HARMONIA SPOŁECZNA -- SPOTKANIE AUTORSKIE Z PROF. KORAB-KARPOWICZEM

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Zapraszamy na spotkanie autorskie z panem profesorem W. J. Korab-Karpowiczem autorem książki Harmonia społeczna, wydanej przez PIW w ramach serii Biblioteka Myśli Współczesnej -- popularnie znanej jako Plus Minus Nieskończoność.

Kamienica Biała

ul. Senatorska 17, Kazimierz Dolny

Środa, 20 grudnia 2017, godz 19.30

Celem tej rozprawy Harmonia społeczna jest pokazanie, że harmonia w społeczeństwie jest nieodzowna dla szczęścia oraz ludzkiego rozwoju. Ma więc ona znaczenie cywilizacyjne. Jej gwarantem jest dobre państwo. Autor dowodzi, że współdziałanie jest integralną częścią ludzkiej natury i że kiedy już właściwie rozpoznamy naszą ludzką naturę i zorganizujemy nasze środowisko zgodnie z zasadą współdziałania, możemy osiągnąć harmonię społeczną. Wskazuje też na wzniosłe zadanie ludzkości, jakim jest świadoma ewolucja oraz na związane z nim pozytywne przekształcanie się społeczeństw i państw.

 

W. Julian Korab-Karpowicz, filozof i myśliciel polityczny, profesor Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Doktoryzował się na Uniwersytecie Oksfordzkim, habilitował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykładał na wielu uczelniach zagranicznych. Członek zagranicznych towarzystw naukowych. Autor wielu książek, opublikowanych w Polsce, USA i Wielkiej Brytanii. Ostatnio ukazały się: Historia filozofii politycznej: od Tukidydesa do Locke’a (Derewiecki 2010) i Traktat polityczno-filozoficzny(Derewiecki 2015).

Czytany 3288 razy

Dodaj komentarz