Afera planistyczna zamieciona pod dywan, komentarz 19 marca 2023 r.

Oceń ten artykuł
(12 głosów)
Komisja Rewizyjna
Komisja Rewizyjna

Komisja Rewizyjna mimo obowiązku wynikającego z uchwały Nr XVIII/127/20 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z 25 czerwca 2020 r. w sprawie zlecenia przeprowadzenia kontroli przez Komisję Rewizyjną w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym nie przeprowadziła należycie kontroli. Po odbiciu z „niewłaściwych rąk” steru nad komisją rewizyjną,  nowy... Przewodniczący , Jakub Pruchniak przez dwa lata nie zwoływał komisji w celu  kontynuacji   prac kontrolnych . W dniu 14 marca br. na posiedzeniu komisji przeczytał jakiś... „ przywieziony w teczce protokół „ po czym podjął próbę przegłosowania tego protokołu. Należy wypomnieć ,że żadna z kluczowych kwestia kontroli -  zawarta we wnioskach  na początku prac komisji - nie został zrealizowana. Tak działa kazimierski samorząd w objęciach lokalnej grupy interesu.

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/505-grupa-radnych-zaprasza-na-spotkanie-z-udzialem-specjalistow-od-planowania-przestrzennego.html

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/600-kazimierska-osmiornicaczy-lokalna-sitwa?-uchwaly-widziane-okiem-biegluch-sadowych.html

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/2623-samorzadowe-dno.html

godlewski puawska

puławska

 

IMG 20220925 135117

Drzewo graba w m. Góry gm. Kazimierz Dolny . Klika samorządowa

blokuje ustanowienie wyjątkowego okazu graba pomnikiem przyrody. 

Dlaczego? patrz komentarz Bart Go Dlewski. 

 

Czytany 1395 razy

Komentarze

0
#13 13 piętro 28-03-2023 18:03
To ostatni mój wpis . www.youtube.com/.../

Ten wpis : " .......... po akceptacji moderatora.... " POWALA. To bez sensu. Wypacza czas.
+2
#12 13 piętro 27-03-2023 18:09
"Kontrolerzy sprawdzają, czy Polacy, którzy skorzystali z dodatku węglowego, byli upoważnieni do uzyskania wsparcia. Jak podaje "Rzeczpospolita", za poświadczenie nieprawdy i próbę wyłudzenia dodatku grozi od pół roku do ośmiu lat pozbawienia wolności.
Skorzystałeś z dodatku węglowego? Spodziewaj się kontroli. Oszustom grozi więzienie
Przedstawiciele samorządów sprawdzają, czy Polacy pobierają dodatek węglowy zgodnie z prawem

Jak czytamy, "do niektórych gospodarstw domowych ubiegających się o dodatek węglowy lub grzewczy (ten drugi na pellet, drewno, olej opałowy, gaz - przyp. red.) już zapukały osoby upoważnione przez gminy, aby sprawdzić, czy dane w złożonych przez nie deklaracjach do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) zawierają zgodne z prawdą informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu". Za przeprowadzenie kontroli odpowiedzialne są samorządy."
+12
#11 pulpecik&świderek 22-03-2023 16:16
A co z działkami rolnymi na Górach i Zbędowicach nabytymi w roku ubiegłym za pośrednictwem znanego lubelskiego biura pośrednictwa w handlu nieruchomościami, są już budowlane?
-4
#10 13 piętro 21-03-2023 10:45
Ważne dla NASZYCH koronosceptyków.

wiadomosci.wp.pl/.../
-7
#9 13 piętro 21-03-2023 10:37
4. "Chorują całymi rodzinami"

- Zarówno grypa, jak i COVID-19 dają nie tylko objawy ze strony układu oddechowego jak katar, kaszel czy ból gardła. To równie dobrze mogą być same biegunka i wymioty. Dlatego jeśli zaobserwujemy takie symptomy, powinniśmy mieć z tyłu głowy, że to może być coś poważniejszego - zaznacza prof. Zajkowska.

Lekarka zaznacza, że chorują całe rodziny.

- Koniecznie zróbmy potrójne testy wykrywające grypę, COVID i RSV, który powinien być w takich przypadkach wstępem do diagnostyki i nie czekajmy z wizytą u lekarza na rozwój objawów - zaznacza prof. Zajkowska.

- Dziennie zlecam kilkanaście testów combo, bez których aktualnie grypa i COVID są praktycznie nie do odróżnienia. To kluczowe, by móc takich pacjentów skutecznie leczyć - zwraca też uwagę Michał Domaszewski, lekarz rodzinny.
0
#8 13 piętro 21-03-2023 10:06
Cytuję Tour:
Powiem szczerze, że temat komisji kultury przechodzi trochę bokiem. A tam działy się nie mniej istotne rzeczy niż na innych komisjach. Powiem szczerze, miasto kompletnie jest nieprzygotowane do nadchodzącego sezonu.


Odsłuchałem Panią Prezes . Odpowiednia i POTRZEBNA na tym stanowisku. Bardzo aktywna w terenie. Tak trzymać.
Pani Przewodnicząca Samorządu główną uwagę skierowała na porządki w mieście , i słusznie. Przykładem niech będzie Jej mama. Sadzę, że się na niej wzoruję, bo jest na kim. Posesja mamy i jej otoczenie jest wzorcowe. Było nawet wtedy, kiedy Postój Bryczek był w tym otoczeniu.

ps. Takiego zgromadzenia osób zaproszonych jeszcze nie było. Muszę odsłuchać o czym Oni.
-1
#7 13 piętro 21-03-2023 05:32
Cytuję 13 piętro:
To artykuł o Komisji Rewizyjnej. Moim zdaniem jej raport to spis treści dotychczasowych działań związanych Oczyszczalnią Scieków, a więc merytoryczne ZERO.
Na kanwie tego raportu mam pytanie do Pana Przewodniczącego Rady.
Czy propozycje radnych mają swój dalszy ciąg ?. Co się z nimi dalej dzieje? Przykładem niech będzie nasza Przychodnia Zdrowia, o której to rejestracji mówił i postulował pan radny Nieradko. Czy coś się zmieniło w tym zakresie ?. Kto wie ?


Oczywiście to ; "spis treści dotychczasowych działań związanych Oczyszczalnią Scieków, " nie dotyczy Oczyszczalni a działań związanych z planem zagospodarowania przestrzennego. Dodam, że w tym " spisie" brakuje jedynie numeracji w nim wymienionych " działań".

ps. Dlaczego dopiero teraz to prostuję ?. To efekt tej " materiał zostanie opublikowany po akceptacji moderatora". Ta akceptacja trwa niemiłosiernie długo i poprzez to wszelkie teksty komentarzy z chwilą, kiedy się ukaża, wydają się dziwne coby nie powiedzieć głupie. Przykładem tego to ten mój o " Oczyszczalni Ścieków" a przeciż pisałem o planie przestrzennym. Gdyby nie ta " akceptacja moderatora" sprostowanie to nastąpiłoby natychmiast.
Uważam, żę to oczekiwanie NA AKCEPTACJĘ, jest błędem.
+4
#6 13 piętro 20-03-2023 14:38
To artykuł o Komisji Rewizyjnej. Moim zdaniem jej raport to spis treści dotychczasowych działań związanych Oczyszczalnią Scieków, a więc merytoryczne ZERO.
Na kanwie tego raportu mam pytanie do Pana Przewodniczącego Rady.
Czy propozycje radnych mają swój dalszy ciąg ?. Co się z nimi dalej dzieje? Przykładem niech będzie nasza Przychodnia Zdrowia, o której to rejestracji mówił i postulował pan radny Nieradko. Czy coś się zmieniło w tym zakresie ?. Kto wie ?
+8
#5 Tour 20-03-2023 07:51
Powiem szczerze, że temat komisji kultury przechodzi trochę bokiem. A tam działy się nie mniej istotne rzeczy niż na innych komisjach. Powiem szczerze, miasto kompletnie jest nieprzygotowane do nadchodzącego sezonu.
+1
#4 13 piętro 20-03-2023 07:28
Cytuję Mieszkaniec:
#13 piętro co powiesz na sytuację jak radny Rybczyński jest poniżany przez kolegę Przewodniczący który nie reaguje ?


Groteskowo brzmi wypowiedz pana Janusza, kiedy porównuję swoją sytuację do osób z opozycji politycznej Białorusi. Czuć megalomanię.
Przypomnę nazwiska opozycji w Białorusi.
"W 2020 r. Nagrodę im. Sacharowa przyznano demokratycznej opozycji Białorusi reprezentowanej przez Radę Koordynacyjną zainicjowaną przez odważne kobiety: Swiatłanę Cichanouską, Swiatłanę Aleksijewicz, Maryję Kalesnikawą, Wolhę Kawalkową, Wieranikę Cepkałę oraz polityków i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego: Siarhieja Cichanouskiego, Alesia Bialackiego, Siarhieja Dylewskiego, Sciapana Puciłę i Mikałaja Statkiewicza."
Odpowiadając na pytanie @ Mieszkaniec.
Wielokrotnie pisałem o niestosowności tych zachowań.

Dodaj komentarz