Panie burmistrzu pętla się zaciska

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Burmistrz nie miał racji twierdząc , że zamówiona opinia prawna ( kancelarii zewnętrznej ) może nosić miano dokumentu wewnętrznego. Chodziło o bardzo ważną rzecz. Na spotkaniu z mieszkańcami ( 21 lipca 2022 ) ,podczas dyskusji publicznej nad projektem mpzp, wiceburmistrz Bartłomiej Godlewski powiedział ,że projekt planu ( głosowany przez RM 30 grudnia 2021 r )  był opiniowany ,jako zgodny z prawem , przez kancelarię zewnętrzną.

Wiemy ,że uchwałę o zatwierdzeniu Planu… Wojewoda Lubelski unieważnił, stwierdzając naruszenie prawa w przygotowaniu projektu Planu, zarówno w aspekcie formalno - prawnym jak i merytorycznym.   

Wystąpiłem więc o tą  opinię.  Burmistrz odmówił jej wydania twierdząc ,że jest to dokument wewnętrzny Urzędu i jako taki nie podlega udostępnieniu .

Chciałbym  również Państwa poinformować ,że - co najmniej - drugi raz  z rzędu sekretarka  kazimierskiego magistratu dostała zakaz informowania mnie o zostawianych przez listonosza awizo. Tylko dobra praca Poczty Polskiej sprawiła ,że otrzymałem korespondencję z SKO w Lublinie. Dwa tygodnie temu magistrat nie poinformował mnie innym awizo, chodziło o korespondencję z prokuratury .

Wcześniej miało miejsce otwieranie korespondencji kierowanej do mnie. Dlatego zwróciłem się do Poczty Polskiej  o zostawianie awizo w Urzędzie.  

Jak widać siła argumentu zmieniona została  w argument siły.

Poniżej linki do materiałów związanych z niniejszą sprawą 

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/2551-przebrala-sie-miarka.html

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/2538-plan-przestrzenny-wersja-piata-poprawiona.html

Wiceburmistrz Godlewski  zapewnia o posiadaniu opinii kancelarii zewnętrznej

która zapewniła o  zgodności  planu (mpzp ) z prawem.

kliknij w link -   https://youtu.be/kMXz-hmc3hc?t=5266

J.K

Poniżej, pełna korespondencja, mejle burmistrza jako odpowiedz na wniosek o udostępnienie opinii prawnej "kancelarii zewnętrznej"

god26

god16u

kanc1

kanc2

kanc3

kanc4

Poniżej mejl do księgowości kazimierskiego magistratu. W odpowiedzi 

pismo wiceburmistrza  Godlewskiego. Tak, tak taki mamy poziom bezczelności i cynizmu .

księg

odpsko

sko1

sko2

sko3

sko4

sko5

 

Czytany 2264 razy

Komentarze

0
#44 13 piętro 26-09-2022 18:34
Wikarówka. Dzisiaj na tablicy ogłoszeń przy Przychodni przeczytałem, że w dniu 25.09.2022 o godzi ie 14.00 własnie w Wikarówce odbyło sie spotkanie z udziałem prelegentem = historykow. Gdybym wiedział, na pewno bym uczestniczył. Ilu było takich , jak ja ?. Nieco byłem zdziwiony, że w Wikarówce odbywaja sie tego rodzaju prelekcje. Dotychczas odbywało to się na plebanii i nieraz w Domu Kuncewiczów, ale rozumiem wybór miejsca. Jest słuszny.
Piszę o tym, bo informacja w miasteczku nie informuje. Obwieszczenia to zdecydowanie za mało. Jet blog Janusza Kowalskiego, strona www. kazimierz. Innych nie widzę.

Również pochwalam te historyczne plansze na skwerku przy poczcie.
-2
#43 13 piętro 26-09-2022 14:21
@ lenin.
Jedziesz. Zobaczysz, że @ obserwator zacznie pisać na temat i nosa Ci utrze. Ja nie dałem rady.Pasuję. Tylko na temat chyba, ze .......... . No tak. Pisowi w sondażach rośnie.
0
#42 lenin 26-09-2022 13:13
Cytuję obserwator:
Panowie i panie trochę powagi. @13 piętro i @ lenin w artykule przedstawione są poważne sprawy a wy w świecie równoległym.

Przepraszam bardzo, a to procedowana za sprawą Pana Kalksteina vel Kaczyńskiego ustawa (cynicznie zwana ochrona ludnisci) o stanie wojennym, mająca obowiązywać od stycznia 2023r nie będzie dotyczyła mieszkańców gminy Kazimierz? Dotknie Ich bardziej, niż wszelkie patologię i braki związane z planowaniem przestrzennym. I dopiero wtedy będzie dramat- płacz I zgrzytanie zębami - jak domelduja osoby do hoteliku lub pensjonaciku. A wszystko zgodnie z "prawem"
Ps. Opozycja milczy, ta kazimierska także...
-3
#41 13 piętro 26-09-2022 11:37
Cytuję obserwator:
Panowie i panie trochę powagi. @13 piętro i @ lenin w artykule przedstawione są poważne sprawy a wy w świecie równoległym.


Ja chyba najwięcej napisałem na temat artykułu, a ,ze sprawy z którymi zmierzymy sie w zimie, to również, a może nawet bardziej, powinny być omówione.
Jak widzisz, Radzie i Burmistrzowi to CHYBA zwisa. Pań nie dotyczy.
+3
#40 obserwator 26-09-2022 10:19
Panowie i panie trochę powagi. @13 piętro i @ lenin w artykule przedstawione są poważne sprawy a wy w świecie równoległym.
-1
#39 13 piętro 26-09-2022 09:31
@ lenin

Nie wiem, po której stronie " Pan milicjant" stroie stoi ale sadzę, by to było po stronie Kaczyńskiego. Ja na pewno nie.
Widzę, że w dalszym ciągu używasz " ostateczne rozwiązanie ". Jeszcze raz piszę, że to niestosowne, bo termin ten sprowadza się do śmierci, a wrecz jest z nią UTOŻSAMIANE.

Dziwię się zwolennikom PiS, że nie interweniują w Prokuraturze. Nie chcę im podpowiadać, bo jeszcze uznaja, że przeszedłem na ich stronę a przecież nie jest to prawda . Sądzę, że również " Pan milicjant" czuje sie obrażony Twoją insynuacją, że kocha Kaczyńskiego.
-1
#38 lenin 26-09-2022 08:37
@13 piętro
Pan milicjant to chce Pana Kalksteina vel Kaczyńskiego wieszać? Prawdziwego twórcę projektu ustawy o ochronie ludności, która ma obowiązywać od 1 stycznia 2023r, a która daje możliwość Państwu (patrz Pan Kalkstein vel Kaczyńsku)
- zamykania firm i ograniczania produkcji
- zajmowania i wyburzania domów
- zakazie zgromadzeń i przemieszczania
- nakazie badań i leczenia
- reglamentacji żywności
- likwidacji odszkodowań dla firm w przypadku stanu nadzwyczajnego.
Jeśli dodamy do tego mega inflację, wysokie stopy kredytowe, straszenie plandemia i atomem, planowany chłód, realne zwolnienia i bezrobocie, to czymże to jest jak nie chęcią ostatecznego rozwiązania kwestii Słowian przez naszych wrogów i okupantów?
Ps. Pan milicjant już się określił po której stronie stoi. Oj nieładnie, nieladnie.
-1
#37 13 piętro 26-09-2022 07:10
Dodam, że w tamtym komentarzu przytaczane były słowa , apel siostry Małgorzaty Chmielowskiej , a te najprawdopodobniej głownie przyswiecaja działalności Stowarzyszenia.

Przeglądam fb pani Romany Rupiewicz. W nim błagalne prośby o pomoc , a i niezwykła pomoc.
-1
#36 13 piętro 26-09-2022 06:57
@ lenin.
Zalecasz mi cobym Twoje czytał, czytał i jeszcze raz czytał ZE ZROZUMIENIEM, a więc wrócilem i jeszcze raz przeczytałem. Nie uszło mojej uwadze, że używasz zwrotu : " ostateczne rozwiązanie" i piszesz wprost o co chodzi. Powiem Ci, że zapożyczenie tego zwrotu jest nie na miejscu. Jego twórcę POWIESZONO.

Co jeszcze mi sie nie podoba. Mianowicie to, że faktycznie niektóre komentarze, po chwili ich ukazania się, są wykluczane. Pisaliśmy o nieuchronnie groznie zbliżających się chwilach, szczególnie dla bezdomnych, nieporadnych. Zapytałem, czy radni mają rozeznanie co do ich sytuacji w Kazimierzu. Zapytałem się też o Wikarówkę. Z mojego jej ogladu, wprawdzie z zewrznatrz, nie widzę, by tam prowadzona była działalność, której konieczność była podstawą do finansowania jej odbudowy. Jeżeli mylę się to z góry przepraszam, ale probowałem doszukać się informacji o aktualnych działaniach wlaśnie w budynku Wikarówki.Jest takowa z 22 stycznia 2022. Mówi ona o zatrudnieniu 7 osób i zajęciach plastycznych. Autorem zdjęć jest Janusz Kowalski.
Domyslam sie, że to ostatnie było powodem wymazania jednego z komentarzy.
-2
#35 13 piętro 26-09-2022 03:52
Cytuję Właściciel Africa Twin:
Naprawdę nie jest łatwo znaleźć równie tępy sport, jak żużel. Także daruj sobie te wpisy na FB "Mamy to!" Zainteresowany będzie wiedział do kogo kierowany jest ten wpis.Wiem , wiem. Wygrałeś MILION. Jednak nie wiem.. Jest nas tylu.

Dodaj komentarz