Aleksander Adamski w Dąbrówce, spotkanie przedwyborcze ,22 marca 2024 r.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wczoraj (22.03.2024) odbyło się zebranie przedwyborcze w Dąbrówce. Kolejne z koszyka spotkań Pana Aleksandra Adamskiego, kandydata na burmistrza Kazimierza  z mieszkańcami Naszej gminy.

Poniżej relacja ,film z zebrania. Bez cięć !

Tematów było mnogo. Najpierw dowiedzieliśmy się od mieszkańców ,że zostali oszukani przez wiceburmistrza Godlewskiego. To ,że urzędnik  Bartłomiej Godlewski kłamie notorycznie nie jest zaskoczeniem. https://youtu.be/DyJHNXE3hps?t=915Niezrozumiałe jest ,że tego typu urzędnik zajmuje fotel w magistracie i czerpie zyski w postaci comiesięcznych poborów z kieszeni podatników. Było wiele pytań do kandydata,  głownie ze strony protektorów urzędującego burmistrza Artura Pomianowskiego. Miedzy innymi poruszony był temat szkół. Głownie w kontekście planów zwijania szkół gminnych. Poniżej zamieściłem film ,kto i jakie ma plany względem szkół, w tym szkoły w Dąbrówce. Zorientowałem się i zarazem upewniłem, że w Dąbrówce rośnie odsetek Tych, którzy nie mrugną okiem kiedy  padnie rozkaz  likwidacji szkoły.  

Nie mam wątpliwości ,że w przypadku reelekcji , kwestia szkół gminnych zostanie domknięta, wg. scenariusza pani skarbnik. 

Poniżej zamieściłem pismo do Burmistrza i odpowiedź dot. czynszów. Jakość odpowiedzi klasyczna.

Pytałem lokal gminny „Jatek” przy ulicy Mały Rynek 1 a otrzymałem odpowiedź dot. lokalu przy ulicy Rynek 1. Taka mała subtelna różnica...

Problem w tym ,że „Jatki” lokal gminny o pow. około 100 m2 dzierżawiony jest za około 1500 zł miesięcznie.

Podobne odpowiedzi otrzymywałem wielokrotnie w okresie minionych 5 lat.

Mówi Skarbnik Gminy Kazimierz Dolny Pani  Anna Falenta podczas połączonych komisji Rady Miejskiej ( 15.12.2020 r.) 

Poniżej link do protokołu z posiedzenia komisji w którym wygumkowano  dyskusję na temat oświaty i problemów finansowych. 

https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/Protokol_wspolnego_posiedzenia_Komisji_15.12.20.pdf

https://www.kazimierzdolny.pl/news/co_dalej_ze_szkolami_w_gminie/93588.html

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/2408-sprzedajemy-szkole-w-kazimierzu,-czy-likwidujemy-szkoly-gminne.html

cz1z

cz1z2

cz1

 

Czytany 1659 razy

Komentarze

+25
#14 Wyborca 24-03-2024 11:33
Pan Adamski doskonały kandydat na burmistrza. Widać że się rozkręca, to dobrze. Pan Godlewski zrealizował swoje cele za pomocą zmanipulowanych mieszkańców, gratuluję przebiegłości. Aktywna Pani Magda wie dokąd prowadzą te drogi, zamiast narracji proszę mówić prawdę.
+24
#13 kazimierzak 24-03-2024 11:04
Panie @13 piętro. Pan Godlewski nie jest odrębnym tematem. Jest to skandal i potwarz dla mieszkańców ,wyborców aby taki urzędnik zasiadał na fotelu wiceburmistrza. Natomiast cała sytuacja związana z Panem Godlewskim tj. kłamstwa, obrażanie radnych i mieszkańców ,skandaliczne słowa i zachowania na obradach Rady Miasta jest akceptowana przez urzędującego burmistrza i jego zaplecze.
Ja na takie draństwo nie wyrażam zgody !
+6
#12 obserwator 24-03-2024 10:50
Blog jk jest nie wyczerpalną składnicą informacji na temat samorządu i obietnic wyborczych.
Co wówczas mówił Pan Andrzej Szczypa były włodarz miasteczka ,wspierający Andrzeja Pisulę? Szok ! Obecnie razem z Grzegorzem Dunią wspiera Artura Pomianowskiego.
januszkowalskikazimierz.pl/... /...
+4
#11 13 piętro 24-03-2024 08:23
Słucham spotkania w Dąbrówce.
Zatrzymam się przy wypowiedzi Zbyszka Wisniewskiego. haha. To jego: " narracja", rozumiem, że to humorystyczne nawiązanie do ciągłego " narracja", które to, rozpoczynało się pytaniem/ w Okalu/ pani Grabczak : " panie Adamski. Skąd ta narracja, że droga ma prowadzić tylko do zabudowań pana Godlewskiego ?" . Ta " narracja" drażniła mnie .To taka sejmowa nowomowa. Odpowiedziałem skąd ta " narracja ". Na zebraniu w Dabrówce Zbyszek Wisniewski DOSKONALE również wytłumaczył skąd ona.

Pan Maciek Jaroszewski wręcz powiedzial, a powiedział prawdziwie. Ta rzekoma dotacja 600 tysięcy złotych, spoza kasy miasta, to ORDYNARNA ściema. Nadmieniam, że na zebraniu w Okalu , o isinieniu tych sześciuset tysiącach złotych mowił radny Borychowski/ zwolennik dzisiejszego pana burmistrza,
Ale najważniejsze powiedzal Zbyszek Wiśniewski, a raczej zapytał : GDZIE PODZIAŁ SIĘ RADNY NIERADKO ?.

Ja również sie pytam. Po raz pierwszy, i OSTATNI, widziałem go na zebraniu takim samym, jakie odbywaja się obecnie. Miało być DZIARSKO, ku chwale mieszkańcom, a i Polsce.
ps. Mam nadzieję, że dzięki takim, jak panowie Wisniewski i Jaroszewski obietnice
a gwoli prawdzie, kłamstwa/ będa demaskowane i publicznie nagłaśniane. Postawa Pan Adamskiego, godna bycia Burmistrzem..

Drugie ps. Pan Godlewski to całkowicie oddzielny temat. Zatrudnienie urzędnika to domena Burmistrza, ale jego zachowanie to nasza.

Na koniec. Zebranie burzliwe i jakże potrzebne. Tak trzymać.
+3
#10 Janusz Kowalski 24-03-2024 07:53
Takie mamy klocki
Facebook Marcin Pisula
+5
#9 Janusz Kowalski 24-03-2024 07:51
@13 piętro. Upewniłem się ponieważ osoby z Dąbrówki, z którymi rozmawiałem, jak i Leszek Dołega nie tyle nie chcą co jest im to obojętne.
W Kwestii przyszłości szkół decydują mieszkańcy rodzice i nauczyciele. Tak sprawy jasno określił Aleksander Adamski. Natomiast populista i polityczny trampkarz Artur Pomianowski schował głowę w piasek.
W 2021 roku zwróciłem się o debatę, o sposób rozwiązania sprawy szkół nawiązując do słynnej wypowiedzi skarbnik i burmistrza, . Odmówiono debaty a burmistrz i pani skarbnik ustami Godlewskiego zarzucił mi ,że to ja chcę likwidować szkoły .
Pieniądze leżą na kazimierskich ulicach. Burmistrz po nie nie sięga ponieważ dotyczy to jego zaplecza politycznego . Nie koniecznie należy sięgać do cudzych kieszeni. Nie sadzisz?
0
#8 13 piętro 24-03-2024 06:48
Szkoła w Dąbrówce.
O niej mówiło sie, a i mówi, bardzo dużo. To szkoła pasma sukcesów, kontaktów z organizacjami poza szkolnymi. To szkoła zapraszająca interesujących prelegentów, gości, a więc bardzo SZKOLNA. Z drugiej strony szkoła ta , w swojej skali, jest MIKROSKOPIJNA, ale wymaga srodkow finansowych jak i pozostałe, aby ją utrzymać " przy zyciu"
Moim zdaniem, jej aktywność, jej umiejetności w organizowaniu życia szkolnego można z powodzeniem przenieść do dużej szkoly w Kazimierzu. Jej kadra,ich umiejętności nie zmienią sie. Należy Im jedynie zapewnić odpowiednie środki, i stworzyć Im przyjazna atmosferę tworzenia nowego. Skąd środki ? Ano z niej samej. Z oszczędność z jej nieistnienia. Budynek przeznaczyć na cele społeczne, a najlepiej na komercyjne i czerpać z zyski , a dochód przeznaczyć na środki dydaktyczne i wynagrodzenie.
Silna szkoła - mądre dzieci, a nawet fizycznie silne.
Już w kwietniu wybory. Między innymi do sejmiku lubelskiego " wybiera się"Pani Romana Rupiewicz. Myslę sobie, że Jej aktywnośc, Jej wiedza, Jej doświadczenie nauczyciela akademickiego może zapewnić, że DUŻA szkoła w Kazimierzu stanie się DUŻĄ w kształceniu naszych dzieci .
Zanim to się stanie wczesniej powinniśmy głosować, a głosować z otwartą. Otwartą głową.
0
#7 13 piętro 24-03-2024 06:06
" Zorientowałem się i zarazem upewniłem, że w Dąbrówce rośnie odsetek Tych, którzy nie mrugną okiem kiedy padnie rozkaz likwidacji szkoły.

Nie mam wątpliwości ,że w przypadku reelekcji , kwestia szkół gminnych zostanie domknięta, wg. scenariusza pani skarbnik. "
Panie Januszu.
"Upewnił się" Pan . Pisze Pan zgryzliwie :" kwestia szkół gminnych zostanie domknięta, wg. scenariusza pani skarbnik. " . Wynika z tego, że przy wyborze nowego burmistrza bedzie Pan optował za utrzymaniem dotychczasowego stanu istnienia szkół w terenie wobec WYJĄCEJ PUSTKAMI szkoły w Kazimierzu. Kto, jak kto, ale Pani Skarbnik najlepiej wie, co ten stan za sobą nosi.Zmierza on ku katastrofie. Pani Falenta zdaje sbie sprawę, że taki komunikat napotka sie z oburzeniem ZATROSKANYCH rodziców, popartych przez ZATROSKANYCH radnych, a mimo to zdecydowała się to oznajmić, za co JEDYNIE należy Ją pochwalić. Takie postawy, jak pańska, wobec sprawy szkół, świadczy kompletnym nieznaniu stanu kasy miasteczka, jak i powodow tego stanu. Waptpię czy kTOŚ z radnych je zna. Jeżeli radni odrzucają Jej " wołanie", to " nec Herkules contra plures" sprawdzi się niechybnie. Ja za takimi głosować nie będę.
+6
#6 mieszkaniec 24-03-2024 05:37
Zapytanie radnego wymiata. W zapytaniu z 29 lutego pisze radny lokal przy ulicy Mały Rynek 1 a otrzymuje odpowiedź ul. Rynek 1 . Niby pomyłka, subtelna tyle tylko ,że dotyczy burmistrza i jego znajomych państwa Mi T .M
Nie do wiary,
0
#5 13 piętro 24-03-2024 04:34
Cytuję Bojack:
Jeśli ktoś tknie szkołę w Bochotnicy(jedyna w gminie z normalną salą sportową) zostanie zmieciony z powierzchni ziemi. :)

Było to już:
" Kto nie z Mieciem, tego zmieciem"

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież