Wszystko na Nie !

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Wczorajsza Komisja Edukacji (…) nie zaskoczyła. Trwała nieco ponad godzinę .Z tego tytułu radni Komisji Edukacji przytulili po 300 zł tytułem diet. Wiodącym tematem ( to co zaproponowała E. Wolna)  była informacja dot. szkół u progu nowego roku szkolnego. Sytuację w szkołach gminnych przedstawili- „szacownemu” gronu radnym- dyrektorzy szkół . Te informacje z całą pewnością mogłyby zostać przekazane inną drogą niż fatygowanie dyrektorów przed oblicze Komisji…,  nap. mejlem. Tak. Oderwano od obowiązków dyrektorów ,którzy po 300 zł nie dostają za godzinę siedzenia.

Totalnym brakiem wiedzy o spływającej do magistratu  korespondencji wykazała się przewodnicząca Komisji Ewa Wolna jak również  wiceburmistrz Godlewski. Załącznikiem do pisma ministra Mularczyka ws. reparacji jest proponowany projekt uchwały, czego ani Wolna ani Godlewski nie wiedzieli. Zresztą posłuchajcie państwo sami. Ewa Wolna https://youtu.be/83y5J9VzRuo?t=94 . Po niej do pieca dołożył wiceburmistrz https://youtu.be/83y5J9VzRuo?t=126

w1

w2

wp1231909

w190923

Czytany 1238 razy

Komentarze

0
#20 Kazimierz 21-09-2023 20:47
Właśnie pojawiły się (ok 16.09.23) ścieki na ulicy Słonecznej od skrzyżowania z drogą do Okala w kierunku na Czerniawy tak ze 150 m rozlane na poboczu w trawie. Śmierdzi do dziś. Ceny rosną. Ceny strachu przed karami nie. Taki mamy urząd miasta co dba o mieszkańców. Aby patrzeć jak pojawią sie w centru miasteczka w rynsztokach. Czy gmiana o tym wie?
+2
#19 Janusz Kowalski 21-09-2023 09:20
Przypominam ,że dzisiaj o godzinie 16.00 w GZS w Kazimierzu Dolnym przy ulicy Szkolnej 1, sala nr 11, odbędzie się zebranie mieszkańców Kazimierza. Zebranie zwołała przewodnicząca Samorządu Mieszkańców Kazimierza Dolnego, Pani Monika Kubiś Arbuz. Opcjonalnie można poruszyć istotne sprawy zwiazane z miastem, mieszkańcami i codziennym życiem.
0
#18 Roman Sokołowski 21-09-2023 08:16
Cytuję Ania:
Ceny wywozu ścieków rujnują nasze kieszenie .Radni zróbcie z tym porządek .
portalsamorzadowy.pl/.../...


Tak. Masz rację. Kwoty przeokrutne. Dzisiaj telefonicznie rozmawiałem z prezesem MZK. Powodem jest fakt, że na stronie internetowej MZK istnieje rubryka CENNIK, ale jest on PUSTY. Oczywiscie treści umów z właścicielami " bek " nie podał, bo to umowy cywilno - prawne, ale podał mi kwotę za metr sześcienny przyjętego szamba celem jego oczyszczenia. Wynosi ona 14, 49 brutto za 1 metr sześcienny. Wypływa z tego wniosek, że w naszym interesie jest sprawdzenie ile tych nieczystości wydobyto z naszego szamba i jaką cenę zapłaciliśmy za uslugę. Na naszym terenie jezdzi kilka samochodow szambiarek. Popytajmy i wybierzmy.
Dowiedzialem sie równiez, że MZK zamierza kupić jeden taki samochód. Sprawa rozbija się o koszty jego zakupu. O mały włos taki samochód byłby zakupiony, ale został podkupiony. Podkreslił, że z chwilą objecia przez niego prezesury zakład nie dysponował ŻADNYM sprzętem. Zmieniło sie na lepsze co widać. Nie omieszkałem mu ten fakt potwierdzić. Wspomniałem o imponujacej zamiatarce. Jest co podziwiać. Zmiany na lepsze sa widoczne.
Ps. Panie Prezesie. Czemu i komu służy ten ŁAŃCUCH na ulicy Rynek w czasie kiedy odbywa się legalny handel na ryneczku ?>
+5
#17 Ania 20-09-2023 23:19
Ceny wywozu ścieków rujnują nasze kieszenie .Radni zróbcie z tym porządek .
portalsamorzadowy.pl/.../...
+1
#16 13 piętro 20-09-2023 17:43
Cytuję 13 piętro:
Cytuję Rodzic:
@13piętro przeczytaj z uwagą i nie podważaj historycznego wydarzenia jakim niewątpliwie jest uzyskanie od państwa niemieckiego reparacji wojennych rp.pl/.../...


Nie przywołuj człowieka , który jest ekstremą. Tak na marginesie. O integracji niepełnosprawnych mówił ostatni NASZ Czarnek, i to jak.


ps, Co ja niby podważam ?


Pisząc o ekstremie sądziłem, że podałem ten link wiadomosci.onet.pl/.../3xvck7d a kiedy kliknałem ten Rp.pl..... okazało się, że to o Panu Semce. Oczywiście ja nie o Nim, że " ekstrema".

Reszta mojego wpisu jest zgodna.

Panie Januszu, Proszę o pilne sprostowanie, bo chodzi o Pana Semkę, którego cenię, chociaż nie podzielam Jego pogladow.
0
#15 13 piętro 20-09-2023 11:03
Cytuję Rodzic:
@13piętro przeczytaj z uwagą i nie podważaj historycznego wydarzenia jakim niewątpliwie jest uzyskanie od państwa niemieckiego reparacji wojennych rp.pl/.../...


Nie przywołuj człowieka , który jest ekstremą. Tak na marginesie. O integracji niepełnosprawnych mówił ostatni NASZ Czarnek, i to jak.


ps, Co ja niby podważam ?
+4
#14 Rodzic 20-09-2023 10:34
@13piętro przeczytaj z uwagą i nie podważaj historycznego wydarzenia jakim niewątpliwie jest uzyskanie od państwa niemieckiego reparacji wojennych rp.pl/.../...
-3
#13 13 piętro 20-09-2023 10:32
Przeczytane.
Osioł powiedział do tygrysa: " Trawa jest niebieska". Tygrys odpowiedział; " Nie!. Trawa jest zielona" Dyskusja rozgorzała i obaj postanowili poddać sie arbitrażowi i w tym celu udali się przed oblicze lwa, króla dżungli.
Jeszcze przed dotarciem na leśną polanę, gdzie lew siedał na swoim tronie , osoił zaczął krzyczeć: " Wasza Wysokość, czy to prawda, że trawa jest niebieska ?. Lew odpowiedział :" To prawda, trawa jest niebieska" . " Tygrys się ze mną nie zgadza, zaprzecz i denerwuje mnie. Proszę, ukaż go" Wtedy król oświadczył ; " Tygrys zostanie ukarany pięcioma dniami milczenia". Osioł uśmiechnął się od ucha do ucha, spojrzał triumfalnie na tygrysa i poszedł zadowolony w swoja stronę. Tygrys pokornie zaakceptował swoja karę i zapytał lwa :
" Wasza Wysokość, dlaczego mnie ukarałeś ?Przecież trawa jest zielona". Lew odpowiedział : " Rzeczywiście trawa jest zielona, masz rację" " Zostałeś ukarany z innego powodu. Nie może być tak, że tak odważne i inteligentne stworzenie Jak Ty marnuje czas na kłótnie z osłem, a na dodatek przychodzi do mnie i zawraca mi głowę taka głupotą .".
-2
#12 13 piętro 20-09-2023 09:46
Cytuję Rodzic:
Jak przewodnicząca komisji edukacji była nauczycielka radna Ewa wolna może mówić publicznie że komisja edukacji kultury i kultury fizycznej nie jest właściwa do opiniowania uchwały dotyczącej bardzo ważnej kwestii związanych z II wojną światową i tym co działo się na kazimierskiej ziemi wyborcy mieszkańcy również ci polskojęzyczni skandal

Poniższe nie tylko do @ Rodzic.

bochnianin.pl/.../...
-1
#11 13 piętro 20-09-2023 09:39
"Cytuję Mieszkaniec:
13pietro.Negując reparacje wojenne dla Polski ,wpisujesz się w retorykę rewizjonistów niemieckich.Mysle że oni przy pomocy algorytmów znajdą cię i będziesz zaświadczeń przed trybunałami naziolii że wojna 1939-1945 to mit.Że holokaust to wymysł


Czas na przekleństwo. *****SZ. Nie rozumiesz co napisałem. Pisałem, że te sprawy są w gestii Państwa , nie rad miejskich czy gminnych, a tym bardziej ich komisji.

Dodaj komentarz