Budowa drogi do Mięćmierza zagrożona!

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

                                                                                                              Mięćmierz dn. 03.10.2012r.

 

 

                                                                              URZĄD MIASTA I GMINY W KAZIMIERZU DOLNYM

                                                                              STAROSTWO POWIATOWE W PUŁAWACH

                                                                              POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W PUŁAWACH

 

 

W nawiązaniu do artykułu w Tygodniku Powiśle z dnia 3 października 2012 r.„ Nie będzie drogi do MIĘĆMIERZA …”, my mieszkańcy jesteśmy zbulwersowani postawą i pracą Urzędu Gminy w Kazimierzu Dolnym. Po wielu naszych działaniach, staraniach i prośbach w sprawie drogi powiatowej, pod koniec czerwca ujrzeliśmy maleńkie światełko, chociaż jeszcze w długim tunelu. Po ukazaniu się artykułu światło w tunelu okazało się zwykłą fatamorganą. 

Przypominamy, że Gmina Kazimierz zobowiązała się przekazać na modernizację drogi powiatowej 45 tys. zł ( co jest zapisane w protokole sesji br.) i Powiat Puławy tyle samo. Niby nic, ale na początek i tak dużo, bo od 30 lat nie przekazano nawet „złamanego grosza” na modernizację tej drogi .

W związku z tym artykułem, mamy liczne zapytania;

1.       Dlaczego z każdym pismem, które trafia do Urzędu w sprawie naszej drogi nie obowiązują żadne procedury odpowiedzi w terminie? Czy to świadczy o niekompetencji Urzędu czy musimy zakupić egzemplarze kodeksu postępowania administracyjnego( być może to się okaże skuteczne i zmobilizuje do zachowywania terminów urzędowych)?

2.       Co stanie się z kwotą 45 tys. zł przeznaczoną przez Gminę Kazimierz jak i 45 tys. zł zarezerwowane przez Starostwo powiatowe w Puławach na naszą drogę?

3.       Jak Urzędy widzi ą rozwiązanie naszego problemu?

4.       Dlaczego Urzędy działają tak opieszale, jeżeli chodzi o sprawy mieszkańców Mięćmierza?

5.       Dlaczego nie prowadzi się rozmów w naszej sprawie z Powiatowym Zarządem Dróg w Puławach jak również Starostwem Powiatowym w Puławach?

My nie zaprzepaścimy naszych starań o drogą powiatową, która została, jako jedyna, ostatnia droga gruntowa w powiecie puławskim.

Wobec powyższych kwestii serdecznie zapraszamy władze Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzu Dolnym, Starostwa Powiatowego w Puławach, Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach, Państwa Radnych i Pana Radnego Powiatowego na spotkanie z mieszkańcami Mięćmierza 12 października 2012r. o godz. 17: 00 w Mięćmierzu. W czasie tego spotkania przewidujemy dokonanie oględzin stanu przejezdności drogi po dokonanym remoncie w lipcu br.

Pani Edyta Gepert swojej piosence śpiewa, „ Jaka róża, taki cierń”, a my mieszkańcy „ Jaka praca Urzędów, takie drogi do Mięćmierza”.

 

 

                                                       Z poważaniem mieszkańcy MIĘĆMIERZA

Czytany 3609 razy

Komentarze

+1
#5 Paweł 15-10-2012 21:48
Jest grupa ludzi tzw. "warszawiaków", którzy nie chcą aby ta droga powsytała. Oni przyjeżdżaja tam na weekend, terenowymi autami więc przejadą. A plebs niech chodzi pieszo lub brodzi w błocie....
+2
#4 aa 06-10-2012 12:14
tą drogą trudno przejechać nawet rowerem, od kilkunastu lat droga jest w fatalnym stanie, nie wiem czy asfalt byłby najlepszym rozwiązaniem, jest tyle materiałów dobrych i nieco tańszych wystarczy tylko ruszyć głową, tylko nie ma komu
+1
#3 grymas50 05-10-2012 10:53
Pytanie. O jaki odcinek tej drogi chodzi?. -czy od Słonecznej do UMCS,- czy od Słonecznej do pp, Darka i Romana Kuziołów, czy od Słonecznej przez całą wieś do Okala.

- czy od Słonecznej przez wieś do Wiatraka?
- czy od Słonecznej do Wisły?
A tak generalnie. O jaką nawierzchnię chodzi i gdzie.
+4
#2 Krystyna 05-10-2012 07:26
zastanawiam się dokąd będziemy znosić tą ignorancję władzy.
+9
#1 J.K. 04-10-2012 21:35
Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości kto za tym stał,czy to przypadek?Niestety nie.Jest to w mojej ocenie przemyślane i z góry zaplanowane działanie burmistrza Duni.Jak się wydanie nie do przecenienia jest również rola w całej sprawie Waszego sąsiada, Bartka Pniewskiego,który osobiście (jak twierdził) jeździł w sprawie drogi do konserwatora Pani Landeckiej, jak myślicie po co?Otóż jak stwierdził dostał pozwolenie od pani konserwator aby droga posypana była tłuczniem.

Dodaj komentarz