Posiedzenie Komisji Rady Miejskiej, hucpa i "Młyn Józefackich" pod młotek ...

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Dzisiaj w komentarzu podnoszę „głośny” temat „zatrzymania przez Policję Proboszcza”. Okazuje się ,że Policja przybyła na plebanię po prośbie… Chodziło o sprawy organizacyjne związane   z światem policji jaka ma mieć miejsce w naszym mieście w lipcu. W czasie wczorajszych „obrad” połączonych komisji ponownie wypłynęło szambo z ust włodarzy. Atakowali bezpodstawnie podmioty gospodarcze nie związane z zapleczem politycznym burmistrza Artura Pomianowskiego. Radni debatowali na temat kapiącej parafiny ( tak było ,  nie robię sobie jaj ) . Aby patrzeć jak wpadną na pomysł ograniczenia Drogi Krzyżowej ze świecami – bo parafina kapie i zanieczyszcza środowisko. Przewodniczący Komisji …Piotr Guz wspólnie z burmistrzem Godlewskim zaatakowali jeden z podmiotów gospodarczych  prowadzący działalność  przewozy  bryczką  -bez reakcji radnych . To nie wszystko . Przewodniczący Guz „podjął temat” na marginesie posiedzenia dot. regulacji handlu , organizacji postoju meleksów etc. Zaprosił kolegów ( dobrych znajomych ) na posiedzenie Komisji tylko po to aby wspólnie... uniemożliwić dyskusję ważnymi dla mieszkańców regulacjami w mieście. Chodziło  oczywiście o umowy dzierżawy lokali gminnych przeznaczone pod działalność gospodarczą  ,gdzie niejednokrotnie od 10 lat nie waloryzowany jest czynsz. Brak  regulacji dot. Chodzi  bowiem o niebagatelną sumę, którą Gmina mogłaby pozyskać , oscylującą w granicach 600 tyś w sezonie. Wiceburmistrz Godlewski szuka pieniędzy w nowych rozwiązaniach. Zabiegał u radnych aby wydzierżawić na lat 15 "Młyn Józefackich" stanowiący własność Gminy – tak na wszelki wypadek . Elementu ekonomicznego ja w tym dilu  nie widzę , chyba że jest już  chętny  na obiekt.

Załączam również skargę na Burmistrza. To pokłosie niewykonania przez Komisję Rewizyjną uchwały RM z czerwca 2020 r. dot. kontroli planów przestrzennych w latach 2004-2020.

 

Kolejna sesja za nami. Na dzisiejszej sesji Radni podjęli uchwały dotyczące zmiany budżetu. Miedzy innymi Gmina dołoży do wozu bojowego OSP w Rzeczycy . Niestety "zabrano" środki na budowę chodnika w Parchatce. To ewidentna zemsta... za aktywność radnego Rybczyńskiego i wkładu mieszkańców Parchatki w rozwój kulturalny gminy Kazimierz Dolny . Przyjęto kolejne zmiany w mpzp dla działki stanowiącej własność TPMKD. Uchwała naprawcza to wynik niedbalstwa i dyletanctwa władzy wykonawczej naszego Urzędu . Burmistrz wrzucił na cito uchwałę dot. dzierżawy na lat 15 gminnego obiektu dawny "Młyn Józefackich". W tej sprawie po wtorkowej komisji otrzymałem wiele informacji . Spekuluje się ,że obiekt na 15 lat przejmie zaplecze pana burmistrza, podmiot który już dzierżawi gminny obiekt i to za niewielkie pieniądze. Tej uchwale musiałem się sprzeciwić . Co do zasady kierunek słuszny jednak w obliczu powyższych okoliczności nie mogłem się zachować inaczej. Wiceburmistrz Bartłomiej Godlewski publicznie został zobowiązany do przeproszenia mieszkańców Parchatki, co zresztą uczynił. W mojej ocenie to dopiero początek... serii przeprosin.

sk1

sk2

Czytany 1707 razy

Komentarze

+4
#5 Apokalipsa 01-04-2023 10:38
Nawracajcie się! To juz ostatnia chwilą! Później przyjdzie Boża sprawiedliwość... I co wtedy zrobisz?
+3
#4 pacjent 29-03-2023 22:16
przysłu*****e się uważnie dyskusji na temat sp zoz w Kazimierzu i brakuje mi informacji ilu pacjentom ktorzy chca sie dostac do lekarza odmowiono rejestracji ? w msc lutym byłem chory i chcialem sie dostac do lekarza ale nie było takiej mozliwosci .w ciagu kilku kolejnych dni przez caly dzien przyjmowal tylko jeden lekarz, a co za tym idzie odmowiono mi wizyty w przychodni i teleporady wiec bardzo prosze szanowną Panią przewodniczacą o uzupełnienie listy osob ktore mialy mozliwosc skorzystania z pomocy medycznej o ilosc osob ktore takiej mozliwosci zostały pozbawione zpowodu braku miejsc dziekuje .
+4
#3 Otto 29-03-2023 16:01
Tyle już powstało wersji plotek, że nie wiadomo komu wierzyć. Coraz ciekawszych rzeczy można było się dowiedzieć i załamać ręce nad pomysłami ludzi.
-1
#2 ideowiec 29-03-2023 13:50
Cytuję J.K:
Dzisiaj wieczorem komentarz do wydarzeń wczorajszych. Będzie także o "aferze z księdzem" Ustaliłem co robiła policja na parafii. Zapraszam


Apeluję, pozostawmy sprawiedliwość sądowi, nie prowokujmy dyskusji, które służyć mogą złemu...
+2
#1 J.K 29-03-2023 08:13
Dzisiaj wieczorem komentarz do wydarzeń wczorajszych. Będzie także o "aferze z księdzem" Ustaliłem co robiła policja na parafii. Zapraszam

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież