Stowarzyszenie Pola Miejskie ,zebranie z mieszkańcami Kazimierza

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Fragment wywiadu z prezesem SPM, Aleksandrem Adamskim zamieszczonym na stronie www.polamiejskie.pl 

Cały wywiad z prezesem Stowarzyszenia Pola Miejskie, Panem Aleksandrem Adamskim w załącznikach - do pobrania. 

SPM1

https://polamiejskie.pl/rozmowa-z-prezesem-pol-miejskich/

Czytany 1694 razy

Komentarze

0
#17 abc 03-07-2022 01:27
a jaki jest nip tego stowarzyszenia?
0
#16 13 piętro 20-06-2022 21:38
Zybertowicz powiedział:
"Burza po wypowiedzi doradcy prezydenta. "To niebezpieczne słowa. Propaganda Kremla to wykorzystuje"

"Zastanawiam się, czy koncepcja jakiejś unii polsko-ukraińskiej albo Rzeczypospolitej wielu narodów nie mogłaby być wspaniałą przygodą dla pokolenia młodych ludzi" - powiedział prof. Andrzej Zybertowicz, analityk i socjolog, dziś doradca prezydenta RP. Tymi słowami profesor wywołał burzę w mediach społecznościowych. - Tego typu opinie są niebezpieczne, bo jesteśmy na froncie wojny propagandowej, w której może dojść do prowokacji siłowej - mówi Wirtualnej Polsce dr Wojciech Siegień, ekspert ds. Rosji z Uniwersytetu Gdańskiego.
0
#15 13 piętro 20-06-2022 21:33
Cytuję 13 piętro:
polamiejskie.pl/.../

Aktualnie wiele miast, miasteczek podjęło decyzje o wdrożeniu projektu. Może by tak zasięgnąć u nich " języka". Panie Burmistrzu. Czas PYTAĆ.


O 18.00 słuchałem" Rozmowy niedokończone". One to sa w Radio Maryja. Gościem był Antoni Macierewicz. Mówił.Duzo mówił. Między innymi o zabiciu Prezydenta w Smoleńsku, mówił o aktualnym sojuszu rosyjsko - niemieckim, mówił też o G - 5. Powiedział mniej wiecej, że "kto zarządza G-5 ten nami rządzi".
Co powiedział prof. Zybertowicz to strach przytoczyć. Będzie o tym głośno.
+5
#14 Dramaturgia 20-06-2022 16:31
Cytuję Adi:
Panie Kowalski może spyta pan burmistrza czy będzie kurtyna. Upały dają nieźle popalić.

Kurtyna to będzie jak ta tragikomedia z pod tytułem „Dobra Alternatywa” się zakończy.
+3
#13 13 piętro 20-06-2022 14:26
Cytuję Adi:
Panie Kowalski może spyta pan burmistrza czy będzie kurtyna. Upały dają nieźle popalić.


www.youtube.com/.../
+5
#12 schody do bogactwa 20-06-2022 14:22
"Samorządy są ostoją naszej demokracji, to właśnie tam kwitnie obywatelskość - ten popularny wśród polskiej inteligencji pogląd warto skonfrontować z rzeczywistością. Zrobił to bardzo mocno Andrzej Andrysiak w swojej książce reporterskiej "Lokalsi. Nieoficjalna historia pewnego samorządu". Andrysiak na co dzień jest wydawcą "Gazety Radomszczańskiej", o której lokalni politycy PiS i Platformy zgodnie mówią, że jest wrzodem na tyłku…"

Ten Andrysiak z tą "Gazetą Radomszczańską" przypomina mi kogoś z pewnym "blogiem"
Tylko wrzód rośnie komu innemu...
+2
#11 Adi 20-06-2022 14:05
Panie Kowalski może spyta pan burmistrza czy będzie kurtyna. Upały dają nieźle popalić.
+5
#10 13 piętro 20-06-2022 13:22
"rof. Przemysław Śleszyński twierdzi, że 122 polskie miasta są zagrożone zniknięciem. Co będzie z Radomskiem za ćwierć wieku?

Nie wiem. Moim zdanem kluczowe słowa brzmią: jakość życia. Dla ludzi to się staje bardzo ważne, zwłaszcza dla młodszych pokoleń. Samorządowcy pod tym pojęciem rozumieją sprawy infrastrukturalne, żeby droga była równiejsza, albo basen z większą zjeżdżalnią. A nie o to chodzi.
To o co?

Ludzie zaczynają o jakości życia myśleć bardziej nowocześnie - nie poprzez pryzmat drogi czy fontanny na rynku. Zmiana polega na przykład na tym, że można pracować w dużym mieście zdalnie, ale mieszkać w małym. I dla takich ludzi ważniejsze są sprawy mniej namacalne, na przykład smog. Radomsko - niestety - znalazło się na 26 miejscu w Europie pod względem zanieczyszczenia powietrza. Z tym smogiem było tak, że zaczęliśmy o nim pisać, powstał w mieście "Alarm Smogowy" i zaczął naciskać na władze, trzy albo cztery lata trwało, zanim władze uruchomiły program wymiany pieców. Bardzo słabo wyglądają na poziomie lokalnym relacje stowarzyszeń czy grup obywatelskich z władzą, bo władza odbiera je jako zagrożenie. "O co im chodzi TAK NAPRAWDĘ? Bo przecież nie o smog! Chcą nas wygryźć? Pod kogo oni są podwieszeni?". I potem bardziej prężni młodsi ludzie mówią: chciałem coś zrobić, coś zmienić, ale nie jestem swój, chromolę ten cały lokalny układ, wyjeżdżam."
haha. " I potem bardziej prężni młodsi ludzie mówią: chciałem coś zrobić, coś zmienić, ale nie jestem swój, chromolę ten cały lokalny układ, wyjeżdżam."
hmm. Kiedy pan Stachyra odpuści, kiedy Adamski ?. Nieco starsi i starsi JUŻ odpuścili. Wymienić Ich ?
+5
#9 schody do bogactwa 20-06-2022 12:16
Witamy w Polsce lokalnej. "Jak nie należysz do kręgu, to będziesz zasuwał za minimalną"
Samorządność nam się zdegenerowała i przekształciła w spółdzielnię pracy. Podstawa działania samorządów to zapewnienie swojej grupie zatrudnienia w dobrych punktach.
next.gazeta.pl/.../...
+4
#8 schody do bogactwa 20-06-2022 12:13
Cytuję głaz:
Cytuję 13 piętro:
polamiejskie.pl/.../

Ten samochód terenowy w cmentarnym wąwozie. To ZAMAZANE to numer rejestracyjny samochodu. Zamazany, bo strach. Panie Dyrektorze. Pan się NIE MOŻE bać. Wystarczy poprosić fotografa i z odsłoniętym zdjęciem zgłosić policji. To pańskim ......... obowiazkiem.ciekawe czy to samochód pana Adamskiego, który chwalił się na portalu Kazimierzdolny.pl , że jeździ tym wąwozem na skróty po bułki

Nie jeździ.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież