Samorządowi macherzy, czyli obrady połączonych komisji Rady Miejskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiejsze posiedzenie połączonych komisji Rady Miejskiej, jak bywa to w zwyczaju , nie obyło się bez draki. Potajemne… zaproszono planistę dr. Andrzeja Zastawnika, nie informując radnych, chyba tylko po to aby Ci nie mogli przygotować  się do dyskusji. W sprawie  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dowiedzieliśmy  z ust planisty  tyle ,że w gminie Kazimierz trwa niezwykle długo. Dr. Andrzej Zastawnik plany miejscowe wykonuje na terenie całego kraju w dużej ilości. Zazwyczaj procedura trwa około 5-6 miesięcy ! W Kazimierzu opracowanie planu ( za burmistrza Pisuli )  dla Dąbrówki, Jeziorszczyzny, Wyląg i Gór trwało 1,5 roku. Za Pomianowskiego dla  Królewskiego grodu, Cholewianki i sołectwa Okale-Miećmierz plan uchwalony został po 7 latach  ( słownie siedmiu ). Jednak w tym przypadku najpierw Wojewoda Lubelski unieważnił cały Plan. Ważnym elementem  była informacja na temat nie uzyskania z ministerstwa zgody na odrolnienie części gruntów na terenie Bochotnicy ,Zbędowic Parchatki. https://youtu.be/huTufQPVxv4?t=1504 .

Na komisji opiniowane były dwa projekty uchwał dot. zmiany w MPZP. Jedna z opiniowanych uchwał dot. działki 655/6 . Radny Leszek Dołęga zapytał wiceburmistrza dlaczego pomimo wyroku sądu  (sygn. akt. II SA/Lu 270/23 z 27 czerwca 2023 r.) uchylone przez sąd zapisy  ponownie są wprowadzane do Planu. Wiceburmistrz Godlewski powiedział, że WSA w Lublinie absolutnie nie ma racji wydając wyrok. Zdaniem Godlewskiego decyzja sądu błędna  bez umocowania prawnego i nie chcemy tego w Kazimierzu stosować https://youtu.be/huTufQPVxv4?t=6131 . Skutkować to będzie unieważnieniem uchwały przez Wojewodę Wojewódzkiego w trybie nadzoru. Kwestie nie wykonywania przez organ samorządu terytorialnego prawomocnego wyroku poddaje do Państwa oceny.  Dużo mówiono na temat sprawy rolnika z Parchatki ,który chce rozwijać swoje gospodarstwo. https://youtu.be/huTufQPVxv4?t=6986  

Piotr Guz cichcem ( w sprawach bieżących) wprowadził pod dyskusję wniosek Winnicy Kazimierskiej dot. sprzedaży działek pod hotel na ulicy Krzywe Koło https://youtu.be/huTufQPVxv4?t=8919

u 1png

Żeby tego było mało zapisy w MPZP dotyczące sposobu mierzenia wysokości dla części obszaru gminy Kazimierz Dolny w obrębach Dąbrówka Jeżiorszczyzna Wylągi i Góry , są takie jak stanowi prawo.

wys

Czytany 985 razy

Komentarze

0
#12 pulpecik&świderek 28-09-2023 20:37
Od kiedy to MPZP dostosowuje się do projektu jaki ma inwestor? Czy Pan Godlewski może to wytłumaczyć? Najpierw mpzp, później projekt i inwestycja, taka jest kolej rzeczy, niestety nie w Kazimierzu. Władze nie wiedzieć czemu namawiają radnych do bezprawnych działań, czym tylko się ośmieszają.
Ps. Pan Godlewsku już raz mówił coś o rozmowie z konserwatorem i zgodzie na przekop wąwozy, tym razem zachęca do podważenia postanowienia Sądu RP. Panie Burmistrzu Godlewski, Panu urzad się z cyrkiem pomylił, a to nie wróży niczego dobrego.
+1
#11 pulpecik&świderek 28-09-2023 18:11
Dostosowywanie MPZP do projektu jaki posiada inwestor to mówiąc bardzo delikatnie wielkie nieporozumienie. Ja tez bym chciał być uprzywilejowany w ten sposób, a niestety nie jestem. Panie Burmistrzu Godlewski dlaczego?
Ps. Pan Godlewski już zapewniał radę o przychylności konserwatora ws przekopu, teraz podważa postanowienie Sądu RP. Panie Bartku Panu się cyrk z urzędem pomylił...
-2
#10 13 piętro 27-09-2023 08:18
Janusz Kowalski napisal;

"Problem jest w czym innym. Zgodnie z prawem ma zostać przeprowadzony przetarg nieograniczony - i słusznie, jednak wiceburmistrz sugerował ,że w ofercie przetargowej będzie obowiązek wykonania przebudowy drogi. Ktoś chce chce zainwestować w kazimierską działkę duże pieniądze aby mieć mniejsze....Jednak aby ja kupić nie dość ,że musi przebić konkurenta to jeszcze przebudować drogę. Słuszne to ?"

Ja widzę to inaczej. Ten przetarg nieograniczony to TYLKO " mydlenie oczu". Dla inwestora hotelu to działka ta prawie " być albo nie być" i PEWNYM jest, że w rozmowach dot . zamiany działek, jako warunek, jest własnie przebudowa Krzywego Koła z czym inwestor zgadza się. Tym bardziej zgadza się, bo wisi na nim wykonanie decyzji o przywróceniu stanu w Plebance, a to przecież koszty. Rzeczą Rady jest przeliczyć koszty i straty, ale moim zdaniem jednak przebudowa Krzywego Koła jest dla miasta korzystniejsza. Najtrudniejsze dla Rady bedzie " przełknięcie" nie wykonania przez inwestora zasypania przekopu a wykonanie tej decyzji przez miasto.
Inwestor w tym dylemacie ma duża przewagę, tym bardziej, że budowa hotelu jest przesądzona a przecież Hotel to też wizytówka Miasta i Gminy Kazimierz. Piszę " i Gminy", bo wracajac do zebrania Samorzadu Mieszkańcow, My, obywatele okolicy, również czujemy sie mieszkańcami Kazimierza i chcemy mieć wpływ na jego rozwoj.
Tak, Panie Januszu. Do przetargu nie staną inni, kiedy warunkiem bedzie przebudowa drogi, ale moim zdaniem tak postawiony warunek jest KONIECZNY.
+4
#9 Janusz Kowalski 27-09-2023 07:26
Cytuję 13 piętro:
Krzywe Koło.

Rzeczowa wypowiedz pana Nieradki. Czy jest lobbystą ?. Tak. Jest lobbystą logiki, bo dla Krzywego Koła jedyną szansą jest godny właściciel rozpatrywanej działki. Miasto, jak widać, nie jest właściwym właścicielem.

Problem jest w czym innym. Zgodnie z prawem ma zostać przeprowadzony przetarg nieograniczony - i słusznie, jednak wiceburmistrz sugerował ,że w ofercie przetargowej będzie obowiązek wykonania przebudowy drogi. Ktoś chce chce zainwestować w kazimierską działkę duże pieniądze aby mieć mniejsze....Jednak aby ja kupić nie dość ,że musi przebić konkurenta to jeszcze przebudować drogę. Słuszne to ?
0
#8 13 piętro 27-09-2023 05:27
Krzywe Koło.

Rzeczowa wypowiedz pana Nieradki. Czy jest lobbystą ?. Tak. Jest lobbystą logiki, bo dla Krzywego Koła jedyną szansą jest godny właściciel rozpatrywanej działki. Miasto, jak widać, nie jest właściwym właścicielem.
+2
#7 Janusz Kowalski 27-09-2023 01:10
Wiceburmistrz informuje, że kazimierski magistrat nie przestrzega porządku prawnego Rzeczpospolitej Polskiej. Chodzi o głośny wyrok WSA w Lublinie sygn. akt. II SA/Lu 270/23 z 27 czerwca 2023 r., gdzie sąd zakwestionował sposób mierzenia wysokości w planie zagospodarowania przestrzennego dla części obszaru gminy Kazimierz Dolny w obrębach Kazimierz Dolny ,Cholewianka Mięćmierz- Okale. WSA w Lublinie przesłała do Rady Miejskiej przedmiotowy wyrok ( II SA/Lu 270/23 z 27 czerwca 2023 r.) wraz z uzasadnieniem. Przez krótką chwilę był dostępny dla radnych na platformie esesja. Niestety niemal natychmiast został zdjęty. Na moje pytane ,kierowane do przewodniczącego odpowiedział, że nic na ten temat nie wie a po wtóre odesłał mnie do BOR ( Biuro Obsługi Rady ) .Żeby tego było mało zapisy w MPZP dotyczące sposobu mierzenia wysokości dla części obszaru gminy Kazimierz Dolny w obrębach Dąbrówka Jeżiorszczyzna Wylągi i Góry , są takie jak stanowi prawo.
+5
#6 chłop z Okala 26-09-2023 22:35
Państwo radni zgadzając się na zaproponowane po raz kolejny przez burmistrza z Bochotnicy bezprawie wystawiacie sobie nienajlepszą opinie...
W tej sytuacji to możecie, co najwyżej bryły na polu rozbijać...
+8
#5 em 26-09-2023 15:35
Cytuję 13 piętro:
To jawne nawoływanie do nieposłuszeństwa i to kogo . Rada NIE MOŻE usłuchać pana Godlewskiego, bo kimże On jest w tj sprawie?. Jest karygodnym zachowanie sie pana Pomianowskiego. Milczy. Niedługo bedzie : " to nie ja. To On."

Co na to radca prawna. ?

Zachowanie pana Godlewskiego ZOBOWIAZUJE Burmistrza do zwolnienia Go z pracy.

wojciechrudzki.pl/.../

Wyrok WSA na dzisń dzisiejszy jest prawomocny i to co robi burmistrz jest jakimś oderwaniem od rzeczywistości. Ludzie powstrzymajmy to !!!!
+6
#4 13 piętro 26-09-2023 15:11
To jawne nawoływanie do nieposłuszeństwa i to kogo . Rada NIE MOŻE usłuchać pana Godlewskiego, bo kimże On jest w tj sprawie?. Jest karygodnym zachowanie sie pana Pomianowskiego. Milczy. Niedługo bedzie : " to nie ja. To On."

Co na to radca prawna. ?

Zachowanie pana Godlewskiego ZOBOWIAZUJE Burmistrza do zwolnienia Go z pracy.

wojciechrudzki.pl/.../
+6
#3 13 piętro 26-09-2023 14:25
Cytuję Janusz Kowalski:
Rokosz burmistrza Kazimierza ws. wyroku WSA w Lublinie .Posłuchajcie Państwo sami. youtu.be/huTufQPVxv4?t=6131 .

Panie Burmistrzu.

I to mówi urzędnik ?. Wprawdzie samorządowy, ale jednak urzędnik. Panie Burmistrzu Pomianowski. Najwyższy czas by zwolnił pan swojego zastepcę z pracy. Nie bez kozery ten mój komentarz " Nie zgadzam się " . Kierując się mysleniem pańskiego zastepcy, każdy z nas, może uniemożliwić wykonanie Panu uchwał Rady, bo powie , że nie zgadza się np. ze sprzątnieciem chodnika przy swojej posesji.

Dodaj komentarz