Meleksy w Kazimierzu,czyli jak burmistrz ogranicza prowadzenie działaności gospodraczej.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Przez ponad dwa lata byliśmy świadkami cynicznej gry i wojny jaką burmistrz prowadził przeciw zwykłym mieszkańcom. Ludzie nie będący w układzie lokalnej sitwy nie mogli prawidłowo funkcjonować. W opisywanym przypadku sprawa dotyczy usług -przewozy meleksami. W tym czasie działał już monopol czerwonych meleksów, bliskiej rodziny pana burmistrza. Burmistrz działając w interesie jednych utrudniał normalne i prawidłowe funkcjonowanie  drugim firmom. I gdyby nie rok wyborczy sytuacja ta  nie zmieniła by się. Miejsca dla zielonych meleksów nie byłoby  do dnia dzisiejszego. Na ostatniej sesji RM  poruszana była spawa wniosku kobiety, która chciała prowadzić jednoosobową dzielność gospodarczą również w zakresie usług przewozy meleksami. Złożyła stosowne podanie ale burmistrz udzielił  negatywnej  odpowiedzi. Nawet nie raczył zapytać o zdanie Rady na której opinię co rusz się powołuje. Taki obraz widzimy  od dawna. Kpina i drwina z ludzi i to w majestacie prawa. Sprawa dotyczy praktycznie każdej dziedziny  jaką mamy na kazimierskim rynku działności gospodarczej. Ostatnio modne.... jest obdarowywanie swoich możliwością wystawiania tzw. ogródków na Rynku (to też istotna sprawa do której się wkrótce odniosę).Każda władza deprawuje, władza absolutna deprawuje absolutnie – przekonywał wybitny chrześcijański liberał, żyjący w XIX w., Lord Acton.

J.K

Interpelacje w sprawie meleksków

interpelacje ciąg dalszy......

Czytany 4266 razy

Komentarze

+7
#6 za/miejscowy 08-07-2014 08:34
Po odsłuchaniu wypowiedzi włodarza miasteczka można wysnuć tylko jeden wniosek. Zastanawiające jest jak długo człowiek na tym stanowisku będzie jeszcze bezczelnie ludziom wciskał takie bzdury? Czy to jest przywilej władzy? Czy może głupota? A może jedno i drugie…
+6
#5 Piotr 06-07-2014 21:19
Musimy go wybrać na następną kadencje,oj głupi ten Kazimierski naród ,głupi...
+3
#4 grymas50 06-07-2014 18:17
Zastanawiam się czy Burmistrz MIAL PRAWO
zabronić komukolwiek prowadzenia dzialności gospodarczej, na prowadzenie ktorej nie jest wymagana koncesja.
ps. jak słyszę o ORGANIZACJI RUCHU w Kazimierzu Dolnym to trzymam się za brzuch. Dlaczego za brzuch?. Bo boje sie, że trzewia go rozerwą ze złości.
A co zmieniło się w tej ORGANIZACJI po słynnym spotkaniu z Komendantem Powiatowym ?>
- co na Krakowskiej,
- co przed Muzeum Zlotniczym,
- co na Plebance,
- co przed " Batorym ?????????????????
Samochody stały, stoją / i stać bedą ?/, a Burmistrz odmawia kobiecie prowadzić działalność bo BRAKUJE MIEJSCA.
Jest to NADUŻYCIE STANOWISKA.
+7
#3 obserwator 06-07-2014 17:23
To,że grupka ludzi organizuje się grupę lokalnej sitwy to jedno ale to ,że ośmiotysięczna Gmina pozwala na takie działania to to jest chyba jakieś nieporozumienie.Każda władza rządzi tak na ile, albo na jak wiele jej się pozwala.
+9
#2 ciekawe 06-07-2014 13:06
Ciekawe spostrzeżenie pana Radnego Opoki,który jako przewodniczący komisji ładu i porządku publicznego poinformował,że burmistrz odpowiedział na pismo kobiety zanim ten wraz z radnymi miał możliwość poznania się z podaniem.Ciekawe?
+10
#1 kreon 06-07-2014 12:59
według mojej wiedzy to działalność gospodarczą można zgłosić przez internet samodzielnie, a jak nie to niech ta Pani spróbuje w innym mieście .siedziba firmy będzie np. w Puławach lub Nałęczowie i tam pójdą podatki .Co na to burgmajster?

Dodaj komentarz