Burmistrz zorganizował forum organizacji społecznych

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W dowód szacunku i uznania ...?

Burmistrz Kazimierza Dolnego zorganizował I Foru Organizacji Społecznych w Kazimierzu Dolnym . To wydarzenie nie miało charakteru publicznego. Nigdzie nie było zapowiadane. Selektywnie wybrane osoby i organizacje otrzymali zaproszenia mejlem – bądź w inny, bardziej  wyszukany sposób.  Ponad 30 organizacji społecznych przybyło do sali auli GZS w Kazimierzu Dolnym na zaproszenie burmistrza. Wszyscy zaproszeni zostali  wyróżnieni  za działalność na rzecz społeczności lokalnej- tak uzasadniano wyróżnienia.

Liczne wyróżnienia otrzymało zaplecze polityczne burmistrza z wisienka na torcie spółdzielnią socjalną Kazimierzanka i radnym Jakubem Pruchniakiem , któremu przypisano powołanie do życia spółdzielni Kazimierzanka.

Niestety forma spotkania była zamknięta, przez co nie mogłem relacjonować wydarzenia na żywo. Burmistrz nie wyraził na to zgody – przynajmniej tak mi przekazano.

Sam pomysł zorganizowania takiego wydarzenia świetny.

Niestety ( mówię to z przykrością ) zabrakło zaproszenia  organizacji , które działały i działają prężnie  na rzecz miasta  i jego mieszkańców. Jednak nie zawsze zgadzają się z decyzjami urzędujących władz.

Na spotkanie  nie zaproszono  fundacji KZMRZ z Michałem Stachyrą na czele, Stowarzyszenia GENIUS LOCI ( Romana Rupiewicz ) , Stowarzyszenia POLA MIEJSKIE ( Aleksander Adamski ) , Towarzystwa Opieki nad Zabytkami o/w Kazimierzu Dolnym ( Włodzimierz Otulak) , czy organizacji skupiających  przewodników turystycznych, tak ważnych dla miasta, zapraszanych gości i całej branży turystycznej.

Generalnie rzecz ujmując , że Artur Pomianowski zaprosił tylko te organizacje, te osoby  które sprzyjają linii programowej burmistrza, bądź są w pewnym stopniu neutralne… Natomiast organizacje , które krytycznie odnosiły się w przeszłości do pewnych działań obecnej władzy zostały zignorowane . I to jest bardzo małe…,panie Arturze Pomianowski (burmistrzu Kazimierza ) 

Sytuacja przypomina powołanie  Rady Kultury, która miała charakter doraźny a jej powołanie  miało być alternatywą , buntem wobec suwerennie wybranego przewodniczącego Komisji Edukacji (…) jakim był przez pewien czas radny L. Dołęga .

Jak się wydaje wczorajsze wydarzenie to oficjalny sygnał ,że nadchodzą wybory samorządowe.

J.K

Czytany 1353 razy

Komentarze

-9
#20 13 piętro 18-12-2022 13:40
Poseł z Puław. Szacun.
-11
#19 13 piętro 18-12-2022 12:40
@ Maurycy z Bochotnicy

Widzę PIERWSZY MINUS. To Twój ? Wątpię, bo Ciebie stać na słowne / pisane/ wyrażenie opinii.
-11
#18 13 piętro 18-12-2022 12:05
@ Maurycy z Bochotnicy

Czuwam i dziekuję za uznanie pokazując PRAWDZIWE oblicze Jana Pietrzaka. W tej książce nie tylko o nim. Kup, przeczytaj a zrozumiesz czym sie kierowałem. To Twoje " tow. " odbieram, jako " towarzyszu" w pozytywnym znaczeniu. Czy tak ?
+10
#17 Maurycy z Bochotnicy 18-12-2022 09:33
Cytuję 13 piętro:
@ Misio pysio przywołał kandydata na prezydenta Najjaśniejszej

"Oczywiście miało być: klapa, rąsia, buźka, goździk - jak mawiał Janek Pietrzak"

Tak mawiał, a czy przypadkiem tego nie powinien dzisiaj to samo powiedzieć ?. Powinien, ale nie może. WSIĄKŁ PO USZY w IDENTYCZNY układ.

ps. Prawde mówiąc to i wtedy był " pieszczochem". Pisze o tym Bohdan Smoleń książce " Niestety wszyscy się znamy"

Bez Was tow.@13 piętro i Waszej rewolucyjnej czujności, to byśmy poginęli jak te dzieci we mgle reżimowej propagandy. Obywatel @Misio pysio słusznie został przez Was skarcony i pouczony. I mam nadzieję, że już więcej nie będzie się powoływał na naszym postępowym forum na takie pseudoautorytety na usługach faszystowskiego reżimu, jak ten wspomniany Pietrzak Jan, autor najbardziej chyba niedorzecznej pieśni w historii literatury polskojęzycznej (Żeby Polska była Polską? - a komu to potrzebne?).
-4
#16 13 piętro 17-12-2022 09:06
@ Misio pysio przywołał kandydata na prezydenta Najjaśniejszej

"Oczywiście miało być: klapa, rąsia, buźka, goździk - jak mawiał Janek Pietrzak"

Tak mawiał, a czy przypadkiem tego nie powinien dzisiaj to samo powiedzieć ?. Powinien, ale nie może. WSIĄKŁ PO USZY w IDENTYCZNY układ.

ps. Prawde mówiąc to i wtedy był " pieszczochem". Pisze o tym Bohdan Smoleń książce " Niestety wszyscy się znamy"
+1
#15 z Rynku 17-12-2022 08:48
@ antyfan Dużo lepsze było by chyba to. Muzyka wykorzystana w filmie "Czas Apokalipsy" Ride Of The Valkyries Ryszarda Wagnera
+3
#14 antyfan 17-12-2022 08:34
Przy II Kazimierskim Forum Organizacji Społecznych proponuję jako tło muzykę z Gwiezdnych Wojen
+7
#13 Misio pysio 17-12-2022 05:38
Cytuję Misio pysio:
Towarzystwa Opieki nad Zabytkami też brak. Ciekawe jaki był klucz doboru uczestników? Oczywiście to retoryczne pytanie. A co ze szkołą społeczną w Skowieszynku? Czym ona zawiniła? Klapa, sąsiad, buźka, goździk... A myślałem że to już było i minęło.

Oczywiście miało być: klapa, rąsia, buźka, goździk - jak mawiał Janek Pietrzak
+5
#12 mieszkaniec 16-12-2022 20:04
Cytuję mieszkaniec:

I wszystko jasne
+4
#11 mieszkaniec 16-12-2022 20:03

Dodaj komentarz