Skarżysko, miasto prywatne

Oceń ten artykuł
(22 głosów)

zdjęcie : Rzeczpospolita /rp.pl/

Zachęcam Państwa do przeczytania artykułu „Skarżysko miasto prywatne”. Obraz tej patologii odnosi się do większości miast w Polsce. W szczególności dotyczy miast, w których zagnieździła się patologia. Nasze miasto również jest stygmatyzowane nowotworem tego zjawiska. W Naszym mieście wielomilionowe transakcje nie dotyczą handlu bronią. W Kazimierzu interesy robi się na pośrednictwie w handlu nieruchomościami, zmianach w MPZP i pomocy przy niektórych znaczących inwestycjach, które pozornie wyglądają tak niewinnie. Spatologizowany wymiar sprawiedliwości nie zajmuje się tym zjawiskiem. W Polsce słowo korupcja jest eliminowane (podobnie jak słowo patriotyzm) z życia publicznego. Pewna grupa przestępstw mimo, że realnie istnieje jest poza zasięgiem wymiaru sprawiedliwości, również dlatego, że politycy którzy tworzą to prawo przyjęli zasadę, że klasycznym przestępstwem w Polsce, którym należy się zajmować to kradzież bułki w sklepie.

J.K.

P.S.

W nocy z 8/9 sierpnia 1994 roku w kazimierskiej Plebance miało miejsce podwójne zabójstwo. Jak wiecie zginęło dwóch mieszkańców Kazimierza. Po kilku dniach Policja ujęła sprawcę (podejrzewanego o zabójstwo). Okazał się nim były żołnierz Wojskowych Służb Specjalnych PRL. Jak ustalono funkcjonariusz szkolony był do misji zagranicznych –zwalczania siły żywej na tyłach wroga. Prokuratura, Sąd przy współudziale bądź na polecenie najwyższych władz w Państwie, przez trzy lata nie ujawniali zawartości akt. Teczka spec żołnierza miała klauzulę „Tajne specjalnego znaczenia”, najwyższa klauzula tajności w Polsce. Sprawca nie został osadzony.

Kilka lat temu w mieście CBŚ zatrzymało a sąd skazał 7 osób jednego z kazimierskich ośrodków turystycznych. Skazani zostali za tzw. czyszczenie kart płatniczych, które były kradzione na terenie Warszawy - prasa o tym nie pisała.

Skarżysko, miasto prywatne

Przedsiębiorcy, samorządowcy, politycy zgłaszali się do Leszka K. po „przysługę”. Gdzie wycofało się państwo, wszedł przestępczy holding

Antyterroryści patrzą na salę Sądu Okręgowego w Kielcach przez szpary w kominiarkach. Ustawione w rzędach ławki z trudem mieszczą oskarżonych. Są dowożeni w specjalnych konwojach z więzień i aresztów – wielu z nich nosi pomarańczowe kombinezony oznaczające niebezpiecznych przestępców.

W kuloodpornej klatce siedzi Leszek K. To właśnie on miał kierować przestępczym związkiem o charakterze zbrojnym, jednym z największych, jakie zostały ostatnio rozbite przez policję.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1017650-Skarzysko--miasto-prywatne.html

Czytany 41162 razy

Komentarze

0
#12 Dann 27-08-2021 07:03
Только на зрелки.org вы сможете найти себе новое порно ролики с
участием мамочек и молодых парней.
Не пропустите шанс и разыщите распутную мамку прямо
сейчас.

Also visit my blog post - вот здесь
+2
#11 abac 13-11-2014 21:38
Władza się zmieniła ale sposób jej wykonywania w żaden sposób się nie zmieniła, nadal istnieje korupcja, liczą się tylko znajomości kto ma ich więcej jest na wygranej pozycji. Policja jak się bała tak się boi dalej dla nich najważniejsze jest zrobienie wyniku czyli iść po najmniejszej lini oporu tu mandat tam mandat, a rzetelną pracą nie ma się kto zająć. Sądy czy prokuratura to instytucje które w Skarżysku są nie potrzebne bo i tak żadnego pożytku z nich nie ma, bo nic tam nie działa prawidłowo.
+2
#10 tomasz 12-09-2014 20:58
Ijuż mamy super scenariusz na film sensacyjny
+5
#9 gość 17-05-2014 23:14
zastanawia mnie tylko jedna sprawa : dlaczego pomimo wydania europejskiego nakazu aresztowania nikogo dziwnym trafem nie udało się aresztować?!Przecież podejrzani mają w kraju żony,rodziny...ktore nigdzie nie pracując żyją sobie w dostatku,na luzie...jeżdżą dobrej marki autami na ktore przeciętny Kowalski odkłada latami i szczycä się pokaźnymi portfelami. Więc może odpowiednie służby powinny zastanowić się nad bardziej efektywnymi działaniami operacyjnymi....
0
#8 grymas50 05-03-2012 11:39
i co niby ma z tego linku wynikać. Taki alkohol to codzienność.
0
#7 Monika 05-03-2012 10:30
Zwracamy się z uprzejmą prośbą do moderatora strony o zezwolenie na zamieszczenie linków do naszych stron internetowych: www.sztukawina.pl www.scottishhouse.pl w przypadku braku zgody prosimy o skasowanie naszego wpisu.
+1
#6 ostatni sprawiedliwy 19-06-2011 23:54
ja pi*** jaki po*** kraj, niestety miałem do czynienia z przestępczością zorganizowaną, ludzie po prostu się boją, innym się to podoba, bo wiadomo że policji nie można ufać, najgorzej jest w małych miastach, niech się wreszcie coś zmienie i takich bandziorów jak ten bos z Skarżyska posadzą do końca ich dni

Ernest lat 16
+1
#5 małojec 16-02-2011 15:28
To Rzepa-jarosław
-1
#4 jarosław 16-02-2011 09:43
To już nie wiem, czy to nadal blog radnego miejscowej Rady czy przedruk z Super Expressu (Faktu).
0
#3 xxx 10-02-2011 18:30
grams50-to co jest napisane w wstępie to 100% prawdy,to tak na marginesie :sad:

Dodaj komentarz