Uroczystości 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 3 maja wspominamy uchwalenie Konstytucję 3 maja z 1791 Miało to miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie. Pierwsza w Europie  regulująca  zasady funkcjonowania społecznego państwa opartego na demokracji. To wielkie osiągnięcie narodu polskiego pragnącego zachować wolność, suwerenność i sprawiedliwość społeczną. Niestety Konstytucji  nieudało  się wcielić w życie. Było zwyczajnie za późno!

Dzisiaj w Kazimierzu obchodziliśmy 233 rocznicę tego wydarzenia. Uroczystości patriotyczno- religijne rozpoczęła Masza Świata koncelebrowana w kazimierskiej Farze. Następnie  dalsze uroczystości miały miejsce pod murem klasztornym, gdzie pod obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego delegacje złożyły wiązanki.

Galeria

Czytany 791 razy

Komentarze

+1
#4 Janusz Kowalski 06-05-2024 08:25
Faktycznie nie można pod tym materiałem prasowym dodać komentarza niezalogowanym ( pracujemy nad poprawą strony)
+4
#3 Janusz Kowalski 06-05-2024 08:24
#44 13 piętro 06-05-2024 05:46
Piszę o tym w tym artykule, bo w tym o obchodach 3 Maja nie da się, a to ważne.

Zdjęcie 9 te. " Jesteśmy wbrew temu, bo niektórzy mówią, że nas nie ma ". / " nie jestem robotem" kręci się non stop/

Piszę, bo " Polankom" należą sie gorace podziekowania, a to, że Parchatka jest NAJBARDZIEJ / jedyną ? / aktywną miejscowością gminy Kazimierz jest BEZDYSKUSYJNE,
+3
#2 Janusz Kowalski 06-05-2024 08:10
Na Rynku uroczystości Trzeciomajowe uświetnił zespół śpiewaczy "Polanki" z Parchatki. Zresztą jak zawsze i jak zwykle w dni dumy narodowej. Udział w wspólnym śpiewaniu udział wzięli mieszkańcy i goście odwiedzający w tym dniu miasteczko. Niestety nikt z osób publicznych ,radni, Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców ,Pani Monika Kubiś Arbuz, ( muzyk pierwszej klasy) mimo ,że przechodziła obok, nie zatrzymała się na krótką chwalę aby wspólnie świętować i wesprzeć swoim głosem . Nie inaczej jest na fejzbukach ,zero lajków od "lokalnej loży "... Zero! Dosłownie i w przenośni.
+8
#1 Janusz Kowalski 04-05-2024 07:15
Policja zabezpieczała wczorajsze uroczystości . Jednak nie wiedzieć czemu radiowóz blokuje /tuż przed przejściem dla pieszych /przejazd . Przecież to głupie i logicznie sprzeczne. Zgodnie z prawem pierwszeństwo maja osoby zbliżające się do przejścia dla pieszych. W tym samym czasie miasto zastawione samochodami na co uzyskuje Przewodnicząca Monika Kubiś Arbuz /że ulica Lubelska to dramat/.
Współfinansowanie z budżetu gminy ( od burmistrza ) na zakup samochodu w kwocie ponad 100 tyś złotych/największa dotacja w kraju/ może być w inny sposób wynagrodzone.... I chyba to nawet się stało.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież