Czy będę chętni do kazimierskiego liceum?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DW

Na razie tylko 10 osób chce się uczyć w liceum w Kazimierzu Dolnym. To uczniowie, którzy wskazali je jako szkołę pierwszego wyboru.Dlatego bardzo liczymy na rekrutację uzupełniającą, bo na razie nie jest dobrze. Żeby otworzyć chociaż jedną klasę potrzeba nam dwa razy więcej osób niż teraz – przyznaje Janusz Raczkiewicz, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. – Wszystko wyjaśni się w sierpniu, kiedy w szkołach zostaną wywieszone listy przyjętych.

https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/malo-chetnych-do-liceum-w-kazimierzu,n,1000243776.html

Czytany 1949 razy

Komentarze

+1
#2 grymas50 31-05-2019 06:06
"Liceum w Kazimierzu Dolnym zostało reaktywowane w tym roku. – Po pierwsze, prestiż wymaga, żeby takie miasto jak Kazimierz Dolny miało liceum. Po drugie, chodzi o zagospodarowanie nowego budynku szkoły, który jest przeszacowany, jeśli chodzi o kubaturę i powinien zostać wypełniony uczniami, żeby był w pełni wykorzystany – podkreślał jeszcze w grudniu ubiegłego Leszek Dołęga, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.
Radni zgodzili się wtedy na wyłożenie pieniędzy na reaktywację liceum. – Uczniowie szkoły podstawowej i ostatniego rocznika gimnazjum nie wypełnią budynku. Pozostaje nam albo reaktywować liceum, albo zamknąć szkoły wiejskie i przenieść tu uczniów – zaznaczał radny Dołęga."

hmm. Chyba pozostanie to :. " albo..........."
+2
#1 z Witoszyna 30-05-2019 19:59
35 baniek (sześć zer dla niekumatych co niektórych radnych) wydanych, z czego 15 z budżetu gminy pochodzących z emisji obligacji (których obsługa też mało nie kosztuje), a dzieci jak nie było, tak nie ma. Brawo Dunia! Pomnik jak się patrzy!

Dodaj komentarz