Regaty Kazimierskie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 02 września zapraszamy Państwa na Regaty Kazimierskie. Impreza odbędzie się w siedzibie Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego (al. Króla Kazimierza 1) od godz 15:00

W tym roku impreza przesuwa się  na pierwszy weekend września. Wygląda na to że będziemy mieli z tego względu więcej uczestników i większą publiczność i tak już zostanie na kolejne lata. Do grona organizatorów dołącza Miasto Kazimierz!
Plan biegów przedstawia się następująco : wszystkie kategorie „chodne” ruszają o g.15 z 360-tego kilometra w górę rzeki jednocześnie i muszą bieg ukończyć pod rygorem dyskwalifikacji do godziny 16,30, kiedy to z linii mety, kilometr 359 (przystań statków), o 16,30 rozpocznie się Bieg harpaganów, kategoria „spławna”, tylko na wiosłach w dół, do kilometra 360 oznaczonego boją. Dzięki wsparciu Dwóch Żywiołów uruchamiamy Kategorię lekką (kajak, canoe, sup)!

Wstępne zgłoszono pięć żaglowców, w pozostałych kategoriach weźmie udział kilkanaście załóg. Zainteresowaniem cieszy się Kategoria Pań, ogłaszana w poprzednich edycjach lecz jak dotąd nierozegrana. Przewiduje się bieg „chodny” czyli pod prąd potem Bieg harpaganów. Tak więc każda załoga ma szanse wrócić z Regat z dwoma medalami: „spławnym” i „chodnym”.  

Po biegu około godziny 17, przewidywane gry i zabawy zespołowe  na wodzie w górnym oczku przy przystani kajakowej Dwa Żywioły, Przeciąganie kajaka na linie, slalom na kajakach, supach i dętkach, pływanie tyłem itp. Po zawodach piknik wodniacki z koncertem szant Michał Pastuszak & Bard Band  na scenie Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego.

Zgłoszenia załóg do organizatora regat (Lifetime Productions Paulina i Piotr) przyjmowane są w przystani Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego, al. Kazimierza Wielkiego 1 w sobotę 02.09.2023 do godziny 12:00.
Zapisy zawodników  w kategorii lekkiej (kajak, canoe, sup )telefonicznie numer tel 501 352 777 Piotr.
 
Serdecznie zapraszamy!
Zobaczcie jak spektakularnie było w poprzednim roku - fotorelacja na FB

Czytany 580 razy

Komentarze

+2
#2 13 piętro 31-08-2023 16:33
Trudno. Niech tak zostanie.
+1
#1 Janusz Kowalski 31-08-2023 13:42
@13 piętro .Nie gniewaj się ale przypadkowo twój ostatni komentarz o regatach wpadł mi do spamu. Powtórz swoją myśl, jak cię proszę , bo trafna i rzeczowa.

Dodaj komentarz