XXVI sesja Rady Miejskiej

Oceń ten artykuł
(22 głosów)

Głównym tematem ostatniej sesji Rady Miejskiej była budowa nowej szkoły. Oczywiście pytania zadawali jedynie Kowalski i Suszek. Reszta o gałązkach i odśnieżaniu... Laudacji na cześć burmistrza również nie mogło zabraknąć.

Rafał zaczął od wyczerpującej informacji dot. możliwości prawnych współfinansowania budowy szkoły z dotacji państwowych. Po półtora roku mrzonek i marzeń okazało się, że pomoc państwa we współfinansowaniu nowej szkoły może wynieść jedynie do 50% kosztów kwalifikowanych, a nie jak dotychczas zapewniał burmistrz 80%. Wspomniane i wielokrotne powtarzane 80% dotyczyłoby remontu istniejącej szkoły, czyli odbudowy a nie budowy. Może dla niektórych to bagatela ale to różnica 30%. Tak stanowią przepisy i nie da się ich obejść. Dokładnie to samo powiedział Pan Minister Włodzimierz Karpiński na spotkaniu z mieszkańcami kilka tygodni temu.

Pan Grzegorz doskonale wie, że szkoła za której zniszczenie jest w jakiejś mierze odpowiedzialny – nie powstanie szybko (jeśli w ogóle powstanie), wyłącznie z powodu pieniędzy. Inna kwestia to późniejsze jej utrzymanie. Jest pewne, że burmistrz szkołą będzie pogrywał głównie przed wyborami w 2014 roku.

Zaproponowałem aby radni w końcu wzięli odpowiedzialność i to co wymyślili wybudowali. Zaproponowałem aby utworzyć spółkę z o.o., ewentualnie fundację i współfinansować inwestycję. Wizja poręczenia własnym majątkiem kredytu wprowadziła radnych jak i burmistrza w osłupienie. Nikt bowiem nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Radni myśleli, że w nieskończoność będą klepać to co każe im burmistrz. Na moją propozycję zbaranieli – nikt nie wydobył z siebie słowa.

W kontekście pytań o szkołę drwin i docinek nie było końca. Dyżurna moralistka Ewa Wolna selektywnie uciszała jedynie Kowalskiego (za niedowiarstwo) – nie wierzyłem, że o tej porze roku może zawitać do nas na otwarcie hali sportowej ministra Mucha. Buczenia, pohukiwania i ogólne utrudnianie zadawania pytań, wzbogaciło się o nowy element tj. stukanie w filiżanki. Wszyscy moraliści byli tak zaangażowani w atakowanie Kowalskiego i Suszka, że zapomnieli złożyć sobie nawzajem i zaproszonym sołtysom Bożonarodzeniowych życzeń. Kultura osobista i tradycja idzie w dobrym kierunku… Resztę posłuchajcie sami.

J.K.

Rafał Suszek:

Janusz Kowalski:

Piotr Guz

Waldemar Kruk:

Ewa Wolna:

Janusz Kowalski:

Kamil Wydra:

Grzegorz Dunia:

Grzegorz Dunia:

Grzegorz Dunia:

Grzegorz Dunia:

Grzegorz Dunia:

Grzegorz Dunia:

Czytany 3914 razy

Komentarze

+4
#11 xxx 30-12-2012 19:13
@ leniwy mi też coś tam obiło się o uszy o wyczynach pana wójta wydaje mi się że nadają na podobnych falach z naszym burmistrzem więc zastanawiam się czy operacja zmiany na wójta ma sens przy odrobinie szczęścia operacja wymiany może się udać lecz powikłania po tym zabiegu mogą być śmiertelnie niebezpieczne
+12
#10 jol 27-12-2012 11:51
CZY WY RADNI JUŻ NIE MACIE JĄDER I NIE POTRAFICIE ZACHOWAĆ SIĘ PO MĘSKU.
Bo o Radnej Wolnej,Wisze i Walencik to szkoda nawet wspominać, bo nie są nawet warte wspomnienia.
TO WY JESTEŚCIE WŁADZĄ ZWIERZCHNIĄ I KONTROLNĄ BURMISTRZA !!!!
Zróbcie coś z tym bo będziecie pośmiewiskiem mieszkańców
+8
#9 Piotr 27-12-2012 08:58
Zamienił Stryjek siekierkę na kijek,najśmieszniejsze jest to ,że uczestniczyli w tym zaufani-e naszego Króla Grzesia I.
+11
#8 leniwy 26-12-2012 20:12
Teresinski w Wilkowie joz pokazal.W tej gminie to sa same kretactwa tak jak w kazimierzu.
+23
#7 cycu 23-12-2012 10:19
Sprzedajnych klakierów nigdy w historii nie brakowało. Wróble z Wilkowa ćwierkają o wizycie 3 kazimierskich radnych u wójta Teresińskiego z propozycją kandydowania w Kazimierzu w najbliższych wyborach...
Tym większe gratulacje dla p. Janusza i Rafała za odwagę i nonkonformizm.
+24
#6 Stefan Ruczanski 22-12-2012 22:54
Panie Kowalski, jest Pan jedynym ratunkiem dla tego miasta. Dziękujemy !
+27
#5 Bożena 22-12-2012 08:27
@DarEk ale pan burmistrz tak ładnie się uśmiecha i same miłe rzeczy mówi. Radni są nim (nie wszyscy) zauroczeni, niczym nastolatka na pierwszej randce z efektownym playboyem. Tylko później przychodzi płacz i rozczarowanie...ale póki ładnie mówi...
+20
#4 DarEk 22-12-2012 08:14
Co radni zamierzacie z tym zrobić.Dokąd będziecie tolerować takie zachowania.Chyba nad tym "samorządem"jest jakiś nadzór.
+12
#3 małojec 21-12-2012 23:22
O!Przed nami dzban!
+36
#2 ula 21-12-2012 22:53
Kruk jaki jesteś wdzięczny całuj burmistrza po nogach smiać się chce :lol:

Dodaj komentarz