Burmistrz skarży postanowienie RDOŚ w przedmiocie działki 48/1

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Wiele wskazuje na to ,że wiceburmistrz Godlewski jest sędzią w swojej sprawie. Na wyjątkowych prawach, korzystając z swoich uprawnień, zajmuje się obszarem planistycznym 135.MN w sołectwie Mięćmierz- Okale. Działka 48/1 od dawna   kwestionowana była przez RDOŚ . Nie bez znaczenia jest fakt ,że działka , której RDOŚ nie chce uzgodnić w projekcie planu, stanowi   współwłasność kuzynki  Godlewskiego. Paradoks polega również na tym ,że dotychczas burmistrz Pomianowski nie kwestionował zasadności oprotestowania działki przez RDOŚ i nie  zażalał się na postanowienia tego organu , zarówno w  2019 roku, jaki i z 2020 – postanowienia w załącznikach . Sytuacja zmieniła się radykalnie wówczas , kiedy wiceburmistrzem został Bartłomiej Godlewski. Reasumując, zażalenie dotyczy li tylko   działki 48/1. Pytanie co z innymi uwagami RDOŚ, chociażby kwestionowaniem  zgodności projektu planu ze studium? Tego jednak nie wiemy. W zażaleniu Godlewskiego  nie ma o tym słowa.  

J.K

dział 1

dział2

dział3

dział4

Czytany 2816 razy

Komentarze

-8
#30 Malec 09-04-2021 09:25
Cytuję Goch:
A może przedstawi pan przykłady własnej twórczości, bo lansowanie się i zasłanianie cudzymi "dziełami" już nudzi? A nie nieustanne lansy za pomocą dorobku innych.


drive.google.com/.../...
+3
#29 Goch 09-04-2021 08:39
A może przedstawi pan przykłady własnej twórczości, bo lansowanie się i zasłanianie cudzymi "dziełami" już nudzi? A nie nieustanne lansy za pomocą dorobku innych.
+6
#28 Gość 08-04-2021 19:59
Uderz w stół nożyce się odezwą ;)
-3
#27 KZMRZ 08-04-2021 16:14
Ach. Tu o rynek chodzi, a nie skwer...
:-? :P ;-) :-* :lol:
Przy okazji poszło wyjaśnienie.
I prośba, jeśli chcą państwo jakieś rośliny w donicach rzeźby to proszę o propozycję lub działanie na własną rękę. Będzie mi miło.
-5
#26 KZMRZ 08-04-2021 15:47
Cytuję ŚwiętaKrowa:
My tu o Męćmierzu a tymczasem na najbardziej znanym rynku w Polsce stoją jakieś zdezelowane donice z badylami. Co autor miał na myśli?


Ta rzeźba od samego początku ma służyć i jest dla mieszkańców, zwłaszcza dzieci. Co w niej jest posadzone, jak wygląda, co przy niej się dzieje zależy od społeczności Kazimierza, czyli od Państwa również.
Już niedługo obiekt zostanie, po długiej zimi,e odnowiony kolorami, a zaraz po zniesieniu lockdownu odbędą się tam wydarzenia kulturalne skierowane dla dzieci, jak odczyty bajek (przez aktorów, rodziców, dziadków) oraz przedstawienia teatralne m.in teatru J.CH. Andersena.
W myśl autora Marcina Chomickiego:
"Obiekt na skwerze za Małym Rynkiem łączy funkcje miejsca spotkań dla mieszkańców Kazimierza Dolnego, dużej donicy dla roślin, siedziska i rzeźby współczesnej. Stanowi uzupełnienie pobliskiego placu zabaw. Może również stać się miejscem kameralnych wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu - spotkań bądź wykładów. Tymczasowa realizacja jest także początkiem dyskusji na temat przyszłego zagospodarowania skweru. Utylitarna rzeźba jest zbudowana z modułów, które co jakiś czas można przestawiać, tym samym zmieniając jej formę.
Projekt Marcina Chomickiego jest rozwinięciem jego dotychczasowych działań w przestrzeni publicznej związanych z integracją sztuk (procesem łączenia w jednej formie rzeźby, architektury i malarstwa) oraz przełożeniu ich na formy użytkowe.
Obecnie artysta skupia się na tworzeniu projektów zielonych przestrzeni miejskich przy wykorzystaniu przekształcalnego, modularnego sytemu donic na rośliny, form przestrzennych pełniących role siedzisk oraz fontann i oczek wodnych.
Rzeźba powstała w ramach projektu Fundacji KZMRZ - NOW ART 2020 - realizacji szlaku rzeźb artystów współczesnych w przestrzeni Kazimierza Dolnego. Finansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.
Pozdrawiam serdecznie i słonecznie.
+6
#25 ŚwiętaKrowa 08-04-2021 15:29
My tu o Męćmierzu a tymczasem na najbardziej znanym rynku w Polsce stoją jakieś zdezelowane donice z badylami. Co autor miał na myśli?
+9
#24 Rebeka 08-04-2021 15:16
Cytuję E....tam:
U jednego to remont bo bryki stoją a drugi to nie wiadomo może się dokształca jak wcześniej jego pryncypał? Niektórzy tak bynajmniej mówią

A co na to wszystko Rada Kultury
+3
#23 sok 08-04-2021 13:34
Cytuję Anonim:
Przy tak dużej aktywności 1 człowieka od fundacji, zastanawia co robią panowie od dzwonnicy i kokpit bo nie widać nie słychać?!


1 człowiek bez funduszy i pensji należy dodać
+8
#22 E....tam 08-04-2021 13:00
U jednego to remont bo bryki stoją a drugi to nie wiadomo może się dokształca jak wcześniej jego pryncypał? Niektórzy tak bynajmniej mówią

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież