usłyszałam pod koniec marca 2020 roku stwierdzenia ze Światowej Organizacji Zdrowia, że wirus nie jest w powietrzu, to wtedy stwierdziłam, że coś się musi w tym temacie zrobić. Bo jeżeli taka dezinformacja będzie w dalszym ciągu rozprzestrzeniona, to będzie to prowadziło do większej liczby przypadków, do większej liczby śmierci - wyjaśniła."
+3
#19 WiARA 22-09-2021 05:35
@ Maurycy z Bochotnicy

Mnie " bliżej"do Domu Seniora w Okalu nizli do Dzwonnicy, która to nazwa od wieków / Mieszko I / przynależna jest kościołowi, a od niedawna kościółkowi w Bochotnicy. Jeszcze bardziej od niej oddaliło mnie kazanie w klasztorze, kiedy to usłyszałem " non possumus" w sprawie maseczek , i co gorsza , temu wezwaniu nadano ton historycznemu ' non possumus/ .które wypowiedział kardynał Wyszyński / dzisiaj święty/ kiedy to komuniści chcieli mieć wpływ na nadawanie biskupich stanowisk.
Swoja drogą mnie również zastanawia ten , trwajacy od dłuższego czasu, niepochlebny ton jej działalności. Myslę, że nalezy nam sie wyjaśnienie. Nie liczę na komisję kultury ani na jej Radę przy Burmistrzu. hmm. Może jednak powinienem liczyc ?
+16
#18 Maurycy z Bochotnicy 21-09-2021 22:36
Cytuję Góral:
Hej Srycycymaurycy ty wiesz wszystko najlepiej .Państwowa posadka jak mniemam


Mam na imię Joasia, mam jedenaście lat i Mamusia nie pozwala mi rozmawiać z Góralami.
-15
#17 Góral 21-09-2021 22:18
Hej Srycycymaurycy ty wiesz wszystko najlepiej .Państwowa posadka jak mniemam
+16
#16 Maurycy z Bochotnicy 21-09-2021 22:14
Cytuję Czyt:
Cytuję O!:
Cytuję Rodzic:
Dlaczego w szkole zebrania a nie w Domu Kultury? Szkoła to miejsce nauki dzieci. Jest pandemia.

To może w Dzwonnicy tam nie ma żadnych zajęć?

Tam są schadzki, nie można przeszkadzać


Górale z Gór i Dołów są banowani, no a WiARA śpi.
To może coś więcej na temat tych schadzek w dzwonnicy społeczność by się dowiedziała?
Skoro już płaci za tę Dzwonnicę to może chociaż ma prawo do paru pikantnych szczegółów.
Poprosimy!
+7
#15 Mieszkaniec 21-09-2021 20:00
O Góral się zdenerwował że JK kasuje jego wpisy na temat Rotacyjnego
-6
#14 Góral 21-09-2021 19:30
Janusz Ty BARANIE kasuj kasuj beee
+7
#13 Tak tak 21-09-2021 19:19
Cytuję Czyt:
Cytuję O!:
Cytuję Rodzic:
Dlaczego w szkole zebrania a nie w Domu Kultury? Szkoła to miejsce nauki dzieci. Jest pandemia.

To może w Dzwonnicy tam nie ma żadnych zajęć?

Tam są schadzki, nie można przeszkadzać

A kto tam się zchadza? Zchadzkowicze?
+12
#12 anty-LGBT 21-09-2021 09:10
Ten pan na nadgarstku nosi tęczową opaskę . To znak indentyfikacyjny obecnej władzy.
+16
#11 J.K 21-09-2021 07:53
Cytuję zdegustowana:
Czy ktoś z Państwa wie może, co to za hipis, pozbawiony manier, bez wychowania, z prymitywnymi odzywkami jeździ z jaśnie Panem burmistrzem po zebraniach wiejskich? Zarośnięty jak Rumcajs, z kolczykiem w uchu, ubrany w pstrokate powyciągane ciuchy. Kto to jest?


Śmiem twierdzić ,że jest to Twój wiceburmistrz, Bartłomiej Godlewski. Aby przybliżyć profil psychologiczny tego pana, zapraszam do zapoznania się z komentarzami @baart. Komentarze o takim Nicku wraz @Bilski pojawiały się w 2019 r wz. z tematem budowy za wiatrakiem w Mięćmierzu.
Nie ukrywam, że osobistość specyficzna. Kiedy bez powodu w trakcie komisji zaczął wyzywać mnie od chamów zrozumiałem, że ten pan w odróżnieniu od Wice D.Wróbla ma głównie szokować.

Dodaj komentarz