Autorytety moralne burmistrza Dunii.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Kilka tygodni temu  zamieściłem notkę dot. perlustracji korespondencji  adresowanej do grupy radnych przez urzędników kazimierskiego magistratu. Wiele osób niedowierzało, że taka sytuacja mogła by w dzisiejszych czasach się wydarzyć.Fakt "pomyłkowego" otwierania korespondencji był nagminny i zamierzony.Niestety  standardy te przyjmuje jako powszechnie obowiązujące w naszym urzędzie.

http://www.januszkowalskikazimierz.pl/moje-awantury/standarty-kazimierskiego-magistratu.html

Inną praktyką stosowana od dawna jest manipulowanie i fałszowanie dokumentów wytwarzanych przez Nasz Urząd. Jako  przykład,amipulacji  jednej  z wielu podaję protokół z obrad XXXVII sesji RM z 22 maja b.r.Otóż prokoły zazwyczaj-kiedy było  to wygodne dla burmistrza-dosłownie przenosiły na papier wersjię foniczna,czyli faktyczny zapis z sesji.Ze szczególnym pietyzmem ober urzędnicy oddtwarzali literalnie moje słowa, niejednokrotnie przy tym świadomie je fałszując. Przykłady będe mnożył.Chodziło o eskalację konfliktu pomiędzy burmistrzem a mną,Merytorycznie burmistrz nie wiele ma do powiedzenia. Kierunki i poziom debaty publicznej wyznacza  Burmistrza i jego „wierni hunwejbini” jako miażdżąca większość  w Radzie . A jakie są  to standardy?pto kolejny przykład.Na majowej sesji RM burmistrz ochoczo zaczął wątek o szkole  i rzekomo przyznanych przez Rząd  pieniędzy na odbudowę szkoły .Celowo używam słowa rzekomo  ponieważ  na dzień dzisiejszy żadne pieniądze nie wpłynęły na konto  magistratu. A to co Nam obiecano to jedynie promesa. Czyli obietnica  przyznania pieniędzy jeśli zpełnimy warunki ich otrzymania .Istnieją dziesiątki przykładów gdzie rząd  Donalda Tuska wycofał się z obietnicy przyznania pieniędzy i to w sprawach strategicznych dla Państwa. Burmistrz jednak twierdził, że pieniądze już mamy, co jest  nie prawdą. Stosowną  analizę  kłamstw burmistrza  od 2011 roku przedstawię wkrótce. Wróćmy jednak do sesji. A raczej do zachowania burmistrza i jego radnych. Kiedy burmistrz zauważył, że nie reaguję na jego prowokację z pomocą przyszła koleżankan,radna Małgosia.Powiedziała, że wszyscy.....„ludzie którzy  idą za mną  są baranami”. Jak słowa  radnej można interpretować sami  Państwo oceńcie. Słów tych nie komentuję,Chcę dodać,że radna jedynie wykonaywała polecenia według z góry założonego scenariusza.Dołączyła tym samym do grupy fachowców w tej dziedzinie,takich tak jak radny Kruk,Pruchniak,radna Barbara,czy Ewa Wolna.Nie to jest  jednak  najważniejsze. Istototą  sprawy  jest reakcja radnych i samego burmistrza na słowa radnej.Gesty -tak trzymać -poklepywanie po ramieniu, jest OK, miały być jasnym przekazem, że wypowiedziane słowa  są jak najbardziej na miejscu.Niestety zawiodłem pana burmistrza nie zareagowałem.I dodam jeszce coś.Moja -znana w całym województwie- wypowiedź z 23 sierpnia 2011 ( sfałszowana radnych i urzędników,ale o tym po zakończeniu sprawy) blednie w kontekście poziomu komunikacji społecznej wyznaczonej przez autorytety burmistrza.Po posesji  powiedziałem, że w protokole z posiedzenia sesji nie będzie o tym wzmianki (podobnie jak w wielu innych przypadkach). Powiedziałem także , że klasycznie  protokół będzie  upubliczniony po kilku miesiącach  (po  o to aby nie pamiętać pewnych faktów….) . I nie myliłem się. Protokół  z obrad XXXVII sesji RM z dnia 22 maja 2014 otrzymałem kilka dni temu. W protokole zero wzmianki o osłowach.O zachowaniu autorytetów moralnych obecnej Rady.Pisze  to w konttekście moich wypowiedzim gdzie najmniejszy żart,kontrowersyjna wypowiedź jest zmieniana,manipulowana  i eksponowana go granic  absurdu. Resztę przeczytajcie w protokole  ( załączniki do pobrania) i posłuchajcie a następnie porównajcie z wersją foniczną. Podobne przykłady z przeszłości będę sukcesywnie zamieszczał.

J.K

Burmistrz -prowokacja

 

Czytany 4470 razy

Komentarze

-1
#18 feli 16-09-2014 20:30
Cytuję DarEk:
Powoływanie się na nie prawomocne wyroki sądu jest naruszeniem dóbr osobistych skazanego.
@Ignacy mówisz o wyroku prawomocnym?lapsus,czy świadome mieszanie,bicie piany?Radny z prawomocnym wyrokiem sądu? :D Dobre.I Grzegorz Dunia by tego nie wykorzystał.Jeśli używasz słowo "skazany" to nie powinieneś pisać o naruszeniu dóbr osobistych:)
+6
#17 DarEk 16-09-2014 18:12
Powoływanie się na nie prawomocne wyroki sądu jest naruszeniem dóbr osobistych skazanego.
@Ignacy mówisz o wyroku prawomocnym?lapsus,czy świadome mieszanie,bicie piany?Radny z prawomocnym wyrokiem sądu? :D Dobre.I Grzegorz Dunia by tego nie wykorzystał.
-5
#16 ignacy 16-09-2014 15:45
mieszkaniec to Ty taki zorientowany jestes i nie slyszales o wyroku (w tej chwili nieprawomocnym) skazującym Radnego Kowalskiego na grzywnę 2 tys. zł i pokrycie kosztów sądowych za użycie wobec burmistrza słów "Słowo burmistrza znaczy mniej niż słowo k…wy spod latarni"
+4
#15 mieszkaniec 16-09-2014 15:34
@Ignacy- mały manipulatorku, dalej nie podałeś sygnatury sprawy i okoliczności. Myślisz, że pomówieniem coś osiągniesz?
-3
#14 ignacy 16-09-2014 15:25
Cytuję mieszkaniec:
@Ignacy znowu pajdurzysz. Podaj sygnaturę akt lub okoliczności sprawy. Jestem bardzo ciekawy.dobrze może wyraziłem się nieprecyzyjnie..skazany..narazie nieprawomocnie..ale jakos takich nawet wyrokow w przypadku burmistrza brak..
-3
#13 mieszkaniec 16-09-2014 15:18
@Ignacy znowu pajdurzysz. Podaj sygnaturę akt lub okoliczności sprawy. Jestem bardzo ciekawy.
-4
#12 ignacy 16-09-2014 14:57
Cytuję myślacy:
W naszej gminie wszyscy kochają burmistrza , bo którz mógłby go nie kochać, i mądry , i ładny ,i tyle zrobił dla przyjaciół oraz ludzi, nie kłamie, przykładny wzór gospodarza na kolejną kadencję. Wystarczy jeszcze poczytać o nim w gazetach i skreślić tak po prostu w listopadzie krzyżyk.


myślący a ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem..nie napisałem, że burmistrz jest idealny i bez skazy..nie ma ludzi nieomylnych i idealnych ale jakoś Pan Janusz K. (bo przypominam skazany prawomocnie..) nie potrafił udowodnić burmistrzowi żadnych nadużyć(brak wyroków dotyczących burmistrza)..dlatego uważam, że radny Kowalski powinien najpierw zrobić sobie rachunek sumienia a potem (zasadnie) oskarżać innych..w innym przypadku nadal pozostanie pieniaczem..bo taka łatka przylgnęła mu już chyba na stałe..
+2
#11 myślacy 16-09-2014 14:26
W naszej gminie wszyscy kochają burmistrza , bo którz mógłby go nie kochać, i mądry , i ładny ,i tyle zrobił dla przyjaciół oraz ludzi, nie kłamie, przykładny wzór gospodarza na kolejną kadencję. Wystarczy jeszcze poczytać o nim w gazetach i skreślić tak po prostu w listopadzie krzyżyk.
-5
#10 ignacy 16-09-2014 12:51
Panie Januszu
mówi Panu coś cytat: Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?,
widzę, że prawomocne wyroki też niewiele dają Panu do myślenia..
0
#9 grymas50 12-09-2014 21:24
Ten @ Staszek z Mięćmierza to, jak "Isek z pokladu Idy", bo cosik wie o KONIACH.

Dodaj komentarz