Kazimierska władza może więcej...

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dzisiejszy materiał poświęcam standardom jakie mają   naturze  „możnowładcy”  z Senatorskiej 5.

O tym, co poniżej,  nie pozwolono pokazać podczas obrad XLIV sesji RM 28września br.

Teren Starego Okala od kilu dekad budził kontrowersje. Głownie z powodu „kolonizacji” tego unikalnego,  w skali kraju,  terenu przez wpływowych notabli…

Jednym z nich – właściciel Naszego Domu w Okalu” jest obecny wiceburmistrz Kazimierza, pan Bartłomiej Godlewski.

Wiceburmistrz Godlewski w swoich rękach  dzierży także zagadnienie,  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego .

Na zdjęciach pokazałem jak władza traktuje swoich,  a jak „obcych”- czyli  mieszkańców sąsiedniej  ulicy.

Myślałem dotychczas ,że temat „aneksji” pomysłu mieszkańców Parchatki ws. świetlicy wiejskiej będzie szczytem… cynizmu i arogancji władzy -  ale myliłem się . Przebija go  zagadnienie zagospodarowania przestrzennego . 

Na przykładzie 5 zdjęć ,skriny  z mpzp , uwidoczniam  standardy kazimierskiej władzy.

Czerwonym kolorem zaznaczyłem prostokąty ,które w obowiązującym studium są terenami  budowlanymi i dokładnie tak  powinny być zaznaczane w Planie… . Zdjęcie 2 i  3  pokazują Stare Okale ,sąsiadów pana Godlewskiego. Zdjęcie 4 i 5 uwidacznia ulicę  Góry . Zdjęcie nr. 5  pokazuje ,że nie uwzględniono istniejącej zabudowy. Te kwestie , jak być powinno zgodnie z prawem , rozstrzygają  sady administracyjne – w załącznikach do pobrania wyroki WSA w Białymstoku i NSA.

J.K

godlew3

skrin z FB wiceburmistrza B. Godlewskiego 

stare okale 1998

Zdjęcie nr.1

plan Starego Okala z 1998 r. z zaznaczonymi  na czerwono terenami w obowiązującym studium.

stare okale 2021

Zdjęcie nr.2

Rozbieżności mpzp ( Starego Okala )  z 2021 z obowiązującym studium.  

stare okale 2022

Zdjęcie nr 3

Rozbieżności mpzp ( Starego Okala ) 2022 r . z obowiązującym Studium 

w

Zdjęcie nr.4

ulica Góry projekt mpzp 2021 r 

ww

Zdjęcie nr.5 

ulica Góry uchwalony plan ,mpzp 2022 r. ,zmniejszono zabudowę do obowiązującego studium

które nie uwzględniło istniejącej zabudowy. 

W załącznikach do pobrania ważne wyroki sądów administracyjnych w sprawie obowiązku uwzględniania istniejącej zabudowy zarówno w studium jak i w planie przestrzennym. 

Czytany 2005 razy

Komentarze

+3
#23 13 piętro 07-10-2022 15:29
A, jaka PRAWDA w Kazimierzu dolnym ?> Dowiemy się już niedługo. |

ps. Proszę nie zapomnieć o obietnicy asfaltu na drodze w Okalu.

"Policzyli prawdziwą dziurę budżetową Polski. Kwota jest zatrważająca


Tocząca się dziś w Sejmie debata budżetowa opiera się na projekcie budżetu, który nie pokazuje pełnego obrazu wydatków i dochodów państwa - uważają byli pracownicy Ministerstwa Finansów. Dlatego policzyli prawdziwy deficyt budżetowy, który powinien przedstawić rząd. Kwota jest niemała - to ponad 206 mld zł. Tymczasem w ustawie resort finansów zapisał kwotę kilkukrotnie niższą, bo 68 mld zł.
+5
#22 Hun 07-10-2022 10:24
Ma Kazimierz szczęście do włodarzy
+9
#21 pulpecik&świderek 07-10-2022 08:29
To teraz już wiecie dlaczego właściciel 3 domów I mieszkania zrezygnował z intratnej posady bankowca i objął kiepsko płatny stolec w KD. Myślę, a nawet jestem przekonany, że "takich" terenów jest dużo więcej... Bochotnica I Zbedowice - duże działki zakupione w ostatnich miesiącach przez pośrednika z Lublina... Czy one tez będą budowlane? Zapewne tak... Koledzy z pieniędzmi przecież muszą coś zrobić...
+3
#20 koniuszy 06-10-2022 22:25
Władzo Kazimierza nie kompromituj się
lublin.tvp.pl/.../...
+6
#19 13 piętro 06-10-2022 07:55
Wprawdzie powiedział to Konstanty Radziwiłł, ale warto przeczytać.

samorzad.pap.pl/.../...
+6
#18 13 piętro 06-10-2022 07:51
Niezgodność ze studium

Stosownie do art. 20 ust. 1 u.p.z.p. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest uchwalany przez radę gminy po stwierdzeniu, że nie narusza on ustaleń studium.

Przyjmuje się, że uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego ma charakter aktu złożonego proceduralnie i w jego toku organ stanowiący gminy podejmuje określone i ściśle uporządkowane czynności. W ramach przyjętej chronologii rada gminy dokonuje autointerpretacji uchwalonego wcześniej przez siebie studium w zakresie oceny projektu planu miejscowego i zgodności z nim. Studium stanowi bowiem wyjściowy punkt widzenia i wyraz polityki przestrzennej gminy, który ukierunkowuje planowanie przestrzenne.

Uchwalenie planu miejscowego niezgodnego ze studium stanowi istotne naruszenie zasad trybu jego sporządzania, co skutkuje nieważnością planu w odpowiedniej części zgodnie z powołanym już art. 28 ust. 1 u.p.z.p. W tym zakresie wypowiedział się m.in. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z 25 stycznia 2011 r., IV SA/Wa 719/10: „Związanie ustaleniami studium przy sporządzaniu planu miejscowego polega zatem na formułowaniu zawartości tego planu (…) w sposób uwzględniający i wręcz wynikający z określonych w studium ustaleń kierunków zagospodarowania przestrzennego (…). Ustalenia planu miejscowego muszą więc zawierać się w znaczeniowym zakresie kierunków określonych w planie miejscowym. (…) Ustawowy warunek zachowania zgodności ustaleń planu miejscowego z kierunkami zagospodarowania przestrzennego określonymi w studium (…) stanowi zatem ustawową zasadę sporządzania planu miejscowego (…), dlatego jej naruszenie wywołuje – określony w art. 28 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – skutek nieważności planu miejscowego w całości lub w części”.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
prawo.pl/.../...
+10
#17 Kuzyn 06-10-2022 07:38
Cytuję Plan20:
W czym jest problem? Przecież wyznaczone tereny na tak dużych działkach to margines. Z tego co wiem, tereny zaznaczone na żółto to zbocze ornej ziemi. Ziemi ornej tam nie ma.

Problem w tym ze plan ma być zgodny ze studium a nie jest i to w wielu miejscach. Jak jest niezgodny to jest do unieważnienia. I to jest problem bo przez chciejstwo między innym kuzynki i spółki trzeba będzie czekać. Ale jakby co zwali się na „aktywistów” co to mówili że to jest nie w porządku. Po co mówili? Jakby nie mówili to by nie było problemu…
+4
#16 obserwator 05-10-2022 20:25
Cytuję Plan20:
W czym jest problem? Przecież wyznaczone tereny na tak dużych działkach to margines. Z tego co wiem, tereny zaznaczone na żółto to zbocze ornej ziemi. Ziemi ornej tam nie ma.

Problemu nie byłoby gdyby Gmin podobną miarą mierzył wszystkich a nie tylko swoich. Grunty rolne...,nieużytki jakie ma to znaczenie .Istotne ,że tereny niebudowlane . Plan ma być spójny ze studium a studium to czerwone "kwadraciki"- Patrz zdjęcia.
-1
#15 Plan20 05-10-2022 19:50
W czym jest problem? Przecież wyznaczone tereny na tak dużych działkach to margines. Z tego co wiem, tereny zaznaczone na żółto to zbocze ornej ziemi. Ziemi ornej tam nie ma.
+3
#14 13 piętro 05-10-2022 18:00
@J.K napisał

"Dlatego też planista odmówił udziału "murowaniu na bagnach" .Wsłuchaj się w głos planisty. Wypowiedź z komisji Budżetu i planowania....19 września ".

Jaja se Pan robisz ?. To po jaka ch....ę był on na Komisji i odpowiadał, miedzy innymi, na pańskie pytania ?>

ps. Czy za swój udział w posiedzeniu pobrał zapłatę ?. Radni mają dietę.

W tym momencie wrócę do sytuacji Pani Radcy. Jezeli to wszystko, co Pan przedstawia ma miejsce, to współczuję Jej.

1. Pracodawcą jest Burmistrz.
2. Zakres obowiazków nie dotyczy tych kwestii.. / powiedziała to oficjalnie na pańskie pytanie i tak faktycznie jest/
3. Ona uczestniczy w obradach i wie, jak prawo o tym stanowi, ale patrz ad. 1 i 2.

Powtarzam. Nic nie rozumiem. Czekam na Wojewodę.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież