Ale zapachniało...,czyli rzecz o miejskim szalecie.

Oceń ten artykuł
(16 głosów)

Ta notka to apel do Burmistrza Kazimierza, ale także do wszystkich ludzi dobrej woli, aby wpłynęli na urzędników w kwestii szaletu. Nie jest to temat, którym można czy należałoby się chwalić - nie ma czym. Od ubiegłego lata szalet miejski jest zamknięty ponieważ zgodnie z wolą Rady został wystawiony na sprzedaż. Przez cały ten okres turyści nie mieli gdzie się załatwiać. Nikt nie zadbał o to, aby pomyśleć… i z przetargiem poczekać do oddania makrokibli. A w tej sprawie droga do przecięcia kibelkowej wstęgi (z papieru toaletowego)daleka. Mieszkańcy jak i goście odwiedzający miasteczko zmuszeni zostali do załatwiania się na własną rękę... Korzysta się więc z walorów ukształtowania terenu, dobrodziejstwa szaty roślinnej, a także lokali gastronomicznych. W takim razie Europejczycy muszą załatwiać swoje potrzeby na poziomie europejskim … Pozycja „na narciarza” jest niepolityczna i szkodliwa. Może już nie testujmy granicy ludzkiej cierpliwości. Kilkakrotnie o pomoc zawracali się franciszkanie, gdyż sławojki znajdujące się na terenie klasztoru przeżywały swój renesans. Mimo próśb o udostępnienie miejskich szaletów, końca problemu nie było widać. Idzie sezon letni, a szalety w budowie. Zwracam się zatem z apelem do Burmistrza, aby wydał klucze od przybytku… może znajdzie się taki, co zatroszczy się o garderobę ludzi i walory klimatyczne miasteczka. W innym przypadku trzeba będzie zrewidować stanowisko magistratu w kwestii opłat klimatycznych. Chyba, że to jest kolejny element promocji miasta. W zasadzie miasto ma swoje hasło klucz – „Kazimierz budzi zmysły”… węchowe?

J.K.

Czytany 3300 razy

Komentarze

+9
#18 grymas50 28-03-2012 15:56
szalet na Małym Rynku. Lukratywna sprawa.
Prawdą jest z tą kierowniczką USC ?. Jesli tak to nasuwa sie szereg pytań i to ważnych. Ciekawe co na to dawny dzierżawca?.
+15
#17 Andrzej 26-03-2012 21:10
jakoś nie było problemem dla burmistrza wynajęcie szaletu czy pokoi dla poszkodowanego w wyniku wybuchu gazu nauczyciela, zaś juz problem było aby tych samych ludzi, którzy są użytkownikami wieczystymi Esterki zaprosić na spotkanie poświęcone dalszym losom tej szpecącej miasteczko dziury w centrum? Czy nie jest to dziwne? I dlaczego burmistrz tak się zachowuje. Dyć to hipokryzja!
+14
#16 ciekawy 26-03-2012 20:45
jak to wynajął?A kiedy był przetarg? znowu jakaś gangsterka w urzędzie. ludzie co się w tym mieście dzieje! znowu dają o sobie znać powiązania rodziny Bie.... i burmistrza.A gdzie jest prawo które trzeba przestrzegać? wstyd nam przynośicie
+11
#15 małojec 24-03-2012 21:36
W wczoraj na targu dowiedziałem się szalet miejski wynajął mąż pani kierownik urzędu stanu cywilnego. ha ha ale jaja po artykule jk coś zaczyna drgać?
+6
#14 ciekawe... czy... 22-03-2012 13:41
nieruchomość do sprzedaży tj. działka nr 1120 zabudowana budynkiem szaletu miejskiego, której właścicielem jest Gmina Kazimierz Dolny, nie została już wydzierżawiona przez męża ("najbliższą rodzinę") pracownicy naszego MAGISTRATU. I po co tle gadania (pisania) na nieaktualny temat?
+13
#13 mix 22-03-2012 06:14
@urzędnik.Ojej,a czemu taka łacina.No,no słowotwórstwo,że heeeeej!Nie ma co się złościć.POstępowanie Grzegorza Duni nie wytrzymuje krytyki.Jak można zamknąć szalety miejskie na pół roku wiedząc ,że nowy "przybytek" nie będzie gotowy na czas.Czy gdziekolwiek,byłoby to dopuszczalne aby radni nie interweniowali? U nas w miasteczku niestety tak.Co gorsza co na to radni? Otóż radni nie zadają pytań w tej sprawie.Przeczytałem ostatnio protokoły z sesji,porażają! tak ograniczonych Radnych intelektualnie i burmistrza, nie ma chyba w żadnym mieście Polski.Przeczytajcie państwo pytania do burmistrza- po prostu ręce opadają.
-26
#12 urzędnik 21-03-2012 22:33
J.k wszystko krytykujesz a wcześniej na to głosujesz ! normalny warchoł ! a gdy powstaną nowe piekne szalety sam będziesz srał tam warchole ! tacy jak Ty rujnują naszą Ojczyzne !
+15
#11 fiora 21-03-2012 11:48
Adopcja masz racje ,dosc tych manipulacji.
+14
#10 adopcia 21-03-2012 11:45
Spoleczenstwo Gminy powinno podpisac sie pod referendum najwyzszy czas
+12
#9 DarEk 21-03-2012 07:57
Panie Suszek,Kowalski,Guz,Furtas i inni radni.Patrząc na te nowe przybytki do załatwiania potrzeb codziennych... jestem porażony.Mam pytanie i prośbę zarazem.Sprawdźcie dokładnie, czy prawdą jest,że nowe szalety miejskie obecnie budowane kosztują one 1,3 mln złotych .Jeśli to prawda natychmiast powiadomcie o tym odpowiednie instytucje.To wasz obowiązek.Malwersowane są społeczne pieniądze na waszych oczach, musicie zdawać sobie z tego sprawę.

Dodaj komentarz