57 sesja Rady Miejskiej za nami. Burmistrz załatwił sobie absolutorium.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

             Przedwczorajsza sesja na której burmistrz otrzymał ,od swoich ludzi, absolutorium nie była a ni czymś nadzwyczajnym ani zaskoczeniem. Chyba ,że  pochylimy się nad zachowaniem „silnych”z tego miasta i  ocenimy butę pana burmistrza czy też  jego ludzi.

Z góry zachęcam do odsłuchania  relacji z 57 sesji Rady Miejskiej, którą zamieściłem poniżej.

Kiedy potok wygłaszanych laudacji na cześć Artura Pomianowskiego nasilał się z słowa na słowo ,a konkurencja jest tak duża , że nawet Ewa Wolna (polonistka) zgasła przy swojej oracji ,próbowałem uwidocznić pewien szczegół który był i jest piętą achillesową obecnej władzy .

Jak było do przewidzenia na zakurz, po obradach Rady,  na Facebooku Artur Pomianowski Burmistrz Kazimierza Dolnego  ukazał  się błyskotliwy post w stylu zabawnego   „Króla Juliana”.

Wiec na sesji zadałem Pani Annie Falencie, Skarbnikowi Gminy, pytanie aby przedstawiła szacunkowe wartości przychodów z tytułu wszystkich dotacji jakie Gmina Kazimierz otrzymała w 2022 w konfrontacji  z przychodami  jakie obecna władza wypracowała . Reakcja burmistrza nie mogła być inna…  https://youtu.be/h5jtNp3CFUY?t=1869 . Niepotrzebnie pani Anna Falenta sięgnęła po mało przekonujące „wywijasy” . Cytując  klasykę „ Nie zemną takie numery Bruner”

Całe spektrum wydarzeń do obejrzenia i wysłuchania w relacji.

Nieco z innej półki chciałbym zachęcić Państwa do wsłuchania się w głos Krzysztofa Nieradki w ważnej , bardzo ważnej sprawie i  roli jaką pan radny  chciałby przypisać  Policji https://youtu.be/h5jtNp3CFUY?t=1058

Może na przyszłość ktoś podpowie panu radnemu ,że obok niego siedzi całą kadencję „Policja”.  

Było kabaretowo ale też i strasznie... Burmistrz określił mnie przymiotem świni i  zapowiedział, że powie mi po sesji kilka słów… I powiedział ,a raczej skierował do mnie ewidentne groźby karalne, o tym w komentarzu, którym to groźbom przysłuchiwała się pani prawnik Małgorzata Arciuch i Przewodnicząca Samorządu w Kazimierzu Dolnym Monika Kubiś Arbuz.

Podsumowywując  w 2022 roku Rada Miejska VIII kadencji działając wspólnie i porozumieniu z powziętym zamiarem ,grupą lokalnych biznesmenów, tuszowała nieprawidłowości w zakresie odprowadzania podatków jakie powinny wpływać od podmiotów korzystających z minia gminnego. Jak wiemy od 2013 roku nie waloryzowane są podatki od osób i podmiotów korzystających zmienia gminnego. Nieracjonalna jest polityka wydzierżawiania straganów . Radni z burmistrzem rozpostarli parasol ochronny nad „ holdingiem” meleksiarskim. Sekowane z miasta są osoby chcące sprzedawać produkty rolnicze z bezpośredniej sprzedaży. To tylko część problemów które powinny być rozwiązane a nie są. Głownie dlatego ,żeby nie narazić interesu grupy uprzywilejowanej. Oczywiście ktoś musi wyrównać bilans w budżecie gminy .Są nimi emeryci i  najmniej zabraniający oraz rolnicy.  

Tak mniej więcej kształtuje się obraz miasteczka stworzony przez twór polityczny Dobrą Alternatywę przy współpracy z patoradnymi i renegatami.    

       Burmistrz Artur Pomianowski ,wraz z zastępami dyletantów, po raz kolejny poległ w przedmiocie zgodności z prawem MPZP. Tym razem sprawa stanęła przed sądem WSA w Lublinie. Jeszcze w wczoraj ( 26.06.2023 r ) w czasie 57 sesji Rady Miejskiej „wódz” był pewny siebie. Przewodniczący M. Opoka ważny temat sprowadził do zdawkowej informacji ,że WSA w Lublinie 27 czerwca 2023 r rozstrzygnie skargę skrzywdzonej, przez magistrat, mieszkanki Kazimierza.

Dzisiaj w przedmiotowej sprawie zapadł wyrok (sygn. akt. II SA/Lu 270/23). Sad Administracyjny w Lublinie stwierdził nieważność uczyły Nr XLIV/311/22 z 28 września 2022 r. w zakresie Rozdziału I § 4 pkt18 (a i b) . Sąd unieważnił uchwałę w zakresie obliczania wysokości zabudowy. Sygnalizowałem absurdalność tego zapisu na sesji gdzie radni przyjęli wadliwy Plan. Generalnie chodziło o to ,że zapisy w MPZP są sprzeczne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury ws. warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Patoradni i wiceburmistrz B. Godlewski nie chcieli przyjąć do wiadomości ,że prawo miejscowe nie może naruszać aktów prawnych wyższej rangi. Obecnie w Kazimierzu będziemy przez pewien czas mieli anarchię planistyczną, dodatkowo wstyd przed opinią publiczną . Po uchyleniu tego punktu planu przez Sąd wysokość budynków w Kazimierzu będzie obliczana tak jak mówi prawo a nie jak chcieli Godlewski Pomianowski i spółka ...

Tę kompromitację władzy mamy dzięki Dobrej Alternatywie ,renegatom i patoradnym.

Zapraszam  na komentarz.

Czytany 1913 razy

Komentarze

+3
#27 13 piętro 07-07-2023 18:15
"Prezes NBP przywołał zjawisko, które Christine Lagarde, szefowa Europejskiego Banku Centralnego, nazwała o "greed inflation", inflacją chciwości. – W 2022 r. 70 proc. wzrostu cen w krajach strefy euro wynikało z podwyżek marż, zysku. W Polsce - 50 do 60 proc. podwyżek cen w 2022 r. to były podwyżki spowodowane windowaniem w górę marż, zysków przez przedsiębiorstwa, sieci handlowe itd. W sprzyjających okolicznościach ludzie byli gotowi kupować wszystko. Przedsiębiorcy, handlowcy to wykorzystali. Mówiłem kiedyś o cenach masła. Na tej dramatycznej podwyżce nie skorzystali prawie w ogóle producenci, tylko sieci handlowe i sprzedający – stwierdził prezes NBP."

Panie Prezesie.
Zapraszamy do Kazimierza Dolnego we wtorki i piątki. Codziennie do " Lewiatana". No i na LODY. Ja, coby panu i małżonce oszczędzić troche grosza, polecam lody na Sadowej. Są: najlepsze, największe i NAJTAŃSZE.
0
#26 13 piętro 07-07-2023 17:45
Wieść krąży, że 15 lipca będzie lany asfalcik na drogę w Okalu.. Skąd - dokąd tego nie wiem.
+13
#25 J.K 06-07-2023 06:45
#24 Witia 05-07-2023 22:07
Pełna zgoda .Remont remizy w obecnej lokalizacji to katastrofa .Zero wyobraźni i perspektyw na przyszłość.Nawet jeśli głównym złożeniem jest hotel "remiza" to lepszą lokalizacją jest działka przy Orlenie .
+17
#24 Witia 05-07-2023 22:07
Wieloletnie starania kazimierskich druhów o remont strażnicy zaczęły nabierać realnych kształtów. Trwają już, rozpoczęte na zlecenie Gminy Kazimierz Dolny, prace projektowe obejmujące rozbudowę budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu. Najkorzystniejszą ofertę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej złożyła firma Proget z Krakowa, która wyceniła swoją pracę na kwotę 104 998,00 zł. Zgodnie z umową, zleceniobiorca do końca sierpnia br. przygotuje ekspertyzę techniczną budynku oraz wstępny projekt koncepcyjny a w ciągu kolejnych trzech miesięcy opracuje projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami to już w przyszłym roku rozpoczniemy prace budowlane.

Taka jest treść ostatniego wpisu burmistrza na FB.

Powiem tak, większej głupoty nie widziałem i nie słyszałem. Trzeba być ostatnim d...em żeby próbować remontować remizę w jej obecnej lokalizacji. Miejsce remizy jest na placu przy Orlenie. Ktoś kto myśli inaczej, nie powinien mieć żadnego kontaktu ze strażą pożarną. Żadnego!!!
+4
#23 13 piętro 04-07-2023 15:52
Przejrzałem Gminy, w których działajace KGW otrzymały GARNEK od ministra Zbigniewa Ziobry. Niestety, hmm wg. mnie dobrze, żadna z Kazimierz Dolny nie załapała się na TAKOWY.

Znalazłem link kazimierz-dolny.pl/.../..., w którym to aktywność wykazały jedynie dwie organizacje KGW. Dziwne, że nie ma tam " Polanek" z Parchatki. Inna dziwność to to, że w wykazie wystepujących organizacji występuje ODDZIELNIE Jakub Pruchniak. hmm. Organizacją On ?>
+2
#22 13 piętro 04-07-2023 15:35
Cytuję 13 piętro:
Ważne.
Czy Parchatka otrzymała ?


wiadomosci.wp.pl/.../
+3
#21 13 piętro 04-07-2023 10:55
Ważne.
Czy Parchatka otrzymała ?
+8
#20 13 piętro 03-07-2023 10:11
Dzisiaj 3 lipiec. Byłby to pierwszy dzień kładzenia asfaltu na drogę w Okalu, ale zaczynam w to wątpić, kiedy w dniu dzisiejszym usłyszałem o SOLIDNYCH podwyzkach cen na takowe roboty a związane to jest z drożyzną na materiały. Burmistrz chyba odetchnął, bo to dla Niego wspaniała informacja. Obietnica z przyczyn OBIEKTYWNYCH nie bedzie spełniona. " O na temu winna, ona temu winna , pocałować ........... "
+9
#19 13 piętro 01-07-2023 16:59
Cytuję J.K:
#17 13 piętro 01-07-2023 15:04 Przykro mi ale twoja opinia jest nieracjonalna.
Miejsca parkingowe powinny być płatne .Miasto powinno z tego tytułu inkasować pieniądze.
Policja nie jest od wyręczania w swych obowiązkach samorządu.


Pewnie, ze tak, ale jak nie ma parkometrów i chce się mieć porządek komunikacyjny to nie ma innego sposobu, jak policja. Ponadto poprzez parkometry nie wyegzekwujesz zakazu zatrzymywania się i postoju. Przy okazji zatrzymam się na TABLICY " Droga Pożarowa " na Duzym Rynku. Jest hańbą dla policji i strazy pożarnej, że nie zlikwiduje tego horrendum. Napiszcie przynajmniej, że w czasie dni i godzin targowych ona NIE OBOWIAZUJE . Strażacy bedą wiedzieli, że w okresie tym b ęda mieli DODATKOWE problemy. Ten DZIWOLĄG legitymizuje nie liczenie się z innymi znakami. Kazimierz rządzi się swoimi prawami tj. łamaniem prawa.
Napisz co z korkowaniem się Tyszkiewicza i Nadrzecznej w okresie najazdu turystów ?> Kto ma to usprawnić, jak nie policja ?.
+12
#18 J.K 01-07-2023 15:56
#17 13 piętro 01-07-2023 15:04 Przykro mi ale twoja opinia jest nieracjonalna.
Miejsca parkingowe powinny być płatne .Miasto powinno z tego tytułu inkasować pieniądze.
Policja nie jest od wyręczania w swych obowiązkach samorządu.

Dodaj komentarz