Echa XXXI sesji Rady Miejskiej, czyli lokalna koteria rośnie w siłę !

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Dzisiaj odbyła się  pierwsza powakacyjna sesja Rady Miejskiej. Sorry, Rada?  Powinno to nosić nazwę  klika, chodź kilku sprawiedliwych… się znajdzie. Towarzystwo   skupione  wokół burmistrza i jego siepaczy – nic więcej. Interesownisie ,którzy budują własne ego za publiczne pieniądze. W punkcie  interpelacje i zapytania pytałem o sprawę terroryzowania przez ludzi Pomianowskiego radnego Ryszarda Rybczyńskiego. Siebie pominę bo norma.  Niestety zero reakcji ze strony  radnych. Kołtuństwo nic więcej. Przypomnę przedstawicielom Naczelnych, że  milczenie jest przyzwoleniem, a przyzwolenie zachętą -  na przemoc, na razie werbalną. Krew zapewne popłynie później.  No cóż pieniądze w kwocie ponad 1 mln złotych zabrane z Parchatki…robią furorę… Jak wiemy  powędrowały do Okala ,czyli do wiceburmistrza Godlewskiego i radnego Nieradki. W Okalu będzie tworzony… Dom Seniora. Populistyczne  działanie amatorów którzy w ten sposób budują własny wizerunek. To co zrobili to  nic innego jak naplucie w twarz  mieszkańcom Parchatki, najbardziej zintegrowanej miejscowości , nie tylko w naszej gminie ale zapewne  i w powiecie. Zapraszam do odsłuchania obszernego fragmentu sesji ,w tym żenującego poziomu niektórych radnych. Dobrze ,że tylko niektórych.

Wyjaśniłem kilka kwestii. Ewa Wolna miała wejściówki  na festiwal „Dwa  Brzegi „ ale jej zdaniem  nie miało to związku z pełnieniem funkcji radnej. Krzysztof Nieradka optował za tym aby radni nie udzielali mi ( radnemu Kowalskiemu ) głosu, odpowiadali na pytania. Kwota  3 500 000 zł będzie przeznaczona na oczyszczalnię ścieków w Bochotnicy. To pokłosie „modernizacji” ścieków w 2013 r. 1200 000 zł powędruje na Sadową- przepompownia ścieków. Pomianowski wyśliznął się od odpowiedzi wydawanych przez siebie decyzji które były nie zgodne z prawem. Sugerował ,że to wina Pisuli a on jedynie był kontynuatorem – bezprawia.  Najważniejsza część niestety nie została zarejestrowana. Chodzi o  dyskusję dot. uchwały o powołaniu spółdzielni socjalnej „Kazimierzanka”. Jest to projekt Urząd Miasta oraz Fundacja Latający Ludzie z siedzibą w Kazimierzu.  

Jak tylko pojawi relacja  się relacja XXXI sesji  na esesjiTV natychmiast się z Państwem podzielę tym newsem. 

Zapraszam do wysłuchania komentarza i relacji z posiedzenia obrad .

J.K

Czytany 1981 razy

Komentarze

+6
#35 3 domy i mieszkanie 02-09-2021 10:53
Wicie, rozumicie, my tu sobie działeczki przekształcimy, a Wam drodzy Mieszkańcy Okala wspaniałomyślnie zafundujemy Dom Seniora. A co? Orkiestra grać!
+5
#34 WiARA 02-09-2021 05:51
@ Maurycy z Bochotnicy napisał;
"Ponadto uważam, że powinno się też spróbować rozwinąć ten blog w lokalny portal, bo mimo że blisko 1000 odsłon tego artykułu może robić wrażenie, to na kazimierzdolny.pl przynajmniej dwa razy tyle mają przy każdej byle bzdurze, mimo, że sam kazimierzdolny.pl już i tak dawno nie żyje...

PS. Może właśnie teraz kiedy portal kazimierski brzuchem szura po dnie trzeba to wykorzystać."

Byłaby to tylko formalna zmiana, bo faktycznie blog ten już stał się lokalnym portalem . Wprawdzie w wiekszośći jest on tylko czytany ,a nie twórczo aktywny, a jeżeli juz aktywny to w wiekszośći polega to na pisaniu inwektyw , pomówień , oszczerstw ,a piszący je posługuje się wieloma nickami a co gorsze podszywa sie pod nie swój. Najwyższy czas wpisywać IP komentujacego.
+20
#33 Maurycy z Bochotnicy 01-09-2021 23:47
Cytuję Wróżbita:
Moim zdaniem, jeśli ktoś ma trochę honoru, to powinien olać to towarzystwo. Zajmowanie się urzędniczynami jest na granicy zdrowego rozsądku. Najlepiej nie zwracać uwagi na to towarzystwo. Jak widać, jakiekolwiek działania nie zmienią tych niemych twarzy i umysłów.
Mamy zniszczony Kazimierz i lepiej nie będzie.
Czy jest jeszcze coś co można spie**yć w Kazimierzu?
Jakiś wąwóz do betonowania (gdzie są jeszcze atrakcyjne działki)? Jakaś samowolka budowlana na skarpie dobrskiej lub na zamku? W zasadzie możliwości jest już coraz mniej.


Absolutnie się nie zgadzam!
Trzeba się "tym towarzystwem" zajmować, patrzeć mu na ręce i cieszyć się że jest taka możliwość, bo ostał się jeszcze ostatni sprawiedliwy, który to umożliwia. Bez J.K to ani informacji by nie było, ani możliwości skomentowania ich też.
Dlaczego "lepiej nie będzie"? Będą wybory można spróbować to zmienić.
Ponadto uważam, że powinno się też spróbować rozwinąć ten blog w lokalny portal, bo mimo że blisko 1000 odsłon tego artykułu może robić wrażenie, to na kazimierzdolny.pl przynajmniej dwa razy tyle mają przy każdej byle bzdurze, mimo, że sam kazimierzdolny.pl już i tak dawno nie żyje...

PS. Może właśnie teraz kiedy portal kazimierski brzuchem szura po dnie trzeba to wykorzystać.
+6
#32 Wróżbita 01-09-2021 21:55
Moim zdaniem, jeśli ktoś ma trochę honoru, to powinien olać to towarzystwo. Zajmowanie się urzędniczynami jest na granicy zdrowego rozsądku. Najlepiej nie zwracać uwagi na to towarzystwo. Jak widać, jakiekolwiek działania nie zmienią tych niemych twarzy i umysłów.
Mamy zniszczony Kazimierz i lepiej nie będzie.
Czy jest jeszcze coś co można spie**yć w Kazimierzu?
Jakiś wąwóz do betonowania (gdzie są jeszcze atrakcyjne działki)? Jakaś samowolka budowlana na skarpie dobrskiej lub na zamku? W zasadzie możliwości jest już coraz mniej.
-5
#31 WiARA 01-09-2021 18:13
Ooo. @ lenin. Chorowałeś ?.
+6
#30 lenin 01-09-2021 17:59
Cytuję WiARA:
"

Podobne obawy ma dr Lidia Stopyra, specjalista chorób zakaźnych i pediatrii. - Na pewno zakażenia będą i nastawiam się, że będę mieć w tym roku dużo dzieci na oddziale - przyznaje dr Stopyra. - Myślę, że po 2-3 tygodniach września będziemy już mieli wyraźny wzrost zachorowań. Uważam, że podczas tej fali będzie więcej zakażeń wśród dzieci, a mniej wśród dorosłych, bo jednak mamy więcej zaszczepionych dorosłych - dodaje lekarka.

Zdaniem dr Stopyry nie możemy wykluczyć, że konieczne będzie zamykanie szkół, zwłaszcza w rejonach o najniższym odsetku osób zaszczepionych.

- To czy i kiedy szkoły zostaną zamknięte, zależy od tego, ile osób się jeszcze zaszczepi. Naszą jedyną bronią przed zachorowaniami, kwarantanną i lockdownem są szczepienia. Uważam, że nauka zdalna będzie wprowadzana przede wszystkim w tych rejonach, które są najsłabiej wyszczepione. Na razie jest tak, że jeżeli w szkole pojawi się zakażenie, to młodzież powyżej 12. roku życia, która jest zaszczepiona, nie podlega kwarantannie, więc te dzieci będą mogły uczyć się normalnie - tłumaczy lekarka."

Kolejny absurd nie mający żadnego merytorycznego uzasadnienie- "lokdałny" i zamykanie szkół będzie tam gdzie jest najniższa wyszczepislnosc... przecież to nic innego jak szantaż do przyjęcia genetycznego syfu. O poziomie zakażeń w oparciu o fałszywe testy pcr sza, cicho sza...
-1
#29 Niewierny 01-09-2021 14:38
Cytuję Senior:
Może ktoś mi odpowie co to znaczy? W Parchatce chcą dom seniora ale władze nie chcą, w Okalu nie chcą ale władze tak. Zdrowe to nie jest, to może oznaczać jakiś poważny plan rozwoju tej strony gminy. Uważam jednak że nie ma żadnego planu, proponuje zatem Dworzec PKP, tory w pamięci, oraz tunel pod Wisłą.


„ Podobne obawy ma dr Lidia Stopyra”
+4
#28 Adam 01-09-2021 13:44
Cytuję fan Janka:
Nic i nikt nie będzie pisał, wypowiadał się na temat rady czy czegokolwiek itd. Nie taka rola ludzi burmistrza. Apropos. Zauważyliście , że skończył się hejt na tym blogu? Ludzie Ci i tamci zamarli ? Że mleko sie wylało i maski spadły. Teraz do mieszkańców naszej gminy dociera jak bardzo zostali oszukani przez Burmistrza Pomianowskiego.

Pytanie czy siedzueci cicho zastraszeni czy nie mieli wiedzy na ten temat
+10
#27 Senior 01-09-2021 12:53
Może ktoś mi odpowie co to znaczy? W Parchatce chcą dom seniora ale władze nie chcą, w Okalu nie chcą ale władze tak. Zdrowe to nie jest, to może oznaczać jakiś poważny plan rozwoju tej strony gminy. Uważam jednak że nie ma żadnego planu, proponuje zatem Dworzec PKP, tory w pamięci, oraz tunel pod Wisłą.
-4
#26 WiARA 01-09-2021 10:17
"

Podobne obawy ma dr Lidia Stopyra, specjalista chorób zakaźnych i pediatrii. - Na pewno zakażenia będą i nastawiam się, że będę mieć w tym roku dużo dzieci na oddziale - przyznaje dr Stopyra. - Myślę, że po 2-3 tygodniach września będziemy już mieli wyraźny wzrost zachorowań. Uważam, że podczas tej fali będzie więcej zakażeń wśród dzieci, a mniej wśród dorosłych, bo jednak mamy więcej zaszczepionych dorosłych - dodaje lekarka.

Zdaniem dr Stopyry nie możemy wykluczyć, że konieczne będzie zamykanie szkół, zwłaszcza w rejonach o najniższym odsetku osób zaszczepionych.

- To czy i kiedy szkoły zostaną zamknięte, zależy od tego, ile osób się jeszcze zaszczepi. Naszą jedyną bronią przed zachorowaniami, kwarantanną i lockdownem są szczepienia. Uważam, że nauka zdalna będzie wprowadzana przede wszystkim w tych rejonach, które są najsłabiej wyszczepione. Na razie jest tak, że jeżeli w szkole pojawi się zakażenie, to młodzież powyżej 12. roku życia, która jest zaszczepiona, nie podlega kwarantannie, więc te dzieci będą mogły uczyć się normalnie - tłumaczy lekarka."

Dodaj komentarz