Gdzie nie zaparkujesz w mieście, komentarz 2 września 2023 r.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

28 sierpnia br. podczas obrad połączonych komisji Rady Miejskiej radny Krzysztof Nieradka  zwrócił uwagę na problem ulicy Cmentarnej https://youtu.be/_GGO4O6csV0?t=7233  . Radny zreferował temat łamania prawa przez kierowców w taki sposób, gdzie kierowane przez radnego zarzuty można przypisać niemal każdej ulicy  w mieście ,głównie w rejonie Rynku. Nie znaczy to ,że na ulicy Cmentarnej problemu z parkowaniem nie ma. Jest. Od lat kwestie niewłaściwego parkowania w mieście nie są brane pod uwagę w taki sposób aby przyniosło to konkretne rozwiązania. Podobnie jest z meleksami oraz innymi ważnymi sprawami w mieście. Głos rozsądku nie jest brany pod uwagę. Powyższe tematy ,to jedne z wielu, z którymi władze nie chcą sobie poradzić albo nie umieją.  

Mam nadzieję ,że w końcu przyjdzie refleksja i radni wespół z burmistrzem staną w prawdzie i powiedzą dość !

Czytany 1154 razy

Komentarze

0
#8 janosik 06-09-2023 07:28
Cytuję Rodzic:
Jestem rodzicem,wiadomo wkażdej szkole są różni nauczyciele..w naszej szkole nauczyciele bardzo się starają,większość nli jest bardzo lubianych i zaangażowanych...dinozaury powoli odchodz a z zawodu, jesteś nowym rodzicem?Plan jest na ten tydzień,więc z czym masz problem,na zajęcia dodatkowe gmina pieniędzy nie daje a praca charytatywna nauczycieli skończyła się już kilka lat temu,bo przecież zarabiają grosze.Niektórzy rodzice najchętniej odstawili by dziecko o 7 i odebrali o 19...


O widzę że nożyce się odezwały... po pierwsze plan nie jest określony na cały tydzień, po drugie mniejszym problemem są dinozaury bo one niedługo odejdą - mam taką nadzieję, ale jest kilkoro nauczycieli w "wieku średnim" i oni jeszcze długo będą uczyć, ale tak jak napisałem nauczyciele to nie jedyny problem, niestety mamy takie pokolenie jakie mamy i zachowania niektórych rodziców negatywnie wpływają na atmosferę w szkole, oczywiście nie we wszystkich klasach. Mnie zastanawia jedno, dlaczego 70-80% rodziców zapytanych czy warto wysłać dziecko do szkoły w Kazimierzu stanowczo odradza taką decyzję.
+2
#7 13 piętro 06-09-2023 06:31
Wybrałem dwa cytaty z @ Rodzic i @ janosik

" ...........,na zajęcia dodatkowe gmina pieniędzy nie daje a praca charytatywna nauczycieli skończyła się już kilka lat temu,bo przecież zarabiają grosze.Niektórzy rodzice najchętniej odstawili by dziecko o 7 i odebrali o 19..."

[quote name="janosik"]A ja mam pytanie, dlaczego niezależnie od tego kto jest burmistrzem w GZS w Kazimierzu jest jak jest./................./. Rodzice wolą się przemęczyć i dowozić dzieci do sąsiednich gmin niż ryzykować ich przyszłość w GZS w Kazimierzu, wolą zapisać dzieci na Skowieszynek, Dąbrówkę czy Bochotnicę. Obecnie mamy około 170 uczniów i 27 osobową kadrę + 10 pracowników administracyjnych, szkoła jest zaprojektowana aby mogła pomieścić bezproblemowo 400 uczniów, a za 2-4 lata będziemy mieli 100 uczniów i 40 osób do obsługi szkoły."

Drodzy Radni. Lepiej WCZEŚNIEJ niż PÓZNIEJ problem ten rozwiązać. Przypomnę;

"......na zajęcia dodatkowe gmina pieniędzy nie daje a praca charytatywna nauczycieli skończyła się już kilka lat temu,bo przecież zarabiają grosze"

".....Obecnie mamy około 170 uczniów i 27 osobową kadrę + 10 pracowników administracyjnych, szkoła jest zaprojektowana aby mogła pomieścić bezproblemowo 400 uczniów, a za 2-4 lata będziemy mieli 100 uczniów i 40 osób do obsługi szkoły."

Wniosek. A gdyby tak ZREALIZOWAĆ mozliwości nowej szkoły w Kazimierzu ?
+5
#6 Rodzic 05-09-2023 18:15
Jestem rodzicem,wiadomo wkażdej szkole są różni nauczyciele..w naszej szkole nauczyciele bardzo się starają,większość nli jest bardzo lubianych i zaangażowanych...dinozaury powoli odchodz a z zawodu, jesteś nowym rodzicem?Plan jest na ten tydzień,więc z czym masz problem,na zajęcia dodatkowe gmina pieniędzy nie daje a praca charytatywna nauczycieli skończyła się już kilka lat temu,bo przecież zarabiają grosze.Niektórzy rodzice najchętniej odstawili by dziecko o 7 i odebrali o 19...

[quote name="janosik"]A ja mam pytanie, dlaczego niezależnie od tego kto jest burmistrzem w GZS w Kazimierzu jest jak jest. Tylko część nauczycieli potrafi i chce przekazać wiedzę, reszta nie potrafi lub nie chce. Jeśli nie zapiszesz dziecka na dodatkowe zajęcia nie ma szans na dobry wynik z egzaminu 8-klasisty. Do tego brak organizacji, żeby do 1 września nie móc planu zajęć ułożyć, 8 klas a oni mają problem porostu rewelacja, w szkołach gdzie mają po 30-50 klas już jest plan a u nas nie, nawet na stronie internetowej nie ma aktualnych informacji i druków do pobrania. No i atmosfera, atmosferę powinni tworzyć przede wszystkim nauczyciele i uczniowie, rodzice również powinni się angażować. Ale jeżeli nauczyciele nie potrafią między sobą się porozumieć, a rodzice zaczynają rządzić i jątrzyć, to nigdy z tego nic dobrego nie wyjdzie. Najlepszą oceną szkoły nie są wyniki jej uczniów (w dzisiejszych czasach dobry wynik ucznia to jego ciężka praca i koszty finansowe i czasowe rodziców), najlepszą oceną szkoły jest to ilu uczniów chce się w niej uczyć, a z tym jest spory problem. Rodzice wolą się przemęczyć i dowozić dzieci do sąsiednich gmin niż ryzykować ich przyszłość w GZS w Kazimierzu, wolą zapisać dzieci na Skowieszynek, Dąbrówkę czy Bochotnicę. Obecnie mamy około 170 uczniów i 27 osobową kadrę + 10 pracowników administracyjnych, szkoła jest zaprojektowana aby mogła pomieścić bezproblemowo 400 uczniów, a za 2-4 lata będziemy mieli 100 uczniów i 40 osób do obsługi szkoły.
+2
#5 Janusz Kowalski 05-09-2023 12:02
@ janosik poruszę tę sprawę na komisji edukacji - niezależnie od efektów -i poinformuję...
+1
#4 janosik 05-09-2023 08:23
A ja mam pytanie, dlaczego niezależnie od tego kto jest burmistrzem w GZS w Kazimierzu jest jak jest. Tylko część nauczycieli potrafi i chce przekazać wiedzę, reszta nie potrafi lub nie chce. Jeśli nie zapiszesz dziecka na dodatkowe zajęcia nie ma szans na dobry wynik z egzaminu 8-klasisty. Do tego brak organizacji, żeby do 1 września nie móc planu zajęć ułożyć, 8 klas a oni mają problem porostu rewelacja, w szkołach gdzie mają po 30-50 klas już jest plan a u nas nie, nawet na stronie internetowej nie ma aktualnych informacji i druków do pobrania. No i atmosfera, atmosferę powinni tworzyć przede wszystkim nauczyciele i uczniowie, rodzice również powinni się angażować. Ale jeżeli nauczyciele nie potrafią między sobą się porozumieć, a rodzice zaczynają rządzić i jątrzyć, to nigdy z tego nic dobrego nie wyjdzie. Najlepszą oceną szkoły nie są wyniki jej uczniów (w dzisiejszych czasach dobry wynik ucznia to jego ciężka praca i koszty finansowe i czasowe rodziców), najlepszą oceną szkoły jest to ilu uczniów chce się w niej uczyć, a z tym jest spory problem. Rodzice wolą się przemęczyć i dowozić dzieci do sąsiednich gmin niż ryzykować ich przyszłość w GZS w Kazimierzu, wolą zapisać dzieci na Skowieszynek, Dąbrówkę czy Bochotnicę. Obecnie mamy około 170 uczniów i 27 osobową kadrę + 10 pracowników administracyjnych, szkoła jest zaprojektowana aby mogła pomieścić bezproblemowo 400 uczniów, a za 2-4 lata będziemy mieli 100 uczniów i 40 osób do obsługi szkoły. Dotacja wpływają do kas sąsiednich gmin, a koszty utrzymania szkoły sukcesywnie zarzynają budżet. Czy naprawdę nie ma szans na rozwiązanie tej trudnej sytuacji?
+7
#3 13 piętro 04-09-2023 13:48
Panie radny Nieradka. Gdzie mają parkować interesanci, kiedy na kilka chwil sa przy bankomacie bądz wewn atrz Banku Spóldzielczego. Tajemnicą PYBLICZNĄ jest, że kazdy z nich / 90 procent/ posiada samochód i korzysta z niego kiedy korzysta z bankowych usług. Ulica Podzamcze wyłączona, ulica Rynek wyłączona, ulica Plebanka wylączona. Ulica Lubelska stała się 24 godzinnym miejscem postoju.
ps. Podpowiedz Pan, gdzie pan parkuje, kiedy korzysta z banku ?. Przychodzi pan pieszo ? Burmistrzów nie pytam, bo oni pieszo, ale zapytam Ich " czy wiedzą, ze w miasteczku i okolicy, oprócz Nich, mieszkają inni ?.
+7
#2 13 piętro 03-09-2023 08:47
Na ulicy Podzamcze postawiono po obu stronach zakaz zatrzymywania i postoju. Komu ma to służyć, tym bardziej , że na tym skwerku na stałe urzadzone jest stoisko handlowe, a i sprzedaż koszyków ? Jak sprzedawcy tych stoisk maja dowieżć towar ?

Przy " Lewiatan" . Zakaz ruchu z wyłączeniem dni targowych , a za nim zakaz zatrzymywania się i postoju z wyłączeniem dni targowych. Jak złamać ten drugi zakaz, kiedy ten pierwszy nie dopuszcza możliwość tam wjazdu ? O drodze pożarowej nie wspomnę

ps, Takich absurdów jest wiele. Czas na ENTĄ " organizację ruchu".
+4
#1 13 piętro 03-09-2023 05:46
Droga pożarowa a koszty parkowania na niej. Czy analogicznie z ogródkami piwnymi ?. No i po co te IDIOTYCZNE łańcuchy na ulicy Rynek rozciągane w dni targowe.?

www.auto-swiat.pl/.../rq6xexx

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież